reklama

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Kdokoli se mohl dostat do databáze zájemců o covid test

Zpravodajská hodina nabitá informacemi z domova i ze zahraničí. Hlavní zprávy na CNN Prima NEWS a FTV Prima startují už v 18:55. Co se v nich mimo jiné dozvíte?

reklama

Jednoduchým krokem bylo v neděli možné dostat se do databáze všech zájemců o testování na COVID-19 v jedné soukromé laboratoři. Kdokoliv si tam mohl najít jména, adresy, rodná čísla, čísla občanských průkazů, mobilní telefony nebo e-mailové adresy. Všechna tato citlivá data se dají zneužít třeba při žádosti o úvěr nebo při placení ubytování v hotelu. Po upozornění na problém naší televizí laboratoř začala problém řešit.

Nechali byste se ubytovat v hotelu, kde se netopí? I tak to totiž může kvůli koronavirovým opatřením někde dopadnout. Krkonošský horský penzion Rýchorka už totiž neměl peníze ani na to, aby zaplatil za elektřinu. Místní se mu ale nakonec na topení složili.

Senioři z domovů s pečovatelskou službou budou moci strávit Vánoce u své rodiny. Navrhuje to ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Po návratu ze svátků by seniory mělo čekat deset dní v karanténě. O tomto návrhu zítra bude jednat vláda.

Další program na CNN Prima NEWS:

Expedice Overland XVIII (1) ve 20:15

Účastníci italské expedice Overland vyrážejí na novou výpravu nesoucí název Cesty islámu. Vydejte se spolu s nimi po stopách událostí, které utvářely země jako Afghánistán, Uzbekistán nebo Turecko.

KB Interview ve 21:25

Rozhovory s úspěšnými lidmi, kteří to díky své pracovitosti a vůli dotáhli mezi nejlepší v oboru. To je KB Interview Martina Moravce.

Zprávy ve 22:00

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Rychle, stručně a srozumitelně.

Tagy: databáze Hlavní zprávy CNN Prima NEWS COVID-19 antigenní test rezervační systém citlivá data

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Do obchodů a veřejné dopravy jen s respirátory. Rakousko znovu zpřísňuje opatření
Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně
Před 35 lety se Tatra poprvé předvedla Dakaru. Proslavily ji pověstné čapí nohy
reklama
reklama
Zavalitý pivot drtí soupeřovy obrany. Mvumbi z Konga je senzací házenkářského MS

Sport

Domácí zpravodajství

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Další články
reklama
reklama