CNN Prima News Marek Benda

Marek Benda

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Benda“

Vildumetzová: Rakušan je jeden z nejhorších ministrů vnitra. Vytkla mu odmítnutí starosty Aše

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) by se především měl věnovat svému rezortu, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS stínová ministryně vnitra a místopředsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová. Podle ní je Rakušan jedním z nejhorších ministrů vnitra, kritizovala například rušení poboček pošty nebo odmítnutí nabídky na schůzku se starostou Aše. Člen sněmovního zahraničního výboru Ondřej Lochman (STAN) ministra hájil. Podle něj odvádí dobrou práci a zvládá krizové momenty, jako byla například střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

ODS schválila kandidátku do evropských voleb. Do Bruselu chce také bratr poslance Bendy

Kandidátku vládní koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) do evropských voleb má dosavadní europoslanec Alexandr Vondra vést s kolegyní Veronikou Vrecionovou (oba ODS). Návrh schválený širším vedením strany počítá pro občanské demokraty s deseti místy, na pátém figuruje v kandidátní listině analytik evropské legislativy z institutu Pravý břeh Ondřej Krutílek, na osmém bratr poslance Marka Bendy Filip.

Bavit se můžeme jen s Blažkem, jinak je to katastrofa. Malá hájí obstrukce ve Sněmovně

Poslankyně hnutí ANO Taťána Malá obhajuje využívání tvrdých obstrukcí ze strany opozice. Podle ní se jedná o nástroj, který umožňuje jednací řád Poslanecké sněmovny. Malá v pořadu Partie Terezie Tománkové upozornila, že koalice se s hnutím ANO a SPD nebaví, a proto je nutné dolní komoru blokovat. Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) souhlasil, že atmosféra v Poslanecké sněmovně je nejhorší za poslední roky.

Korespondenční volba je fér, říká Benda. Uděláme vše, aby neprošla, odvětil Fiala z SPD

Umožnit lidem v zahraničí volit korespondenčně je férové, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda poslanců ODS Marek Benda. Jeho protějšek z SPD Radim Fiala se však obává, že jejím zavedením dojde k ohrožení tajnosti a rovnosti hlasování. Dodal, že jeho hnutí udělá vše pro to, aby návrh koaličních poslanců ve Sněmovně neprošel. Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová se domnívá, že ke schválení korespondenční volby je nutná i změna Ústavy.

Havlíček k Jurečkovi: Míchanice papalášství a nekompetence. Netěší mě to, uznal Benda

Pokud namícháte nekompetenci, papalášství a elitářství vědy, vznikne z toho pan ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL). V první letošní Partii na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Narážel tak na okolnosti vánočního večírku ministerstva práce v den střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda připustil, že ze zmíněného incidentu není vůbec šťastný. Jurečku přesto označil za odpovědného člena vlády.

Sledujte Partii s Kovářovou i Havlíčkem: Jaký podle nich bude rok 2024?

První Partie Terezie Tománkové v letošním roce nabídne exkluzivní rozhovor s premiérem Petrem Fialou (ODS). Následovat bude velká politická diskuse. Té se zúčastní místopředsedové Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) a Karel Havlíček (ANO), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda a také viceguvernérka České národní banky Eva Zamrazilová.

Benda: Sledovat Babiše šest hodin nevydrží ani jeho příznivci. Vyprovokovali ho, řekl Juchelka

Sledovat Andreje Babiše (ANO) šest hodin v kuse nemohou vydržet ani jeho nejnadšenější příznivci, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Reagoval na dlouhý a ostrý projev bývalého premiéra ve Sněmovně. K tomu byl ale podle poslance Aleše Juchelky (ANO) vyprovokován. Juchelka zároveň zdůraznil, že ostré přestřelky mnohdy vyprovokují i koaliční poslanci.

Eurokomisařka Nerudová? Umím si ji představit, prohlásil Benda. Hnutí ANO zvažuje Dostálovou

Bývalou prezidentskou kandidátku Danuši Nerudovou na postu eurokomisařky bych si představit dokázal, prohlásil v Partii Terezie Tománkové předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda. Bude ovšem podle něj záležet na samotném volebním výsledku i na tom, které oblasti by mohla „urvat“ pro Českou republiku. Co se týče opozičního hnutí ANO, poslanec Aleš Juchelka by podpořil exministryni pro místí rozvoj Kláru Dostálovou, pokud by se rozhodla kandidovat.

V Brně sněží, v Praze prší, rýpnula si Konečná do kauz ODS. Benda ji pak sepsul ve studiu

Vláda chodí od jedné kauzy ke druhé a je to směšné, rozčílila se komunistická europoslankyně Kateřina Konečná v Partii Terezie Tománkové. Reputační škraloupy občanských demokratů okomentovala bonmotem, že „v Brně sněží, v Praze prší“. Odkazovala tím na kokainovou kauzu brněnské primátorky Markéty Vaňkové a setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s kontroverzním exporadcem Martinem Nejedlým. Na její slova reagoval šéf poslanců ODS Marek Benda, který připomněl, jak Konečná „strašila“ veřejnost na demonstracích. „Vykládala jste, že lidé zmrznou a nebude plyn. Stalo se něco zásadního?“ ptal se jí ve vysílání CNN Prima NEWS.