reklama
CNN Prima News zástava srdce

zástava srdce

Výpis příspěvků ke štítku „zástava srdce“

Eriksen z nemocnice poslal první fotku po kolapsu. Připojil povzbudivý vzkaz

„Za daných okolností se mám dobře,“ vzkázal dánský fotbalista Christian Eriksen nejen svým příznivcům, ale všem, kteří mu od sobotního kolapsu přímo na hřišti drží palce. Vzkaz spojený s fotografii, na které Eriksen ukazuje zdvižený palec, se objevil v úterý ráno na sociálních sítích dánského fotbalového svazu. 29letý záložník teď bude svým spoluhráčům držet palce v dalších zápasech na probíhajícím Euru.

Eriksenův stav se lepší. Na dálku podpořil spoluhráče, někteří ho dokonce navštívili

Dánského fotbalistu Christiana Eriksena čekají v kodaňské nemocnici další detailní vyšetření, která by měla pomoci odhalit příčinu srdeční zástavy, jež ho postihla v sobotním úvodním zápase mistrovství Evropy proti Finsku. Podle pondělního vyjádření jeho agenta je hvězda Interu Milán v dobrém rozmaru a na dálku povzbudila i spoluhráče před nadcházejícím zápasem s Belgií. Ti dnes při prvním vystoupení pro média slíbili, že šampionát odehrají pro něj.

Chvíle hrůzy pro Eriksenovu manželku. Myslela si, že je mrtvý, popsal Schmeichel

Mezi hrdiny, kteří zachránili život dánskému fotbalistovi Christianu Eriksenovi, patří bezesporu i jeho spoluhráči Kasper Schmeichel a Simon Kjaer. Kapitán Kjaer poskytl záložníkovi, který zkolaboval na Euru během sobotního zápasu s Finskem, první pomoc. Poté šel společně s brankářem Schmeichelem uklidnit Eriksenovu manželku, která se z tribuny dostala až na hrací plochu. Schmeichelův otec prozradil, že v prvních chvílích myslela jen na to nejhorší.

Eriksen chvíli nežil, prozradil lékař. Spojení s vakcínou proti covidu je hoax

Dánský fotbalista Christian Eriksen, který zkolaboval během sobotního utkání s Finskem, utrpěl zástavu srdce a k životu mu pomohla rychlá resuscitace, oznámil dánský klubový lékař Morten Boesen. Ředitel italského týmu Inter Milán Giuseppe Marotta následně vyvrátil spekulace, že by kolaps devětadvacetiletého záložníka souviset s očkováním proti koronaviru nebo proděláním nemoci COVID-19.

Hráč, který byl 78 minut mrtvý. Nevěřil jsem, co se stalo, vzpomíná na děsivý večer Muamba

Více než 30 000 lidem na stadionu White Hart Lane se během večera 17. března 2012 při tom pohledu málem zastavilo srdce. Fotbalista Fabrice Muamba ležel na trávníku obklopen hroznem doktorů. Jemu se srdeční sval zastavil na 78 minut doopravdy. Tehdejší záložník Boltonu Wanderers jako zázrakem přežil bez vážných následků. Konec fotbalové kariéry byl v kontextu událostí přijatelným ústupkem. Po devíti letech se o hororovém zážitku rozpovídal pro web Sport Bible i s jedním z mužů, kterým vděčí za to, že vůbec může něco vyprávět.

reklama