reklama

Škrtil ji a zmlátil, žena později zemřela. Vrah stráví za mřížemi 14 let

Muž, který v roce 2015 v Litvínově brutálně napadl ženu, půjde za vraždu na 14 let do vězení. Tehdy osmnáctiletou ženu škrtil a několikrát ji praštil do hlavy, ta na následky útoku po několika měsících zemřela. Policisté útočníka dopadli teprve začátkem loňského roku díky testům DNA, napadení totiž nemělo žádné svědky. Rozsudek krajského soudu je pravomocný.

reklama

Soudní proces byl rychlý. Pachatel sice v pondělí u soudu tvrdil, že brutální napadení byla sebeobrana, soudce v Ústí nad Labem mu ale zjevně neuvěřil a poslal ho za vraždu na 14 let do vězení se zvýšenou ostrahou.

Ve vězení už přitom seděl za znásilnění. Teď dostal od soudu souhrnný trest i za vraždu. Možná to zní zvláštně, ale právě kvůli sexuálnímu deliktu Jaroslava K. kriminalisté dopadli i v souvislosti s vraždou.

Případ zbité ženy ústečtí kriminalisté řešili od srpna 2015. Protože se ale tragédie odehrála na odlehlém místě v litvínovském lese, chyběl jakýkoli svědek. Pachatel ženu surově zmlátil pěstmi a škrtil ji. Bezvládnou ji pak v lese našli kolemjdoucí. Žena měla v obličeji modřiny, z hlavy jí tekla krev a nebyla schopná mluvit – podle svědků vydávala pouze chrčivé zvuky.

Napadenou převezla záchranná služba do nemocnice, na následky těžkého poškození mozku ale později zemřela. Selhaly jí dechové a oběhové funkce. Policisté měli celou řadu podezření, s útočníkem ale žena do té doby neměla přijít do styku, proto pátrání trvalo několik let. Kriminalisté u ní sebrali stovky vzorků DNA.

O několik let později kriminálka vyšetřovala znásilnění. Jedním z podezřelých byl právě Jaroslav K. Ze znásilnění ho policisté usvědčili a právě díky vzorkům DNA mu prokázali také vraždu dívky z Litvínova. Motiv ale stále není jasný. Odsouzený podle znaleckých posudků netrpí žádnou sexuální deviací.

Tagy:
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

reklama

Domácí zpravodajství

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

reklama