reklama

Že má Šmucler na svědomí mrtvé, jsem přehnal, uznal Flegr. Najde si jiného zubaře?

Od začátku pandemie se biolog Jaroslav Flegr s prezidentem České stomatologické komory Romanem Šmuclerem mnohdy neshodl. Názorový střet vyústil v obvinění Šmuclera, který měl podle Flegra „na rukou krev 30 tisíc mrtvých“. V pořadu Co Čech, to politik! však biolog přiznal, že jednal emotivně. „Když jsem zjistil, co mi vzkazoval pan doktor, byl jsem naštvaný. Normálně lidem netykám, přehnal jsem to,“ uznal.

reklama

Flegr kvůli názorovým neshodám přestal dokonce chodit do zubařské kliniky, kterou Šmucler vede. „Ještě nemám nového zubaře, ale velmi vážně o tom uvažuji,“ přiznal biolog. I přesto, že svůj výrok o krvi na rukou přehnal, stojí si za tím, že mediálně známé postavy mají podíl na tom, kolik lidí v Česku na covid zemřelo. „Opravdu se podepsali na množství mrtvých, které jsme zde měli,“ prohlásil.

Na některých věcech se ale Flegr se Šmuclerem shodne. „V poslední době jsem postřehl, že není proti vakcínám a měli bychom se naočkovat. To mu dávám vřele za pravdu. Podrobně jsem však nesledoval, co pan Šmucler říkal,“ přiznal biolog. Stomatolog naopak uvedl, že nekouká na to, co „jede v Čechách v rámci pořadů“, a spíše sleduje zahraniční informace.

I podle něj byly ale střety s Flegrem emotivní a padala „řada laických vyjádření“. Když se podívá zpětně, přiznává, že sám občas sdílel informace, které byly nepřesné. Za to však podle něj mohla pandemie a daná situace.

Budu rád, když zubaře nezmění

„Denně jsem sdílel čtyři články ze zahraničí a řada z nich byla nepřesná. Pandemie se mnohdy vyvinula jinak. Co jsme ale nečekali, že se bude měnit nakažlivost. Věřil jsem epidemiologům z USA, kdy se myslelo, že v proočkovanosti bude stačit 20 až 30 procent,“ uvedl příklad Šmucler.

Následně doplnil, že nyní k proočkovanosti podle mnohých potřebujeme 93 až 95 procent lidí. „Věda je proces, mění se a vyvíjí. Spoustu věcí jsme se ale naučili,“ doplnil.

Flegr následně na dotaz moderátora dodal, že emotivní reakce v pandemii na účet Šmuclera nebyly cílené ani nijak osobní. Věří, že jsou se stomatologem za dobře. „Doma máme rádi jeho knihy, jsou zajímavé. Pan profesor není mým pacientem, zřejmě je pacientem zařízení. Budu rád, když nebude měnit zubního lékaře kvůli televizním pořadům,“ uzavřel následně Šmucler.

Tagy:

Hlavní zprávy

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik
Ekonomika

Současná inflace přeje dlužníkům. Spořit se nevyplatí, říká ekonomický analytik

Česko od nového roku čeká vysoké zdražování energií i základních potravin. Ekonomický analytik webu CNN Prima NEWS Petr Musil uvedl, že za to celosvětově mohou jednotlivé vlády i pandemie. „Inflace, která přichází neočekávaně, což je právě ta, kterou máme nyní, přeje dlužníkům. Nevyplatí se spořit. Klidně si něco kupme na menší úvěr,“ uvedl v pořadu 360°.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama