reklama

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jsou KSČM nebo STAN pro zvyšování daní?

Česko má rekordní dluhy. Kdo je zaplatí? Obejde se to bez zvyšování daní nebo zavádění daní nových? Na to v pořadu Jak volí vaše peněženka odpoví Miloslava Vostrá z KSČM a Věslav Michalik z hnutí STAN. Sledujte je od 18:00 na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

reklama

Návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 376,6 miliardy korun. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) by jej vláda měla projednat a zřejmě i schválit v pondělí 27. září. Do konce měsíce jej musí poslat do Sněmovny. Ta ho ale v současném složení už neschválí.

Vláda tak bude muset po volbách rozpočet znovu projednat a předložit nové Sněmovně. Schillerová ve středu uvedla, že prezident Miloš Zeman chce o rozpočtu jednat znovu právě po říjnových volbách do Poslanecké sněmovny.

Strany a hnutí kandidující v nadcházejících sněmovních volbách navíc jen málo hovoří o nutnosti zvyšovat daně. Podle ekonoma Lukáše Kovandy ale není možné říkat, že se po volbách nebudou zvyšovat daně, aniž by se zároveň řeklo, kde se bude masivně šetřit na výdajích státního rozpočtu.

Kdo podle šéfky rozpočtového výboru Sněmovny Miloslavy Vostré a místopředsedy hnutí STAN a také starosty Dolních Břežan Věslava Michalika zaplatí rekordní dluhy? A jsou jejich strany a hnutí pro zvyšování daní?

Na politiky navážou ekonomové Mojmír Hampl a Lukáš Kovanda. Pořad Jak volí vaše peněženka sledujte od 18 hodin na stanici CNN Prima NEWS nebo živě v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom
Nový den

Zkrachují další menší dodavatelé energií. Záleží, jak tuhá bude zima, varuje ekonom

Situace na trhu s energiemi se vyhrocuje. Po krachu společnosti Bohemia Energy ukončují činnost i další dodavatelé. Podle ekonoma Lukáše Kovandy je potřeba se připravit na krach dalších menších společností. Záleží ale na tom, jak tuhá bude letošní zima. Kovanda v Novém dni na CNN Prima NEWS varoval budoucí vládu, která to podle něj bude mít z ekonomického hlediska strašně těžké.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

Jídlo obvykle pomocí sondy: Lékař popsal, jak to chodí na oddělení, kde leží Zeman

Jedna z otázek, kterou řeší politici, odborníci i velká část veřejnosti, se týká stravy prezidenta Miloše Zemana, jenž je od neděle hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) na oddělení poskytujícím nejvyšší stupeň intenzivní medicíny. Podle mluvčího Jiřího Ovčáčka poobědval meruňkové buchty a vinnou klobásu s bramborovou kaší. Podle lékaře, který na tomto typu oddělení pracuje, takoví pacienti ovšem přijímají stravu většinou hadičkami.

To, co si dlouhodobě dovoluje prezidentův mluvčí, nemá v Evropě obdoby, říká Štěch

Bývalý šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD) se ostře pustil do chování Kanceláře prezidenta republiky. Podle něj je to, co si dovoluje tiskový mluvčí hlavy státu Jiří Ovčáček, nemá v Evropě obdoby, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové. Do ustavující schůze Poslanecké sněmovny není ze strany Miloše Zemana nic potřeba, problém by ale nastal ve chvíli, pokud by nebyl schopný přijmout demisi současné vlády, dodal na CNN Prima NEWS.

reklama