reklama

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Jaká opatření by vláda mohla ve středu přijmout?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Data podle pražského primátora i hygieničky ukazují, že Česko vstupuje do další vlny epidemie koronaviru. Ve středu by vláda měla zveřejnit, jaká protiepidemická opatření nás mohou čekat. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

reklama

Česko zřejmě vstupuje do další vlny epidemie koronaviru. Ukazují to data z Prahy, kde počet pozitivních testů od poloviny prosince přesáhl 10 procent. To naznačuje, že se mezi lidmi začíná komunitně šířit varianta omikron. I proto už ve středu bude vláda řešit, jaká protiepidemická opatření nás případně budou čekat po novém roce. Co by se mohlo změnit? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Další pondělní program na CNN Prima NEWS:

Povídej od 20:15

Pravdivé životní příběhy známých osobností bez obalu. To dobré, co je potkalo, ale i to, jaké nepřízni osudu musely čelit a jak se s tím vyrovnaly. Hlubokou zpověď sledujte v pořadu Povídej.

Prima SVĚT dnes od 20:50

Zprávy od 21:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Divoká karta od 21:20

Jaké jsou ambice novopečených poslanců a jak výsledek voleb hodnotí ti, kteří ve volbách neuspěli? Zeptáme se jich.

Zprávy od 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

7 pádů Honzy Dědka od 22:30

7 pádů Honzy Dědka z Malostranské besedy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama