sleva

Výpis příspěvků ke štítku „sleva“

Opatření ohrožují studenty, zuří Fiala z SPD. Chceme zabránit zneužití slev, hájí se Stanjura

14. května 2023 12:17

Tím, že vláda v rámci svého konsolidačního balíčku chce zrušit slevu na studenty, z nich udělá další ohroženou část obyvatel. Takto koaliční návrh kritizoval šéf poslanců SPD Radim Fiala v Partii Terezie Tománkové. Ministr financí Zbyněk Stanjura návrh hájí s tím, že míří zejména na lidi, kteří se na univerzity zapíší jen proto, aby zde mohli pobírat výhody, ale aktivně nestudují.

Nákupem ojetiny v zimě lze významně ušetřit. Lepší cena ale není jedinou výhodou

8. února 2023 16:44

Zima je ideální dobou pro koupi ojetého auta, a to nejen kvůli zpravidla nižší ceně. Chladné počasí a zhoršené podmínky na silnicích při zkušební jízdě mnohem lépe prověří jeho skutečnou kondici. Závady, které by se za teplého počasí neobjevily, dostanou v mrazu či vlhku vyniknout v plné nahotě. Kupujícímu tedy kromě zjištění pravého stavu vznikne i prostor pro jednání o případné slevě.

Tajemné kouzlo cen s devítkami na konci. Lákají zákazníky, podle vědců ale výhodné nejsou

4. prosince 2022 21:34

Notoricky známé Baťovy ceny byly skvělým trikem, jak motivovat zákazníka ke koupi. Cenovky s devítkami na konci v podobě 99, 399 nebo třeba 5 999 korun dodnes používá řada prodejců nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Nejen že jde o fígl na možné kupce, takové ceny jsou navíc nevýhodné, zjistila studie, na kterou upozornil web The Wall Street Journal.

České i slovenské hry za hubičku. Startují oslavy tuzemské herní tvorby, dojde i na premiéry

14. listopadu 2022 19:10

V předvečer státního svátku 17. listopadu začíná týden oslav ve znamení českých a slovenských videoher. Třetí ročník akce Czech & Slovak Games Week nabídne výrazné slevy na tuzemskou herní tvorbu, do projektu se letos zapojilo přes 230 titulů od 106 vývojářských studií. Událost vykopne speciální vysílání, během něhož dojde na odhalení několika novinek i světových premiér.

Vláda schválila „válečný balíček“. Co bude pro slevu na energie potřeba?

23. června 2022 22:01

Válečný balíček. Tak slevám na energiích říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Měl by lidem i firmám pomoci překonat energetickou krizi. Ve středu jej schválila vláda. V příštích týdnech už jen doladí konkrétní částky a slevy. Ty pak vláda vydá v následujících týdnech a měsících jako nařízení. Na slevy dosáhnou i majitelé vícera nemovitostí.

Omezit slevové akce? Prodává se v nich 59 procent potravin, nesouhlasí Prouza

3. května 2022 23:05

Obchodníci i ekonomové kritizují záměr ministerstva zemědělství omezit slevové akce. V době, kdy potraviny zdražují o desítky procent, by to prý Čechům ještě přitížilo. Ministerstvo se brání, že změna zákona o cenách by měla ochránit zemědělce před tlakem obchodních řetězců. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza však míní, že ve slevách se prodává 59 procent potravin.