reklama

Velká předvolební debata: Hlasujte v anketě, kdo vás nejvíce přesvědčil

Další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Ve středu 8. září se před televizními diváky i publikem v sále utká čtveřice politiků. Pozvání přijal Radim Fiala (SPD), Jiří Dolejš (KSČM), Robert Šlachta (Přísaha), Petr Bajer (TSS). Během dvouhodinové debaty prodiskutují například to, jak vyřešit následky pandemie koronaviru nebo jak přimět populaci k očkování. Sledujte vysílání CNN Prima NEWS od 20:15.

reklama

Pořad se bude vysílat z velkého studia s publikem čítajícím bezmála 150 lidí. Právě diváci v sále budou opět jedněmi z aktérů a přítomným politikům budou moci pokládat své otázky.

Stejně jako u předchozího dílu předvolebního speciálu bude ústředním tématem debaty koronavirová pandemie. Moderátoři Michal Půr a Pavlína Wolfová budou zpovídat čtveřici politiků:

  • Radim Fiala (hnutí SPD)
  • Jiří Dolejš (strana KSČM)
  • Robert Šlachta (hnutí Přísaha)
  • Petr Bajer (hnutí TSS)

Pořad Speciál 360°: Hlas lidu se poprvé představil na začátku září, kdy debatu živě sledovalo v televizi a na zpravodajském webu CNNPrima.cz cca 170 000 lidí. V horké fázi předvolebního vysílání se pořad představí jednou týdně, ve středu večer. Celkem má Speciál 360°: Hlas lidu pět dílů, závěrečný bude odvysílán 6. října.

„Všichni cítíme, že tohle budou zlomové volby pro naši zemi. A my voličům chceme být nablízku, dát jim vše, co ke svému rozhodnutí budou potřebovat. Chci, aby volič, až vhodí svůj hlas do volební urny, měl pocit, že i díky informacím CNN Prima NEWS udělal nejlepší volbu pro sebe i svoji rodinu,“ vysvětlil šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

To dokazuje i minulá středeční předvolební debata, která přinesla ostrý střet mezi čtyřmi předsedy parlamentních stran. Největší napětí panovalo mezi Andrejem Babišem na straně jedné a Ivanem Bartošem s Marianem Jurečkou na straně druhé. Během vysílání pak diváci mohli hlasovat pro politika, který je svým výkonem nejvíce přesvědčil.

Diváky nejvíce přesvědčil lídr Pirátů Ivan Bartoš, který dostal hlas od 7 641 diváků (45 %). Premiér skončil na druhém místě s 5 228 hlasy (30,8 %), za ním pak Jurečka s 2 335 hlasy (13,8 %). Nejméně hlasů obdržel Jan Hamáček, během pořadu však jeho důvěra o něco vzrostla. Z průběžných čtyř procent se postupně dostal na 10,4. Hlasovalo pro něj 1 759 diváků.

Televize nasadila od 30. srpna každý všední den v premiéře od 18:00 a v repríze od 22:25 vysílací blok věnovaný volbám. Jeho páteří jsou tři nové pořady: Jak volí vaše peněženka, Co Čech, to politik! a Divoká karta.

Jak volí vaše peněženka

Každé pondělí a středu jsou centrem pozornosti ekonomická témata. Diváci se dozví, jak volby ovlivní finanční situaci českých domácností. Pořad kombinuje dva formáty, v první části vysvětlují divákům vybrané téma a jeho dopady na život občanů moderátoři spolu s odborníky, kterými jsou Mojmír Hampl, Ilona Švihlíková a Lukáš Kovanda. Ve druhé části představují své řešení ekonomických výzev dva ekonomičtí experti z řad kandidujících politických subjektů.

Naposledy se v pořadu objevil Jan Řehounek (ANO) a Zbyněk Stanjura (ODS). Hned v úvodu prokázali, že mají problémy s algebrou, když neznali správnou odpověď na poměrně jednoduchou otázku týkající se počtů.

Co Čech, to politik!

Pořad běží dvakrát týdně (úterý a čtvrtek) a moderuje ho Pavlína Wolfová s Petrem Suchoněm. Jde o neformální diskusi o tom, jak vidí českou politiku známé osobnosti, bývalí politici nebo komentátoři.

Před týdnem pořad nabídl názorový střet stomatologa Romana Šmuclera a epidemiologa Jaroslava Flegra. Názorový střet vyústil v obvinění Šmuclera, který měl podle Flegra „na rukou krev 30 tisíc mrtvých“. V pořadu Co Čech, to politik! však biolog přiznal, že jednal emotivně. „Když jsem zjistil, co mi vzkazoval pan doktor, byl jsem naštvaný. Normálně lidem netykám, přehnal jsem to,“ uznal.

Divoká karta

Pátky patří diskusím s kandidáty z nižších pozic kandidátních listin. V každé debatě dostanou prostor čtyři zástupci vybraných politických subjektů. „Ostatní se většinou ptají známých a osvědčených jmen pořád a pořád dokola. My to chceme udělat jinak. Podívat se i níže do kandidátek a zjistit, jestli kandidáti říkají, nebo si myslí, to samé, co vedení stran a hnutí,“ doplnil Pavel Štrunc.

I pořad Divoká karta měl už svoji premiéru, objevili se v ní mladí politici jednotlivých stran. Za minulého režimu měl každý práci a byty byly dostupnější, pochvaloval si 21letý kandidát do Poslanecké sněmovny Filip Toráč (KSČM).

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Dosáhnete na státní podporu kvůli energiím? Jurečka představil kalkulačku pro zájemce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) představil plán na vyplácení podpory kvůli zdražení energií. Zájemci o příspěvek na bydlení si mohou díky nově spuštěné kalkulačce spočítat, zda na státní podporu dosáhnou. Podle šéfa resortu na něj mají nárok vlastníci bytu a trvalí nájemníci, kterým na úhradu přiměřeného bydlení v Praze nestačí 35 procent celkových příjmů. V jiných oblastech činí hranice pro příspěvek 30 procent příjmů.

reklama

Domácí zpravodajství

Další mrazivé záběry z nehody na D5: Utekli za svodidla, jejich auto smetl kamion

Na sociálních sítích se objevilo další video ze čtvrteční hromadné nehody na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku. Kvůli špatnému počasí a nezodpovědnosti některých řidičů tam havarovalo 36 aut a šest lidí se zranilo. Provoz byl zastaven na 11 hodin. Poslední video názorně ukazuje, jak je důležité při havárii na dálnici ihned opustit vozidlo a dostat se od něj co nejdál.

reklama