reklama

Sťante se zvířecím Ježíškem II. část

Máme tu další adventní neděli a s ní další tipy na útulkové akce. Ježíšek nechodí jen po dvounohých dětech, ale čekají na něho i ty čtyřnohé. V mnoha útulcích tak udělali Vánoce trochu jinak. Formou otevřených dvěří pro veřejnost. Vy tak můžete přinést materiální pomoc, vyvenčit si pejsky, mrknout jak se mají a udělat tak dobrý skutek. O čem jiném v podstatě Vánoce jsou, že?

reklama

Máme tu další adventní neděli a s ní další tipy na útulkové akce. Ježíšek nechodí jen po dvounohých dětech, ale čekají na něho i ty čtyřnohé. V mnoha útulcích tak udělali Vánoce trochu jinak. Formou otevřených dvěří pro veřejnost. Vy tak můžete přinést materiální pomoc, vyvenčit si pejsky, mrknout jak se mají a udělat tak dobrý skutek. O čem jiném v podstatě Vánoce jsou, že?

Například jsme vás už zvali do útulku Dogpoint na 22.12. Kde předposlední den před Vánoci pro pejsky můžete pomoci ozdobit stromeček, vezmete je na pořádnou procházku (snad) zasněženým lesem a na závěr si dáte něco dobrého na zahřátí při rozbalování dárků. Co pejskové v útulku od Ježíška chtějí najdete ZDE.

22.12.2019, 10-15h.

Lhotky 60, Malotice

V útulku Trója se na vás budou těšit od 23-24.12. od 10 - 15hodin. Na Štědrý den si připravili koledy, prohlídku zookoutku i celého útulku, ukázku speciálně vycvičencých psů a pejsci budou rádi za deky i cokoliv dobrého do tlamičky.

23.-24.12.2019, 10-15h.

V Zámcích 56, 186 00 Praha 8

Tlapky Mochov vytvořily pro své kočičí svěřence také Vánoce. Můžete pomazlit kočičky, v charitativním krámku doplnit své vánoční dárky a přispět tak na útulek. Zlobit se nebudou ani za maso do mrazáku, aby měli pořádné zásoby na zimu. Zahřejete se čajem i kávou. Více ZDE.

22.12.2019, 10-17h.

Dr. Nejedlého 279, 25087 Mochov

Další akce najdete i v článku Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů.

Do útulku vás zvou i v Chrudimi. Provedou vás útulkem, ukážou pejsky. Přichystané bude i malé občerstvení.

21.12.2019, 11-16h.

Sečská 809, 537 01 Chrudim

Benefiční koncert si pro vás připravil útulek Anidef Žim. Akce začne 27.12. od 15h na místě bude celý team Anidef se svým informačním stánkem, ve kterém budete moc podpořit koupí Anidef triček atp. Nezapomněli ani na tombolu a dražbu. Od 20 hodin pak zahrají kapely. Informace ZDE.

27.12.2019, od 15h.

Knak, Rooseveltovo náměstí 3, 41501 Teplice

Srdíčkové kočičky v azylu Srdcem pro kočku si zase připravily vánoční bazárek. Kočičky si pod stromeček přejí podkladové pleny, prostěradla a vlhčené kapesníčky pro děti, mycí prostředky, kuchyňské utěrky, staré ručníky atd. Více informací najdete na stránce akce.

Zvou vás i do útulku Tibet - rodinný azyl pro zvířata v nouzi. Na celý den vzhledem k přeplněnosti útulku a množství práce otevřít nemohou, ale rádi vás uvidí každou druhou sobotu a bonusově i před Štědrým dnem 21.12.2019. Respektujte prosím dobu příchodu: buď 13.00, nebo 14.00, kdy si vás vždy vyzvednou u vrat.

16.11., 30.11., 14.12, 28.12.2019 a 11. 1., 25. 1.2020 + 21.12.2019, vždy ve 13, nebo 14h.

Marefy 44, 68501 Bučovice

Kočky i psi se na vás těší také v útulku v Hradci Králové. Vaše dárky pro psy a kočky (nejlépe granulované krmivo značek Brit, Eminent, Fitmin, Bosch, Calibra nebo obdobně kvalitní, uzené uši, piškoty, stelivo a deky) jsou vítány.

14.-15.12.2019, 10-16h.

Hradečnice 1980, 500 08 Hradec Králové

Pokud se rozhodnete útulkům něco přinést a chcete doopravdy pomoci, zavolejte jim a zeptejte se, co aktuálně potřebují. Někde mohou mít nedostatek dek, jinde dezinfekčních prostředků!

Pokud se nedostanete ze svých domovů, kočičky z azylu Kočka v srdci si napsaly dopisy pro Ježíška a pod stromeček jim dárky můžete i poslat. Jejich dopisy naleznete ZDE.

Hlavní zprávy

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

Covid ohrožuje i novorozence. Oddělení omezují návštěvy, matky se cítí jako v domácím vězení

Režim v nemocnicích v současnosti limituje mimo jiné snaha minimalizovat riziko nákazy koronavirem. Výjimkou nejsou ani neonatologická oddělení, kam se dostávají miminka, která přijdou na svět předčasně. Matky tam s nimi kvůli riziku nákazy musí trávit nepřetržitě klidně i dva týdny. Návštěvy rodinných příslušníků jsou velmi omezeny, takže novopečeným maminkám může připadat, že jsou v domácím vězení.

Bartoš: Zákaz trhů je styl končící vlády. Zpřísnění ano, lidé si ale nesmí ťukat na hlavu

Opatření, která vydává vláda v demisi, jsou zmatečná a nepředvídatelná, zdůraznil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS lídr Pirátů Ivan Bartoš. Konkrétně označil za absurdní uzavření adventních trhů. Jenže budoucí kabinet s tím nemůže nic dělat. I proto Bartoš vnímá „pohovory“ prezidenta Miloše Zemana se všemi kandidáty na ministerský post jako průtahy.

reklama