reklama

Skončí mi svět, křičel zdrogovaný řidič se zákazem řízení. Rozběhl se hlavou proti autu

Strážníci v Praze zastavili řidiče, který si při jejich kontrole začal ubližovat. Dokonce se rozeběhl hlavou proti autu. Hlídka totiž přišla na to, že muž nemá za volantem co dělat, a ještě k tomu řídil pod vlivem drog.

reklama

Pro strážníky to byla služba jako každá jiná. Následoval scénář, který se opakoval už mnohokrát. Hlídku na sebe upozornil řidič osobního vozidla sám. „V ulici K Žižkovu si hlídka všimla nejistě jedoucího stříbrného vozidla. Na její výzvu řidič okamžitě zareagoval a zastavil,“ sdělila mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová.

Pořádné divadlo ale začalo ve chvíli, když hlídka chtěla, aby jí šofér ukázal doklady. Předložit mohl 24letý muž možná tak občanský průkaz, ale ne doklad, kterým by se prokázal, že smí vyrazit s autem na silnici. Strážníci rychle zjistili, že řidič za volantem nemá vůbec co dělat. Měl totiž vyslovený zákaz řízení a ne jednou, dokonce čtyřikrát.

Prosil na kolenou

Následovaly testy na drogy a alkohol. Dechová zkouška byla negativní, to se však nedalo říci o testu na drogy. „Jakmile bylo zřejmé, že je řidič skutečně pod vlivem návykových látek, začal křičet, že mu končí svět, protože ho zavřou, ale on musí chodit do práce a živit své dvě děti,“ přiblížila Seifertová. Muž si před strážníky nejdříve klekl a prosil je, aby ho nechali odjet.

To mu však nevyšlo, a tak začal vyhrožovat, že si ublíží. Hned na to se rozeběhl hlavou proti auto a narazil do něj. Strážníkům tak nezbylo nic jiného než řidiče spoutat dříve, než si skutečně ublíží. Skončil na policejní služebně a za řízení pod vlivem drog mu hrozí i vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů
Koronavirus

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci
Koronavirus

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Reklama na sázení jako memento smrti. Nemůžu vzít syna na fotbal, vyčítá žena Leicesteru

Annie Ashtonová je Angličankou, která by ráda vzala svého syna na zápas fotbalového klubu Leicester City, nicméně má strach. Ne kvůli tomu, že by se bála násilného chování ostatních fanoušků, případně vulgarit. Není jí komfortní to, kolik sponzorů z řad sázkových kanceláří se objevuje na reklamních LED panelech na stadionu „lišek“. Právě kvůli gamblerství si její manžel vzal život.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama