CNN Prima News sociální distancování

sociální distancování

Výpis příspěvků ke štítku „sociální distancování“

Očkování není povolením typu „dělej si, co chceš“. Roušky budou dále, tvrdí lékařka

Vakcína proti COVID-19 snižuje vaše celkové riziko, ale neznamená, že byste hned měli dělat každou „vysoce rizikovou aktivitu“. Očkování není povolením typu „dělej si, co chceš“, vakcína je jen dalším nástrojem ke snížení rizika vedle sociálního distancování, roušek a karantén. Konec COVID-19 by mohl přijít, jakmile získáme kolektivní imunitu. V rozhovoru pro CNN o očkování a opatřeních promluvila lékařská analytička a profesorka ze zdravotního institutu z George Washington Univesity Leana Wenová.

Partie: Zaplaťte živnostníkům náklady, žádá Kalousek. Maláčová to chce řešit

Hosty nedělní Partie byli předseda poslaneckého klubu TOP 09 a bývalý ministr financí Miroslav Kalousek a ministryně práce a sociálních věcí za vládní ČSSD Jana Maláčová. Hodnotili rozhodnutí soudu o zrušení některých restriktivních opatření vlády, podporu restrikcemi zasažených podnikatelů, obavy z nezaměstnanosti či inflaci. Na některých řešeních se oba politici shodli a Maláčová se z úst Kalouska dokonce dočkala i pochvaly.

Facebook maže výzvy k protestům proti karanténě v některých státech USA. Porušují prý nařízení kvůli COVID-19

Facebook se rozhodl odstraňovat některé příspěvky k plánovaným protestům proti příkazům k domácímu pobytu zavedeným v souvislosti s bojem proti šíření pandemie COVID-19. Sociální síť k restrikcím přistoupí u událostí avizovaných v amerických státech Kalifornie, New Jersey a Nebraska, protože jsou dle ní v rozporu s takzvaným sociálním distancováním. Kromě karantény lidé protestují kvůli rekordním počtům ztrát zaměstnání a proti „orwellovské noční můře“.