reklama

Velká předvolební debata: Hlasujte v anketě, kdo vás nejvíce přesvědčil

Další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Ve středu 8. září se před televizními diváky i publikem v sále utká čtveřice politiků. Pozvání přijal Radim Fiala (SPD), Jiří Dolejš (KSČM), Robert Šlachta (Přísaha), Petr Bajer (TSS). Během dvouhodinové debaty prodiskutují například to, jak vyřešit následky pandemie koronaviru nebo jak přimět populaci k očkování. Sledujte vysílání CNN Prima NEWS od 20:15.

reklama

Pořad se bude vysílat z velkého studia s publikem čítajícím bezmála 150 lidí. Právě diváci v sále budou opět jedněmi z aktérů a přítomným politikům budou moci pokládat své otázky.

Stejně jako u předchozího dílu předvolebního speciálu bude ústředním tématem debaty koronavirová pandemie. Moderátoři Michal Půr a Pavlína Wolfová budou zpovídat čtveřici politiků:

  • Radim Fiala (hnutí SPD)
  • Jiří Dolejš (strana KSČM)
  • Robert Šlachta (hnutí Přísaha)
  • Petr Bajer (hnutí TSS)

Pořad Speciál 360°: Hlas lidu se poprvé představil na začátku září, kdy debatu živě sledovalo v televizi a na zpravodajském webu CNNPrima.cz cca 170 000 lidí. V horké fázi předvolebního vysílání se pořad představí jednou týdně, ve středu večer. Celkem má Speciál 360°: Hlas lidu pět dílů, závěrečný bude odvysílán 6. října.

„Všichni cítíme, že tohle budou zlomové volby pro naši zemi. A my voličům chceme být nablízku, dát jim vše, co ke svému rozhodnutí budou potřebovat. Chci, aby volič, až vhodí svůj hlas do volební urny, měl pocit, že i díky informacím CNN Prima NEWS udělal nejlepší volbu pro sebe i svoji rodinu,“ vysvětlil šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

To dokazuje i minulá středeční předvolební debata, která přinesla ostrý střet mezi čtyřmi předsedy parlamentních stran. Největší napětí panovalo mezi Andrejem Babišem na straně jedné a Ivanem Bartošem s Marianem Jurečkou na straně druhé. Během vysílání pak diváci mohli hlasovat pro politika, který je svým výkonem nejvíce přesvědčil.

Diváky nejvíce přesvědčil lídr Pirátů Ivan Bartoš, který dostal hlas od 7 641 diváků (45 %). Premiér skončil na druhém místě s 5 228 hlasy (30,8 %), za ním pak Jurečka s 2 335 hlasy (13,8 %). Nejméně hlasů obdržel Jan Hamáček, během pořadu však jeho důvěra o něco vzrostla. Z průběžných čtyř procent se postupně dostal na 10,4. Hlasovalo pro něj 1 759 diváků.

Televize nasadila od 30. srpna každý všední den v premiéře od 18:00 a v repríze od 22:25 vysílací blok věnovaný volbám. Jeho páteří jsou tři nové pořady: Jak volí vaše peněženka, Co Čech, to politik! a Divoká karta.

Jak volí vaše peněženka

Každé pondělí a středu jsou centrem pozornosti ekonomická témata. Diváci se dozví, jak volby ovlivní finanční situaci českých domácností. Pořad kombinuje dva formáty, v první části vysvětlují divákům vybrané téma a jeho dopady na život občanů moderátoři spolu s odborníky, kterými jsou Mojmír Hampl, Ilona Švihlíková a Lukáš Kovanda. Ve druhé části představují své řešení ekonomických výzev dva ekonomičtí experti z řad kandidujících politických subjektů.

Naposledy se v pořadu objevil Jan Řehounek (ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS). Hned v úvodu prokázali, že mají problémy s algebrou, když neznali správnou odpověď na poměrně jednoduchou otázku týkající se počtů.

Co Čech, to politik!

Pořad běží dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) a moderuje ho Pavlína Wolfová s Petrem Suchoněm. Jde o neformální diskusi o tom, jak vidí českou politiku známé osobnosti, bývalí politici nebo komentátoři.

Před týdnem pořad nabídl názorový střet stomatologa Romana Šmuclera a epidemiologa Jaroslava Flegra. Názorový střet vyústil v obvinění Šmuclera, který měl podle Flegra „na rukou krev 30 tisíc mrtvých“. V pořadu Co Čech, to politik! však biolog přiznal, že jednal emotivně. „Když jsem zjistil, co mi vzkazoval pan doktor, byl jsem naštvaný. Normálně lidem netykám, přehnal jsem to,“ uznal.

Divoká karta

Pátky patří diskusím s kandidáty z nižších pozic kandidátních listin. V každé debatě dostanou prostor čtyři zástupci vybraných politických subjektů. „Ostatní se většinou ptají známých a osvědčených jmen pořád a pořád dokola. My to chceme udělat jinak. Podívat se i níže do kandidátek a zjistit, jestli kandidáti říkají, nebo si myslí, to samé, co vedení stran a hnutí,“ doplnil Pavel Štrunc.

I pořad Divoká karta měl už svoji premiéru, objevili se v ní mladí politici jednotlivých stran. Za minulého režimu měl každý práci a byty byly dostupnější, pochvaloval si 21letý kandidát do Poslanecké sněmovny Filip Toráč (KSČM).

Tagy:

Hlavní zprávy

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu
Zahraničí

Přeplněné cely i mučení. CNN odkrývá děsivé tajemství americké věznice v Afghánistánu

Americká základna Bagrám v Afghánistánu – symbol moci i krutosti. Na místní přistávací dráze dosedala letadla s prezidenty i armádními veliteli. Uvnitř se ale nacházela věznice s brutální pověstí. Vězni zde měli být tvrdě vyslýcháni i mučeni. Celý rozsah krutých podmínek ale vychází najevo až nyní po odchodu amerických vojáků ze země. Štáb CNN bývalou základnu navštívil a reportér Nic Robertson barvitě popsal, co tam viděl. Podívejte se na exkluzivní reportáž.

Jako čekání na smrt. Renata strávila devět let v nemocnicích, lékaři stále tápou

Před devíti lety se Renatin život obrátil naruby. Šla k lékaři na běžnou prohlídku, jenže po kontrole zkolabovala a na týden skončila v umělém spánku. Tři měsíce pak strávila na ARO s umělou plicní ventilací. Teď je na invalidním vozíku a lékaři dodnes nevědí, co bylo příčinou prudkého zhoršení jejího zdravotního stavu. Renata se však nevzdává a snaží se vrátit do běžného života.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

reklama

Domácí zpravodajství

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama