reklama
CNN Prima News zástava srdce

zástava srdce

Výpis příspěvků ke štítku „zástava srdce“

Hrdina Rodríguez. Soupeř na hřišti zkolaboval, pomohl zachránit jeho život

14. ledna 2022 12:15

Fotbaloví fanoušci si jistě vybaví děsivé scény z Eura, kdy se dánskému záložníkovi Christianu Eriksenovi zastavilo srdce. Na podobně hororové obrázky došlo nyní v katarské nejvyšší soutěži, kde zkolaboval obránce týmu Al-Wakkrah Ousmane Coulibaly. Naštěstí chvíle, kdy bojoval o život, stejně jako Eriksen zvládl. Díky pomoci lékařů, ale také bleskové reakci známého záložníka soupeře Jamese Rodrígueze.

MS v Kataru, to je můj cíl. Eriksen překvapil, od kolapsu stále neodehrál jediný zápas

5. ledna 2022 12:14

Chtěl bych se představit na mistrovství světa v Kataru, sním o tom. Dánský fotbalista Christian Eriksen odehrál poslední zápas na loňském Euru proti Finsku, ve kterém se málem stala tragédie. Záložníkovi se během utkání zastavilo srdce, přežil díky rychlé pomoci lékařů i spoluhráče Simona Kjaera. I přes hrůznou zkušenost nemyslí na konec kariéry, naopak – i když je nyní bez angažmá – rád by se aktivně zúčastnil největší fotbalové akce letošního roku.

Sestřička Eliška zachránila život muži po nehodě. Za zlomená žebra se omlouvám, vzkázala

8. prosince 2021 16:47

Doslova hrdinský čin má za sebou zdravotní sestra Eliška z Krajské nemocnice Liberec. Ta totiž resuscitovala staršího muže, který zkolaboval za volantem a nedopatřením způsobil autonehodu. Její záchranná mise naštěstí skončila úspěšně, nyní se řidič nachází v péči lékářů. Za jeho záchranu poděkoval sestřice jeho syn, mluvčí fotbalového klubu Jablonec Martin Bergman. K incidentu se na sociálních sítích později vyjádřila i Eliška a poděkovala všem, kteří jí byli po ruce.

Šéf bratislavského klubu sebevraždu plánoval. Měl si vyčítat smrt hokejisty Sádeckého

8. listopadu 2021 13:07

Během pouhých dvou dní potkala hokejový klub Bratislava Capitals dvojnásobná tragédie. Ve středu zemřel útočník Boris Sádecký, o několik desítek hodin později se nejen Slovenskem šířila informace o sebevraždě generálního ředitele týmu Dušana Paška mladšího. Podle zpráv ze slovenských médií měla funkcionáře dohnat k rozhodnutí vzít si život právě smrt hráče.

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

15. června 2021 10:11

„Za daných okolností se mám dobře,“ vzkázal dánský fotbalista Christian Eriksen nejen svým příznivcům, ale všem, kteří mu od sobotního kolapsu přímo na hřišti drží palce. Vzkaz spojený s fotografii, na které Eriksen ukazuje zdvižený palec, se objevil v úterý ráno na sociálních sítích dánského fotbalového svazu. 29letý záložník teď bude svým spoluhráčům držet palce v dalších zápasech na probíhajícím Euru.

Svět oslavuje hrdinu Kjaera. Při záchraně Eriksena nepostupoval zcela správně, tvrdí lékař

14. června 2021 18:33

Fotbalistu Christiana Eriksena měla zachránit i rychlá reakce spoluhráče Simona Kjaera. Kapitán dánské reprezentace podle dostupných informací vytáhl Eriksenovi zapadlý jazyk. Podle slovenského lékaře Martina Kulkovského jde ale o dávno vyvrácený mýtus. Vytažení jazyka může být naopak nebezpečné, uvolnit dýchací cesty lze i lépe.

Eriksenův stav se lepší. Na dálku podpořil spoluhráče, někteří ho dokonce navštívili

14. června 2021 14:14

Dánského fotbalistu Christiana Eriksena čekají v kodaňské nemocnici další detailní vyšetření, která by měla pomoci odhalit příčinu srdeční zástavy, jež ho postihla v sobotním úvodním zápase mistrovství Evropy proti Finsku. Podle pondělního vyjádření jeho agenta je hvězda Interu Milán v dobrém rozmaru a na dálku povzbudila i spoluhráče před nadcházejícím zápasem s Belgií. Ti dnes při prvním vystoupení pro média slíbili, že šampionát odehrají pro něj.

Chvíle hrůzy pro Eriksenovu manželku. Myslela si, že je mrtvý, popsal Schmeichel

14. června 2021 12:21

Mezi hrdiny, kteří zachránili život dánskému fotbalistovi Christianu Eriksenovi, patří bezesporu i jeho spoluhráči Kasper Schmeichel a Simon Kjaer. Kapitán Kjaer poskytl záložníkovi, který zkolaboval na Euru během sobotního zápasu s Finskem, první pomoc. Poté šel společně s brankářem Schmeichelem uklidnit Eriksenovu manželku, která se z tribuny dostala až na hrací plochu. Schmeichelův otec prozradil, že v prvních chvílích myslela jen na to nejhorší.

reklama