reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Ceny energií i potravin rostou. Za co si nejvíc připlatíte?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. První dáma i šéf Sněmovny se vyjádřili ke savu prezidenta Zemana. A za co všechno si budete muset připlati? Nejen o tom budou Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

reklama

Manželka prezidenta Miloše Zemana Ivana poprvé promluvila o jeho nemoci. Poprosila všechny, aby mu dali čas k nabrání sil. Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) následně uvedl, že ho v nemocnici navštívil a je schopen vykonávat prezidentský úřad.

Budou růst ceny energií i potravin, řekneme vám, za co všechno si připlatíme. Navíc podle výrobců i prodejců zdražování nekončí. Další můžeme čekat začátkem příštího roku. Optimisté mluví o tom, že drobné zlevňování by mohlo přijít v létě.

Podle premiéra Andreje Babiše by se kvůli zhoršující situaci mohla upravit platnost testů. Zkrácená platnost testů. Nově by mohly PCR platit jen tři dny a antigenní jeden den.

Další program na CNN Prima NEWS:

360° ve 20:15

Nejdůležitější události dne analyzované ze všech úhlů pohledu. Pokud o nich mluvíte, my taky.

Zprávy ve 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Co Čech, to politik! ve 22:25

Pohled na českou politiku očima známých osobností, bývalých politiků i politických komentátorů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera
Zprávy

Kompletní seznam vyznamenaných: Zeman ocenil Bohdalovou, Krpálka i zesnulého Kellnera

Kancelář prezidenta republiky zveřejnila seznam jmen, která 1. ledna obdrží státní vyznamenání. Mezi oceněnými jsou herečka Jiřina Bohdalová, zesnulý miliardář Petr Kellner, kosmonaut Vladimír Remek, ale i psychiatr Jan Cimický, sportovní manažer Miroslav Černošek, judista Lukáš Krpálek a hudební skladatel Karel Vágner. Původním datem pro předání byl jako tradičně 28. říjen, termín se však kvůli hospitalizaci Miloše Zemana o několik měsíců posunul.

Klaus: 28. říjen je v ohrožení. Noví ideologové infikovali děti, hanobí naše vítězství

Exprezident Václav Klaus ve svém proslovu u příležitosti výročí samostatného Československa zmínil obavy nad možnou vládou koalic Spolu a PirSTAN. Podle něj nebude čelit tendencím, které do České republiky proudí ze Západu. „Vítězové voleb nepřesvědčivě mluví o změně, kterou chtějí přinést. Nemluví o oněch nebezpečných trendech a nemají odvahu se jim postavit, ale chtějí se jim podvolit,“ řekl.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

reklama