reklama

Sledujte SPECIÁL: 10 let od tragédie v Jaroslavli. Jak na hokejisty vzpomínají kolegové?

7. září 2011 se nejen hokejový svět ponořil do smutku. Jen pár set metrů od letiště Tunošna se zřítilo letadlo s týmem Lokomotiv Jaroslavl. Mezi 44 oběťmi byli i tři čeští hráči – Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. K desetiletému výročí tragédie můžete v úterý na CNN Prima NEWS sledovat speciální vysílání.

reklama

Všichni tři Češi, kteří na palubě letadla Jak-42 zemřeli, byli u českého národa známými jmény. Jan Marek s Karlem Rachůnkem představovali klíčové faktory v titulu mistrů světa na šampionátu v roce 2010 v Německu, Vašíček byl ve zlatém kádru z turnaje ve Vídní o pět let dříve.

Obě velká vítězství řídil ze střídačky jako trenér Vladimír Růžička, který ve speciálním vysílání na své bývalé svěřence zavzpomíná. Hráče dobře znal také jiný bývalý kouč národního týmu Alois Hadamczik a rovněž on připojí reakci na 10 let starou událost, která otřásla tuzemskou společností.

Vyjádří se i legendární brankář Dominik Hašek, exkapitán reprezentace Jiří Novotný a nebude chybět ani pohled vdov po Markovi a Rachůnkovi.

Vysílání k hokejové tragédii začíná v 10:30.

Tagy:
Dominik Hašek Vladimír Růžička hokej letecká nehoda sport Karel Rachůnek Jan Marek Alois Hadamczik Lokomotiv Jaroslavl Josef Vašíček Jiří Novotný

Hlavní zprávy

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?
360°

Peníze pro Alžbětu, sluhy a vnoučata. Co princ Philip v „tajné“ závěti odkázal dětem?

Minimálně 90 let se neměla veřejnost dozvědět, jaký byl obsah poslední vůle prince Philipa, zesnulého manžela britské královny. Zdroje z paláce však závěť vévody z Edinburghu vynesly médiím. Jmění v přepočtené hodnotě 887 milionů korun získá z většiny Alžběta II., na své si však přijdou i tři sluhové-asistenti nebo vnoučata. Čtyřem dětem odkázal 14 tisíc svazků knih.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

reklama

Domácí zpravodajství

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama