Smrt 14leté dívky po násilnostech u školy otřásla Francií. Kvůli poplachu jí selhalo srdce

Ve Francii ve čtvrtek zemřela čtrnáctiletá dívka, která týž den utrpěla zástavu srdce během poplachu a uzavření školy v Souffelweyersheimu nedaleko Štrasburku. Škola byla uzavřena po útoku muže s nožem na dvojici školaček. Informovala o tom agentura AFP.

Podle Oliviera Farona ze školského úřadu se učitelům a přivolaným záchranářům podařilo dívku nejprve oživit, ale nakonec pozdě odpoledne zemřela. Srdeční příhodu u ní podle něj vyvolal stres způsobený vyhlášením poplachu a uzavřením školy v reakci na útok.

ČTĚTE TAKÉ: Spása dva dny před popravou. Matku čekala smrt za utýrání dcery. Zachránily ji nové důkazy

„Byla jsem vzadu na hřišti a bylo nám řečeno, abychom se co nejrychleji vrátili do třídy, abychom zalezli pod stůl a počkali, dokud nebude útočník zatčen,“ vylíčila ve čtvrtek médiím napjatou situaci devítiletá školačka Aude.

„Neexistuje žádné dokonalé řešení a budeme důkladně analyzovat, co se stalo,“ uvedl k tragédii Faron, podle něhož se uzavírka školy uskutečnila přesně tak, jak měla.

„Jsme zděšeni a nemáme slov,“ řekl AFP Georges Schuler, starosta obce Reichstett, odkud školačka pocházela. „Vše se vyšetřuje a já vám nemohu říct, zda dívka měla srdeční vadu, nebo ne,“ doplnil.

Útok na dvojici školaček ve věku šesti a 11 let u školy v Souffelweyersheimu se podle televize BFMTV odehrál ve čtvrtek krátce po 14:00. Obě byly s povrchovými zraněními převezeny na dětskou pohotovost.

Třicetiletého útočníka krátce po činu policie zadržela. Vyšetřovatelé zatím neznají motiv útoku, nic ale nenasvědčuje tomu, že by šlo o teroristický čin. Státní zastupitelství mluví o psychických obtížích muže.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Nezletilá dívka měla před kamarády sexuálně zneužívat 14letého chlapce. Policie ji nepotrestá

Tagy: