reklama

Někteří praktici již začali očkovat. Budou také pomáhat seniorům s registrací

V pátek se spouští registr k vakcinaci pro seniory nad osmdesát let. Praktičtí lékaři proto nabízí pomoc s registrací těm, kteří nemají nikoho blízkého. I když v některých krajích podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky začali už i sami očkovat, většina praktiků očekává, že se zapojí zhruba v březnu, uvedl v Hlavních zprávách televize CNN Prima NEWS.

reklama

„Slíbili jsme, že pomůžeme s registrací těm, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by to pro ně mohl udělat. Ale samozřejmě předpokládáme, že je to spíše rolí příbuzných seniorů. Skoro každý z nich má nějaké děti a vnoučata, pro které práce s technologiemi není složitá a měli by zvládnout snadno své seniory zaregistrovat,“ popsal v Hlavních zprávách Šonka s tím, že on sám má celkem 2,5 tisíce pacientů. Z toho je nad 80 let 280 lidí.

Praktičtí lékaři se podle svého předsedy chtějí zapojit i do očkování. „Všichni praktici počítají s tím, že se do očkování zapojí zhruba v březnu, kdy přijdou vakcíny, které jsou standardně použitelné v našich ordinacích,“ podotkl.

S vakcínou Pfizer a BioNTech jsou podle Šonky ale schopní očkovat ve svých ordinacích už i v lednu. Někteří lékaři se s tím dokonce ve čtvrtek setkali. „Hlásí se k tomu zhruba polovina praktiků a v některých krajích se to už rozjíždí. Dokonce ve čtvrtek byli někteří pacienti očkováni v ordinacích praktických lékařů právě vakcínou Pfizer, se kterou se původně vůbec nepočítalo, že by k nám do ordinací měla přijít,“ upozornil Petr Šonka.

K tématu

Tagy: očkování senioři vakcína koronavirus Petr Šonka Sdružení praktických lékařů ČR praktičtí lékaři Pfizer vakcinace registrační systém

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Novinka v tunelu Blanka? Systém pro neztracení signálu navigace příliš nefunguje
Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému
Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama