reklama

Sťante se zvířecím Ježíškem II. část

Máme tu další adventní neděli a s ní další tipy na útulkové akce. Ježíšek nechodí jen po dvounohých dětech, ale čekají na něho i ty čtyřnohé. V mnoha útulcích tak udělali Vánoce trochu jinak. Formou otevřených dvěří pro veřejnost. Vy tak můžete přinést materiální pomoc, vyvenčit si pejsky, mrknout jak se mají a udělat tak dobrý skutek. O čem jiném v podstatě Vánoce jsou, že?

reklama

Máme tu další adventní neděli a s ní další tipy na útulkové akce. Ježíšek nechodí jen po dvounohých dětech, ale čekají na něho i ty čtyřnohé. V mnoha útulcích tak udělali Vánoce trochu jinak. Formou otevřených dvěří pro veřejnost. Vy tak můžete přinést materiální pomoc, vyvenčit si pejsky, mrknout jak se mají a udělat tak dobrý skutek. O čem jiném v podstatě Vánoce jsou, že?

Například jsme vás už zvali do útulku Dogpoint na 22.12. Kde předposlední den před Vánoci pro pejsky můžete pomoci ozdobit stromeček, vezmete je na pořádnou procházku (snad) zasněženým lesem a na závěr si dáte něco dobrého na zahřátí při rozbalování dárků. Co pejskové v útulku od Ježíška chtějí najdete ZDE.

22.12.2019, 10-15h.

Lhotky 60, Malotice

V útulku Trója se na vás budou těšit od 23-24.12. od 10 - 15hodin. Na Štědrý den si připravili koledy, prohlídku zookoutku i celého útulku, ukázku speciálně vycvičencých psů a pejsci budou rádi za deky i cokoliv dobrého do tlamičky.

23.-24.12.2019, 10-15h.

V Zámcích 56, 186 00 Praha 8

Tlapky Mochov vytvořily pro své kočičí svěřence také Vánoce. Můžete pomazlit kočičky, v charitativním krámku doplnit své vánoční dárky a přispět tak na útulek. Zlobit se nebudou ani za maso do mrazáku, aby měli pořádné zásoby na zimu. Zahřejete se čajem i kávou. Více ZDE.

22.12.2019, 10-17h.

Dr. Nejedlého 279, 25087 Mochov

Další akce najdete i v článku Sťante se zvířecím Ježíškem a zúčastněte se některé z akcí útulků a azylů.

Do útulku vás zvou i v Chrudimi. Provedou vás útulkem, ukážou pejsky. Přichystané bude i malé občerstvení.

21.12.2019, 11-16h.

Sečská 809, 537 01 Chrudim

Benefiční koncert si pro vás připravil útulek Anidef Žim. Akce začne 27.12. od 15h na místě bude celý team Anidef se svým informačním stánkem, ve kterém budete moc podpořit koupí Anidef triček atp. Nezapomněli ani na tombolu a dražbu. Od 20 hodin pak zahrají kapely. Informace ZDE.

27.12.2019, od 15h.

Knak, Rooseveltovo náměstí 3, 41501 Teplice

Srdíčkové kočičky v azylu Srdcem pro kočku si zase připravily vánoční bazárek. Kočičky si pod stromeček přejí podkladové pleny, prostěradla a vlhčené kapesníčky pro děti, mycí prostředky, kuchyňské utěrky, staré ručníky atd. Více informací najdete na stránce akce.

Zvou vás i do útulku Tibet - rodinný azyl pro zvířata v nouzi. Na celý den vzhledem k přeplněnosti útulku a množství práce otevřít nemohou, ale rádi vás uvidí každou druhou sobotu a bonusově i před Štědrým dnem 21.12.2019. Respektujte prosím dobu příchodu: buď 13.00, nebo 14.00, kdy si vás vždy vyzvednou u vrat.

16.11., 30.11., 14.12, 28.12.2019 a 11. 1., 25. 1.2020 + 21.12.2019, vždy ve 13, nebo 14h.

Marefy 44, 68501 Bučovice

Kočky i psi se na vás těší také v útulku v Hradci Králové. Vaše dárky pro psy a kočky (nejlépe granulované krmivo značek Brit, Eminent, Fitmin, Bosch, Calibra nebo obdobně kvalitní, uzené uši, piškoty, stelivo a deky) jsou vítány.

14.-15.12.2019, 10-16h.

Hradečnice 1980, 500 08 Hradec Králové

Pokud se rozhodnete útulkům něco přinést a chcete doopravdy pomoci, zavolejte jim a zeptejte se, co aktuálně potřebují. Někde mohou mít nedostatek dek, jinde dezinfekčních prostředků!

Pokud se nedostanete ze svých domovů, kočičky z azylu Kočka v srdci si napsaly dopisy pro Ježíška a pod stromeček jim dárky můžete i poslat. Jejich dopisy naleznete ZDE.

Za polní nemocnici v Letňanech zaplatí stát 88 milionů korun. Nikdo se tam neléčil

Ministerstvo zdravotnictví poslalo nemocnici Bulovka 88 milionů korun za polní nemocnici v Letňanech, uvedla ČT. Ta sloužila jako záloha pro případ přeplnění nemocnic pacienty s COVID-19. Nakonec se v ní ale žádný pacient neléčil. Zaplatit bylo třeba nejen nájem, ale také energie. Většina sumy poputuje na konto miliardáře Pavla Sehnala, který poskytl pro nemocnici prostory.

Vrazím ti kudlu do zad, vyhrožují lidé starostce Mikulčic. Kvůli vyhnání dobrovolníků

Drsná kritika se snesla na sociálních sítích na starostku Mikulčic Martu Otáhalovou (Nový směr). Lidem vadí její nevybíravé chování vůči dobrovolníkům, kteří pomáhají obci zasažené tornádem. Kvůli ní totiž přišli o nocleh ve sportovní hale. Kromě nenávistných komentářů jí začaly chodit i SMS zprávy. Lidé jí vyhrožují podpálením domu či smrtí.

Můžu kandidovat v každém kraji, hlásá Babiš a směřuje do Ústeckého. Nahradí ho Havlíček?

Už několik týdnů se spekuluje o tom, že předseda hnutí ANO Andrej Babiš opustí „svůj“ Středočeský kraj a o hlasy voličů bude usilovat v Ústeckém kraji. Došlo by tak na pikantní souboj, kde by se o vítězství mohl Babiš prát s šéfem Pirátů Ivanem Bartošem. Premiér tvrdí, že kandidovat může kdekoliv. Definitivně jasno by mělo být ve středu večer, po jednání celorepublikového výboru ANO.

Živě
ON-LINE: Basketbalisté s Francouzi prohráli. Cesta za postupem se komplikuje

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec. Čeští basketbalisté odehráli druhý zápas na hrách, ve kterém podlehli Francii.

reklama

Domácí zpravodajství

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

reklama