reklama

Slováci, nase*te si! Běloruská hvězda na MS šokujícím způsobem urazila soupeře

Běloruský kapitán Jegor Šarangovič urazil Slováky, když na ně ukázal prostředník.
Zdroj: Profimedia.cz

Hokejové mistrovství světa má svou první aféru. Běloruský útočník Jegor Šarangovič, frustrovaný nepříznivým vývojem utkání proti Slovensku, ukázal směrem k soupeřově střídačce zdvižený prostředník. Slováci v zápase vyhráli 5:2, Šarangovič se po něm za své chování omluvil.

reklama

Na dresu nosí kapitánské céčko, na světový šampionát přijel jako opora z NHL, kde hraje za New Jersey Devils. V pátečním duelu proti Slovensku se ovšem běloruský útočník Šarangovič nezachoval zrovna příkladně.

Minutu před koncem za stavu 2:4 neproměnil trestné střílení, které ještě mohlo Bělorusům poskytnout poslední šanci ke zdramatizování souboje. Neúspěch zjevně neunesl.

Jakmile po promarněné příležitosti projížděl kolem slovenské střídačky, nejdřív směrem k ní ukazoval ironická gesta, následně zdvihl prostředník.

Brzy po prohraném utkání mu zřejmě došlo, že to přehnal. Na své sociální sítě umístil rozsáhlou omluvu.

„V dnešním zápase se Slovenskem vyústila má frustrace do hanebného a nezodpovědného jednání směrem k soupeřově střídačce,“ uvedl. „Neexistuje pro to žádné ospravedlnění, stydím se za to. Uvedený skutek vůbec nevyjadřuje, jaký jsem hráč a člověk. Jako kapitán musím za své činy na ledě i mimo něj nést ještě větší zodpovědnost. Dnes jsem zklamal tým, trenéry i fanoušky. Budu se za své činy zodpovídat, chci se omluvit slovenskému týmu, pro budoucnost se z celé věci poučit,“ dodal.

Běloruský kapitán Jegor Šarangovič proti Slovákům neproměnil trestné střílení.
Běloruský kapitán Jegor Šarangovič proti Slovákům neproměnil trestné střílení.
Zdroj: Profimedia.cz

O slovenské vítězství se ve zmíněném zápase postarala hlavně produktivní dvojice Peter Cehlárik (2+1) a Kristián Pospíšil (2+0), dařilo se též brankáři Branislavu Konrádovi. Další test čeká mužstvo kouče Craiga Ramsayho už v neděli od 11:15, kdy se utká s Velkou Británií.

K tématu

Tagy: Slovensko urážka Bělorusko MS v hokeji hokej prostředník Jegor Šarangovič
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

PŘEHLEDNĚ: Rozvolnění pokračuje. Co se mění od úterý a co po prvním červenci?

Od 1. července nastane velké rozvolnění, které bude v lecčem přívětivější, než byly podmínky loni v létě. Ministři Adam Vojtěch (za ANO) a Lubomír Zaorálek (ČSSD) představili nové podmínky na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády. Týká se především kultury a společenského života. Jaká nová pravidla budou od 1. července platit? A co se mění už v úterý?

reklama
reklama
Genialita, klobouk dolů. Zlámal obdivoval famózní branku Schicka přímo na stadionu

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Trávníček promluvil o smrti Šafránkové: Jak na kolegyni vzpomíná a proč nekomunikoval?
Piráti stále ve vedení, Přisaha před branami Sněmovny, uvádí průzkum pro CNN Prima NEWS
Další články
reklama
reklama