reklama

Spolumajitel skiareálu: Lyžování je bezpečné. Bez něj čeká horská města devastace

S příchodem zimy se řeší otázka lyžování. V Česku se zatím čeká, zda budou moci skiareály vůbec otevřít. Je lyžování bezpečnou aktivitou s ohledem na šíření pandemie koronaviru? A jaké by neotevření skiareálů mělo na tyto podniky vliv? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS byl spolumajitel Skiareálu Klínovec Petr Zeman.

reklama

Neotevření v letošní lyžařské sezoně by se negativně neprojevilo pouze na samotných skiareálech. „Pokud by se nelyžovalo, tak dojde k devastaci horských měst. Tam žijí desítky lidí, kteří pracují jako pekaři, pokojské či prodavačky. Nikdo z těch lidí nebude moci dosáhnout pomalu ani na výplatu,“ řekl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové Zeman.

K tématu

Lyžování považuje spolumajitel Skiareálu Klínovec za prakticky nejbezpečnější sport. Lidé jsou totiž při něm oblečení, mnohdy mají zakryté tváře, nosí helmy a s výjimkou front u vleků dodržují i rozestupy při jízdě ze svahů. Jedinou otázkou tak zůstávají právě ony fronty. „Management front pilujeme,“ reagoval Zeman.

Aktuálně však netuší, zda se na letošní sezonu vůbec lyžařské svahy otevřou veřejnosti. Míč je totiž na straně vlády. Kvůli tomu zatím provozovatelé lyžařských středisek ani nevědí, zda se budou ceny skipasů zvyšovat či snižovat. „Chceme jet za normální ceny, zatím je to tak nastavené,“ řekl Zeman s dovětkem, že vše se ovšem rozhodne až s rozhodnutím vlády.

O lyžování hovořili krátce před ním v pořadu i poslanci Marek Benda (ODS) s Jiřím Maškem (ANO). „Riziko vidím velmi malé. Všichni jsou v helmách a navlečení. Přijde mi, že na ministerstvu zdravotnictví stále sedí hodně lidí, kteří přemýšlí, co nám ještě zakázat,“ řekl Benda.

Poslanec ODS nastínil, jak by si fungování v lyžařských střediskách v době pandemie představoval. „Začali bychom jen místním lyžováním, klidně bez bydlení,“ řekl Benda s tím, že například fronty u hypermarketů jsou „mnohem rizikovější věc“.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nouzový stav

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Další podmínka uvolňování: V nemocnicích nesmí být víc než 3000 lidí s covidem

Pro zmírnění protiepidemických opatření ze současného pátého stupně PES na čtvrtý stupeň by nemělo být v nemocnicích víc než 3000 lidí. Počet hospitalizovaných bude stanoven i pro přechod do nižších stupňů. Bude se to dobře doplňovat s rizikovým skóre, řekl na pondělní tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). V neděli bylo v nemocnicích 6330 nakažených s COVID-19 a téměř 1100 z nich potřebovalo intenzivní péči.

Finance

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

Zaměstnancům Českých drah klesnou mzdy. Špatný příklad pro ostatní, varují experti

České dráhy se chystají od dubna snížit nominální mzdy asi 700 administrativních pracovníků. Podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele podniku by to mělo být o deset procent. Tarifní mzdy pak mají letos vzrůst jen o dvě procenta. Vzhledem k inflaci to ale znamená jejich reálný pokles. Podle ekonomů to není dobrý příklad pro ostatní, který navíc může negativně ovlivnit peníze ve zdravotnictví a sociálních službách.

Dostal obě dávky vakcíny, přesto se prominentní izraelský rabín nakazil koronavirem
Plaga: Do škol se žáci vrátí nejdříve v únoru. Prioritu mají maturanti a deváťáci
Figura budoucí revoluce? Rusové milují mučedníky, říká o Navalném expert
Hotelové vězení v Melbourne. Tenisté hýří improvizací, Strýcová sestavovala rotoped
Povinné respirátory a do práce jen s testem. Česko řeší rozvolnění, sousedé zpřísňují
reklama
reklama
Psycholog: Lidé se covidu přestali bát. Nechtějí přijmout, že sám od sebe neodejde

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Situace je neúnosná, lidé v Lidicích sáňkují i po starém hřbitově, stěžuje si obec
Pár vyrazil do Beskyd oblečený jako do nákupního centra. Téměř je to stálo život
Další články
reklama
reklama