Abrhám měl o svém pohřbu jasno: Stejná rakev jako Libuše, stejné místo rozloučení

Josef Abrhám se ze smrti Libuše Šafránkové nikdy nevzpamatoval.

Josef Abrhám byl celý život oddaný nejenom herecké profesi, ale své i celoživotní lásce

Vypadá to, že si své poslední rozloučení herec Josef Abrhám pečlivě naplánoval. Nejenže se s ním blízcí a veřejnost budou moci rozloučit na stejném místě jako s jeho manželkou Libuší Šafránkovou, která zemřela loni v červnu, ale údajně měl projevit i přání, aby byl pohřben ve stejné rakvi z leštěného dřeva.

Jak webu CNN Prima NEWS potvrdila rodina zesnulého herce, poslední rozloučení s Josefem Abrhámem se uskuteční v kostele sv. Anežky na pražském Spořilově. Tedy na stejném místě, kde před necelým rokem proběhl i veřejný pohřeb s jeho manželkou Libuší Šafránkovou.

Podle deníku Blesk měl Abrhám před smrtí vyslovit další přání. „V případě, že manželku přežije, chtěl být pohřben v navlas stejné rakvi,“ cituje médium blízkého přítele zesnulého herce.

Bude Abrhám odpočívat vedle Šafránkové?

Kam bude Josef Abrhám po smrti uložen, rodina zatím neprozradila. Proslýchá se, že po obřadu budou jeho ostatky převezeny do Šlapanic u Brna, kde odpočívá i Libuše. K tomuto místu měli oba blízký vztah.

Před lety o něm v rozhovoru pro MF DNES promluvila Šafránková. „Ten kousek země má zvláštní kouzlo. Nejspíš ho tam zanechali ufoni. Jako děti jsme si hrávali v kruzích v obilí, které tam po ufonech zůstaly, jedna malá komůrka vedle druhé, a my je prolézali. Před časem můj muž, který se o tyhle věci zajímá, přinesl knihu, a tam to stálo černé na bílém: Jméno naší vsi, letopočet, fotografie těch obrazců na poli. Tak vidíte, že jsem si to nevymyslela, je to dokonce vytištěno na křídovém papíře a v angličtině,“ svěřila se.

Oba pocházeli z Moravy. Josef se narodil ve Zlíně, jeho manželka v Brně. Byli také silně věřící. Abrhám byl evangelík, Šafránková katolička. Věřili, že život smrtí nekončí.

Tagy: