reklama
CNN Prima News Marek Benda

Marek Benda

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Benda“

PŘEHLEDNĚ: Nejžhavější kandidáti na ministry. Jak bude vypadat vláda Petra Fialy

3. listopadu 2021 19:38

Jednání koalic Spolu a PirSTAN o vládě se po úterní dvanáctihodinové schůzi posunula kupředu. Nový kabinet by měl mít 18 členů, z nichž šest postů včetně premiéra připadne ODS, tři lidovcům a dva TOP 09. Zbylých sedm míst si rozdělí Piráti a Starostové, pravděpodobně poměrem čtyři křesla pro STAN a tři pro Piráty. I když konkrétní personální zastoupení zatím lídři koalic nechtějí prozradit, redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací a spekulací odhadla, jak by mohla nová vláda vypadat.

Nacher: Máme 72 poslanců, dostat stejně lidí ve vedení Sněmovny jako Piráti je absurdní

21. října 2021 00:28

Přestože má hnutí ANO 72 poslanců, nabízí mu ve vedení Sněmovny stejný počet lidí jako Pirátům se čtyřmi poslanci. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to kritizoval poslanec Patrik Nacher z hnutí ANO. Reagoval tak na nápad, že by ANO mohlo podstoupit SPD jednu ze dvou pozic místopředsedy. Během diskuse s dalšími politiky se také řešilo postavení SPD ve Sněmovně.

Expremiér Nečas hlasoval u voleb vždy pro sebe. Těším se, že zakroužkuji Bendu, prozradil

4. října 2021 11:08

Kroužkoval jsem vždycky, a to sám sebe, prozradil v pořadu Partie na CNN Prima NEWS bývalý premiér ODS Petr Nečas. Zároveň řekl, že se těší, že při letošních volbách do Poslanecké sněmovny zakroužkuje dlouholetého poslance Marka Bendu. Ten je letos na pražské kandidátce koalice Spolu na třetím místě. Pravidelně ale sbírá mnoho preferenčních hlasů.

Benda tepe zákon o předjíždění: Cyklisté si myslí, že chrání svět před smrdícími auty

17. září 2021 13:54

Poslanec Marek Benda (ODS) nesouhlasí s novinkou o předjíždění cyklistů. Jsou přeci ti správní, kteří chrání svět před smrdícími auty, rýpl si do zákona, který ve čtvrtek schválila Sněmovna. Podle Bendy není potřeba na veškeré lidské chování legislativa, stačí zdravý rozum. Pirátský poslanec Ondřej Profant ale podotkl, že zákon se schválil kvůli malé aktivitě policistů.

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

16. září 2021 19:56

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Zrušme stav pandemie. Lidé opatření nedodržují, je to cesta k destrukci státu, volá Benda

24. srpna 2021 19:52

Je nejvyšší čas zrušit stav pandemie, volal ve vysílání CNN Prima NEWS člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Marek Benda (ODS). Podle něj lidé už opatření nechtějí dodržovat a jedná se o cestu k destrukci státu. Nelíbí se mu, že opatření jsou složitá a nikdo pořádně neví, co platí. Poslanec ANO Julius Špičák souhlasil s tím, že život se musí vrátit „do normálu“. Ještě by ale se zrušením opatření počkal na to, jak se bude vyvíjet epidemie během podzimu.

Zemanův kancléř Mynář: BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě

23. srpna 2021 21:33

BIS opakovaně odposlouchávala a sledovala i mě, zdůraznil v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář. Reagoval tak na prohlášení prezidenta, že bezpečnostní informační služba (BIS) odposlouchávala lidi z jeho okolí. Podle opozice jde ale o další z útoků Zemana na šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelku.

ČSSD vrací úder Fialovi: Politiků si vážíme. Nekopeme do někoho, kdo je na tom špatně

22. srpna 2021 21:33

Určitě bychom neměli tendenci kopat do někoho, kdo je na tom špatně, vzkazuje ČSSD Petru Fialovi. Předseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že by mu sociální demokracie ve Sněmovně nechyběla. Zástupci ČSSD si od svého politického konkurenta žádají více respektu a úcty. Naopak členové ODS se od výroku svého šéfa rozhodně nedistancují.

reklama