CNN Prima News lyžařský areál

lyžařský areál

Výpis příspěvků ke štítku „lyžařský areál“

Skiareály určitě nezavřeme. Vojtěch prozradil, jaká opatření budou pro lyžaře platit

Lyžaři a provozovatelé skiareálů doufají, že se nadcházející sezóna nebude podobat té minulé, kdy vleky a lanovky skoro celou dobu stály. Zatím ale nikdo příliš netuší, jaká opatření budou panovat. Alespoň částečně je pro CNN Prima NEWS naznačil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Prodej skipasů se podle něj bude řídit podobnými pravidly, která platí pro návštěvu restaurací.

Lyžaře tahá nahoru skútrem. Jezdíme, dokud vydrží stroje, popsal majitel skiareálu

Rezervace se rychle plní, lidé chtějí lyžovat, popsal CNN Prima NEWS Vladimír Cháb, spolumajitel lyžařského areálu Čeřínek u Jihlavy. Ten si našel kličku v opatřeních. Když kvůli vládnímu nařízení nemohou spustit vleky, na Čeřínku vozí lyžaře na laně za skútry. Cháb však přiznal, že je to náročnější, než si mysleli. Jeden ze tří skútrů se jim rozbil, je to finančně nákladné, a navíc mu neustále zvoní telefon kvůli dalším rezervacím lyžování.

Skiareál našel způsob, jak obejít vládní nařízení. Lyžaře na kopec vyvezou na skútru

Vleky nespustíme, ale na kopec lyžaře vyvezeme na laně za skútrem. Tak plánuje od pátku obejít vládní nařízení lyžařský areál Čeřínek u Jihlavy. Podle jednoho z majitelů Vladimíra Chába se nejedná o protest, ale spíše o boj o záchranu. Do areálu prý pracovníci pustí jen omezený počet lidí, kteří se předem zaregistrují, a budou dohlížet na dodržování veškerých nařízení a hygienických opatření.

Vleky byly v sobotu narvané. Lyžaři využili poslední možnost před lockdownem

Poslední možnosti lyžování v letošním roce využilo v sobotu mimořádné množství lidí. Skiareály, které měly otevřeno, zaznamenaly často nadprůměrnou návštěvnost, zjistili reportéři CNN Prima NEWS. Pro lyžaře to byla poslední možnost, střediska musí od neděle znovu zastavit provoz kvůli vládním opatřením proti šíření COVID-19. Otevřena mohla být přitom teprve od pátku 18. prosince.

Ani v 5. stupni rizika PES se lyžařská střediska nezavřou, věří Juračka

S velkými omezeními začala nedávno v tuzemsku lyžařská sezona. Otevřel jen zlomek skiareálů. Bez zahraniční klientely a s jednodenními hosty z tuzemska. Bude to stačit pro přežití areálů? Budou Češi lyžovat bez možnosti ubytování? A jak vůbec hodnotit takovou sezonu? Na tyto otázky v pořadu Interview odpovídal šéf Asociace horských středisek ČR a viceprezident České unie cestovního ruchu Jakub Juračka.

Blatný: Už nechceme zavírat malé obchody. Omezení gastronomie je nejúčinnější

Pokud zůstane epidemická situace podobná, jako je nyní, nechystá se vláda opatření nadále zpřísňovat. V rozhovoru pro Rádio Z to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Zároveň řekl, že pokud by se situace zhoršila a denně by přibývalo například 6 000 nově nakažených, mohlo by Česko znovu spadnout v systému PES do stupně čtyři. Podle ministra probíhají jednání, aby už v takovém případě nebyly znevýhodňovány malé obchody, pro které by zřejmě platila stejná pravidla ohledně počtu zákazníků na metr čtvereční jako pro velké obchody.

Šéf slovenského Parlamentu otevírá svůj skiareál. Varování odborníků ho nezajímají

Na Slovensku se otevírá lyžařské středisko Park Snow Donovaly, jehož majitelem je předseda Národní rady a šéf hnutí Jsme rodina Boris Kollár. Provoz zahájil i přesto, že slovenští odborníci před podobnými aktivitami, které by přilákaly větší počet lidí na jedno místo, varují. Kollár však říká, že otevřením střediska opatření neporušuje a názor odborníků ho nezajímá.