reklama

Sledujte ŽIVĚ Partii PLUS: Diskuse expertů o covidu a politologů o nové vládě

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? V Partii PLUS budou diskutovat odborníci a politologové.

reklama

Čeká Česko covidová katastrofa? V Partii PLUS budou hovořit imunolog Jiří Šinkora a mikrobiolog Peter Šebo. Politickou situaci pak proberou politologové Lukáš Jelínek a Josef Mlejnek.

Česká republika se potýká již s pátou vlnou covidu, země je v krizi. Vláda ve čtvrtek 25. listopadu oznámila, že od pátku 26. listopadu začíná platit nouzový stav. Češi se tak vrátí k opatřením, která již mnohdy znají.

Restaurace budou muset zavřít do 22. hodiny, ruší se adventní trhy a zakazuje se konzumace alkoholických nápojů na veřejnosti. Změnila se i kapacita na hromadných akcích – nově budou přístupné maximálně pro sto lidí –⁠ či na kulturních nebo sportovních akcích – nově pro maximálně tisíc lidí. Co když nová opatření nezaberou?

V první části pořadu Partie Terezie Tománkové odpoví vicepremiér v demisi Karel Havlíček (ANO) a předseda hnutí STAN Vít Rakušan. Jak zástupci dosluhující a nové vlády na situaci pohlížejí? Čekají nás Vánoce v lockdownu?

V druhé části se velké politické diskuze na téma pandemie a Česko v krizi zúčastní hejtmani Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) a Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) spolu s poslanci Tomem Philippem (KDU-ČSL) a Radovanem Víchem (SPD). Jak přijatá opatření hodnotí? Jsou dostatečná?

Sledujte Partii PLUS od 13:00 na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva
Zahraničí

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva

Japonská metropole Jokohama byla svědkem poněkud bizarního případu hromadného zranění. Ze střechy budovy nejdříve spadl muž, což upoutalo pozornost ženy ve třetím patře. Ta po vykouknutí z okna ale ztratila rovnováhu a taktéž se zřítila. Během letu přitom zavadila o zvědavce, který situaci sledoval z okna o patro níž. Následně dopadla na kolemjdoucího, který přispěchal na pomoc za nešťastníkem ze střechy. Informoval o tom deník Asahi Šimbun a veřejnoprávní televize NHK.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama