reklama
CNN Prima News Marek Benda

Marek Benda

Výpis příspěvků ke štítku „Marek Benda“

Dienstbier: O střetu zájmů Babiše nelze pochybovat, Faltýnek patří mezi nejhorší šíbry

O střetu zájmů u premiéra Andreje Babiše (ANO) nemůže pochybovat žádný soudný člověk. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil bývalý ministr pro lidská práva a exsenátor Jiří Dienstbier (ČSSD), který nynějšího předsedu vlády považuje za ztělesnění klientelismu. Korupce podle něj za Babiše prorostla do státních institucí. Šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka pak Dienstbier řadí mezi „nejhorší šíbry“.

Hamáčkova cesta do Ruska? Jako by si Švejk hrál na Kissingera, říká Marek Benda

Příliš valné mínění o plánované cestě vicepremiéra Jana Hamáčka do Moskvy nemá poslanec ODS Marek Benda. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové Hamáčkovo počínání zhodnotil úsměvně, když využil literární postavu dobrého vojáka Švejka a respektovaného exšéfa americké diplomacie Henryho Kissingera. Benda dodal, že Česko vyšlo z diplomatické krize z Ruskem zatím dobře.

Lidé chtějí jít pít a my jim v tom musíme zabránit, prohlásil Blatný. Mluvil o prů*eru

Pokud se lidé o Velikonocích „utrhnou ze řetězu“ a nebudou dodržovat protiepidemická opatření, hrozí, že se školy otevřou 12. dubna jen na týden. Pak se epidemie covidu zase zhorší. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to řekl před poslanci v reakci na porušování protiepidemických opatření s příchodem slunečného počasí. Konkrétně mluvil o „velkém průseru“.

Benda: Uzavření okresů je úplný nesmysl. Odchod Novotného ODS neoslabí

Zákaz pohybu mezi okresy považuje poslanec ODS Marek Benda za „úplný nesmysl“. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Podle výrazné tváře občanských demokratů a aktuálně nejdéle sloužícího poslance navíc není nouzový stav, o jehož prodloužení opět usiluje vláda premiéra Andreje Babiše (ANO), vůbec potřeba. Česko by si podle něj mělo vystačit s pandemickým zákonem.

Benda: Utíkat z koalice nebudeme, i když nás změny Ústavního soudu znevýhodní

Nešťastné rozhodnutí, tvrdí poslanec Marek Benda (ODS) o verdiktu Ústavního soudu, který má učinit výsledky voleb poměrnější místo zvýhodňování vítěze voleb. Vadí mu především načasování, soud totiž rozhodl jen pár měsíců před volbami. Benda, který byl hostem pořadu Interview na CNN Prima NEWS, zároveň připouští, že tento způsob sčítání hlasů poškodí koalici Spolu, v níž jsou kromě jeho ODS i KDU-ČSL a TOP 09. Z uskupení však občanští demokraté podle jeho slov nemají v plánu utíkat.

Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci

Aktualizováno

Dlouholetý poslanec ODS Marek Benda nepamatuje v Poslanecké sněmovně podobný incident, jaký se ve čtvrtek stal během projednávání vládní žádosti o prodloužení nouzového stavu. Vystoupení nezařazeného poslance Lubomíra Volného vyústilo ve fyzickou potyčku s dalšími zákonodárci poté, co mu předsedající Tomáš Hanzel (ČSSD) vypnul mikrofon. Podle Bendy se tím český Parlament dostal na úroveň zemí, na kterou se dostat nechtěl. Někteří poslanci po potyčce žádají zasedání mandátového a imunitního výboru. Ochranné službě za bleskový zásah poděkoval na Twitteru vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

reklama