CNN Prima News šíření nákazy

šíření nákazy

Výpis příspěvků ke štítku „šíření nákazy“

Nedotýkejte se cizinců, radí kvůli opičím neštovicím „čínský Prymula“. Varování má háček

23. září 2022 06:57

Vyhněte se kožnímu kontaktu s cizinci a zabráníte tím šíření opičích neštovic. S takovým doporučením přišli čínští epidemiologové, kteří upozornili na první případ nákazy v pevninské Číně poté, co infikovaná osoba přicestovala ze zahraničí. Jejich rada sklidila mezi cizinci i jejich přáteli velkou bouři. O to víc je překvapilo následné vysvětlení, se kterým přišly místní úřady – varování má totiž souviset s pohlavním stykem.

Vláda se snaží zastavit šíření mutací z JAR. Omezí cestování z osmi afrických zemí

26. listopadu 2021 10:18

Ministerstvo zdravotnictví chce v pátek představit kroky, které přijme pro zabránění šíření nové nebezpečné varianty koronaviru, která byla zachycena v Jihoafrické republice (JAR). Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) to napsal na Twitteru. Vláda také oznámila, že od soboty nebudou moci do ČR občané třetích zemí, kteří pobývali v osmi problematických afrických zemích. Zastavit lety z jihu Afriky navrhuje také Evropská komise.

Nejnižší nedělní nárůst od poloviny února. Přibylo ale těžkých případů covidu

15. března 2021 08:11
Aktualizováno

V neděli přibylo v Česku 3 291 potvrzených případů nemoci COVID-19, což je zhruba o 690 méně než před týdnem. Zároveň je to nejnižší nedělní nárůst od poloviny února. Počet hospitalizovaných s koronavirem se v mezitýdenním srovnání téměř nezměnil, v neděli bylo podle ministerstva zdravotnictví v českých nemocnicích 8 362 covidových pacientů. Z toho 1 930 bylo ve vážném stavu, o týden dříve jich bylo o 120 méně. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský

8. března 2021 15:41

Velikonoce bychom měli využít k uzavření ekonomiky, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS matematik a ředitel Centra pro modelování biologických a společenských procesů René Levínský. „Myslím, že by bylo hrozně důležité, kdybychom využili letošních Velikonoc mezi pondělkem a Zeleným čtvrtkem, udělali ‚průsek lesem‘ a zavřeli ekonomiku od pátku před Velikonocemi až do Velikonočního pondělí, získali 10 dní klidu za čtyři pracovní dny,“ vysvětlil matematik.

Ve vážném stavu je nejvíc nakažených od začátku pandemie. Přibylo 11 233 případů

23. února 2021 07:04

V těžkém stavu leží v nemocnicích s onemocněním COVID-19 nejvíce pacientů od začátku epidemie. Ministerstvo zdravotnictví jich v pondělí evidovalo 1 329. Nemocniční péči vyžaduje více než 6 500 lidí, jejich počet v posledních dnech roste. V pondělí laboratoře odhalily 11 233 nových případů koronaviru, zhruba o 2 300 víc než před týdnem. V USA má covid už více než půl milionu obětí, což je pětina celosvětového počtu a více, než si vyžádala 2. světová válka.

Německo prodlužuje omezení: Hranice s Českem budou zavřené nejméně do 3. března

16. února 2021 19:39

Německá vláda v úterý prodloužila do 3. března nařízení, které dopravcům zakazuje do Německa přepravovat cestující ze zahraničních oblastí s nebezpečnými mutacemi koronaviru. Za takovou oblast považuje Německo od neděle i Českou republiku. O prodloužení zákazu, jehož platnost byla původně omezena do 17. února, požádal ministr zdravotnictví Jens Spahn.

Návod na perfektní roušku, kterou zvládnete vyrobit i doma. Je účinnější než respirátor

30. ledna 2021 14:21

Přední americký epidemiolog Anthony Fauci posvětil, že dobrou ochranou proti šíření koronaviru je nošení dvou roušek naráz. Ovšem takováto varianta s sebou přináší rizika. Vědci z polytechnické univerzity ve Virginii uvádějí, že mnohem efektivnější je použití jedné roušky, která má dvě vnější vrstvy, mezi nimiž se nachází filtr – například vakuový sáček.

V lednu se nakazí milion lidí. Vláda nebere situaci vážně, tvrdí matematik Levínský

8. ledna 2021 16:36

V pátek ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) společně se šéfem Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislavem Duškem představili výhled počtu nakažených a šíření pandemie koronaviru do konce ledna. Čísla, která na tiskové konferenci zazněla, CNN Prima NEWS probrala s matematikem Reném Levínským z Centra pro modelování biologických a společenských procesů. Podle něj se do konce ledna nakazí další milion lidí.