CNN Prima News skladování

skladování

Výpis příspěvků ke štítku „skladování“

Jak dlouho vydrží bramborový salát? S dojídáním neotálejte, Češi ho často neumí ani skladovat

Zůstal vám po štědrovečerní večeři v ledničce bramborový salát? Nebudete ani zdaleka sami. Měli byste si ale dát pozor – podle odborníků vydrží maximálně tři dny od přípravy. Pokud budete s jeho dojídáním otálet, koledujete si o zdravotní problémy. Výrazně déle vydrží jiné „vánoční zbytky“, jako je cukroví či vaječný likér. Co dělat, aby jídlo bylo poživatelné co nejdéle?

Profese budoucnosti aneb Jaké dovednosti se vám budou při hledání práce hodit?

Časy se mění a spolu s nimi i trh práce. Pracovních pozic je dnes nepřeberné množství. A zatímco starší generace by si jen těžko představily, že budou existovat například operátoři výroby nebo HR specialisté, dnes jde o naprosto běžnou součást firemních struktur. A další nové profese přibývají. Které obory budou do roku 2030 nejžádanější? CNN Prima NEWS přináší jejich přehled.

Dokumenty u vody. Arenberger pronajímá vinohradské nemocnici „archiv“ v povodňové oblasti

Žádný archív, ale historická spisovna. A ještě navíc v povodňové zóně s nejvyšším stupněm nebezpečí. Fakultní nemocnice Královské Vinohrady platila miliony korun za uložení svých dokumentů. Peníze inkasoval její šéf a současný ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) za pronájem vlastního statku na Mělnicku. U fakultních nemocnic v Česku je přitom využívání takových komerčních služeb výjimečné. Ministerstvo vnitra na místo posílá kontrolu, sám Arenberger problém nevidí.