CNN Prima News zástava srdce

zástava srdce

Výpis příspěvků ke štítku „zástava srdce“

Tragédie obrovských rozměrů. Při oslavách Halloweenu v Soulu zemřelo nejméně 153 lidí

29. října 2022 17:34
Aktualizováno

V tlačenici při sobotních oslavách Halloweenu v jihokorejském hlavním městě Soulu podle nejnovějších údajů zemřelo 153 lidí, včetně nejméně 22 cizinců. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na hasiče. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že nemá informace o případných obětech z řad českých občanů. Jihokorejský prezident Jun Sok-jol vyhlásil státní smutek. Vláda podle něj důkladně vyšetří příčinu neštěstí, aby se podobná tragédie již neopakovala.

Dokázali byste pomoci: První pomoc při zástavě srdce, roli hraje každá vteřina

26. září 2022 15:01

Zástava srdce. Zdaleka se netýká jen starších nebo nemocných lidí. Pomoc dotyčnému bývá o to komplikovanější, že je v bezvědomí. Pokud ale nereaguje a nedýchá, je dění následujících minut naprosto jasné. Jedinou pomocí je resuscitace. Ne každý ovšem ví, jak ji správně provést. A stejně důležitá je také prevence. Kromě zdravého životního stylu je také dobré znát i další způsoby, jak své srdce hýčkat. Například s pomocí preventivního programu Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR. Čtěte dál a budete vědět vše, co potřebujete.

Nejděsivější den života. Hráči se na čtyři minuty zastavilo srdce, zachránil ho trenér

29. srpna 2022 17:13

Z loňského listopadového tréninku si pamatuje, jak jde směrem k trenérovi a chce mu říct, že asi zkolabuje. Slova mu už ani nevyšla z úst, brzy se skácel na zem. Na celé čtyři minuty mu srdce vypovědělo službu. Hororový zážitek fotbalisty anglického Wiganu Athletic Charlieho Wykea má šťastný konec. Vrátil se na trávník s přístrojem, který střeží zdraví jeho slavnějšího kolegy Christiana Eriksena.

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

24. ledna 2022 12:36

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.