reklama

Někteří praktici již začali očkovat. Budou také pomáhat seniorům s registrací

V pátek se spouští registr k vakcinaci pro seniory nad osmdesát let. Praktičtí lékaři proto nabízí pomoc s registrací těm, kteří nemají nikoho blízkého. I když v některých krajích podle předsedy Sdružení praktických lékařů Petra Šonky začali už i sami očkovat, většina praktiků očekává, že se zapojí zhruba v březnu, uvedl v Hlavních zprávách televize CNN Prima NEWS.

reklama

„Slíbili jsme, že pomůžeme s registrací těm, kteří nemají nikoho blízkého, kdo by to pro ně mohl udělat. Ale samozřejmě předpokládáme, že je to spíše rolí příbuzných seniorů. Skoro každý z nich má nějaké děti a vnoučata, pro které práce s technologiemi není složitá a měli by zvládnout snadno své seniory zaregistrovat,“ popsal v Hlavních zprávách Šonka s tím, že on sám má celkem 2,5 tisíce pacientů. Z toho je nad 80 let 280 lidí.

Praktičtí lékaři se podle svého předsedy chtějí zapojit i do očkování. „Všichni praktici počítají s tím, že se do očkování zapojí zhruba v březnu, kdy přijdou vakcíny, které jsou standardně použitelné v našich ordinacích,“ podotkl.

S vakcínou Pfizer a BioNTech jsou podle Šonky ale schopní očkovat ve svých ordinacích už i v lednu. Někteří lékaři se s tím dokonce ve čtvrtek setkali. „Hlásí se k tomu zhruba polovina praktiků a v některých krajích se to už rozjíždí. Dokonce ve čtvrtek byli někteří pacienti očkováni v ordinacích praktických lékařů právě vakcínou Pfizer, se kterou se původně vůbec nepočítalo, že by k nám do ordinací měla přijít,“ upozornil Petr Šonka.

K tématu

Tagy: očkování senioři vakcína koronavirus Petr Šonka Sdružení praktických lékařů ČR praktičtí lékaři Pfizer vakcinace registrační systém

Další hlavní zprávy

Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
ON-LINE: Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Kauza Faltýnkův deník: Olomoucký kraj kvůli poznámkám zadá audit správy silnic
Další trest pro pražského imáma: Za pomoc k teroristickému útoku dostal 14,5 roku
reklama
reklama
Babiš: Ruští agenti tu operaci zpackali. Nešlo o státní terorismus, ale útok na zboží

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Hamáček si znovu předvolá ruského velvyslance. Oznámí mu další kroky Česka
Vážná nehoda zastavila provoz na Pražském okruhu. Silničáři ho obnovili po šesti hodinách
Pokusíme se vyvolat předčasné volby, potvrdil Bartoš. Chce jednat i se Zemanem
Další články
reklama
reklama