reklama

Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen

Na střední škole v Knoxvillu v americkém Tennessee zemřel po střelbě jeden student a vážně zraněn byl zasahující policista, potvrdila v pondělí policie. Uvedla, že incident stále vyšetřuje, a varovala obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Další osoby podle ní zasaženy při incidentu nebyly a situaci se už podařilo zvládnout. Jeden člověk je ve vazbě.

reklama

„Střelbě na střední škole Austin-East Magnet High School podlehl jeden člověk, další policejní důstojník byl postřelen,“ napsala policie na Twitter. Starostka Knoxvillu Indya Kincannonová už potvrdila, že raněný důstojník je při vědomí a mimo ohrožení života.

„Jediné, co mohu říci, je, že se budu modlit,“ uvedla místostarostka Gwen McKenzieová pro televizní stanici WVLT-TV. Na místě střelby jsou speciální agenti z Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny. Mnoho novinářů se z místa snaží zjistit podrobnosti incidentu.

Policie uvedla, že její příslušníci reagovali na hlášení o muži v budově školy, který je zřejmě ozbrojen. Když přijeli na místo a k podezřelému se přiblížili, zazněly výstřely.

„Budova školy byla zajištěna a studenty, kteří do incidentu nebyli zapleteni, jsme nechali jít k jejich rodinám,“ uvedl místní školní komisař Bob Thomas. Rodiče dostali instrukce, aby si vyzvedli své děti na nedalekém baseballovém hřišti. Výuka na škole bude na dva dny pozastavena.

Škola přišla už v únoru o tři studenty –⁠ rovněž kvůli střelbě, ke které ovšem nedošlo na školním pozemku. Vraždy tehdy spáchali dva chlapci ve věku 14 a 16 let.

Spojené státy se zejména v posledních týdnech potýkají se sérií velkých střeleckých útoků. Minulý týden zaútočil na továrnu v Texasu jeden její zaměstnanec, zabil jednoho člověka a šest dalších zranil. Osm lidí zemřelo v polovině března při útocích na tři masážní a kosmetické salony v okolí Atlanty, asi o týden později pak v supermarketu ve městě Boulder v Coloradu přišlo při střelbě o život deset lidí. Začátkem dubna zemřeli čtyři lidé po útoku na realitní kancelář ve městě Orange v Kalifornii.

K tématu

Další hlavní zprávy

USA

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru.

Andrej Babiš

Sledujte ŽIVĚ: Babiš po jednání s praktiky o očkování v jejich ordinacích

Sledujte ŽIVĚ: Babiš po jednání s praktiky o očkování v jejich ordinacích

Premiér Andrej Babiš (ANO) jedná s předsedou Sdružení praktických lékařů Petrem Šonkou, národní koordinátorkou očkování Kateřinou Baťhovou a náměstkem ředitele VZP pro zdravotní péči Davidem Šmehlíkem o postupu očkování u praktických lékařů. Zapojí se praktici masivněji do očkování? Tiskovou konferenci můžete sledovat v tomto článku. Začátek je plánovaný na 11:30.

Prudké lijáky bičují Česko: Zatopená nemocnice, bahno ve sklepech i evakuace
Prymula: Lidé se naočkují kvůli cestování. Do léta se snad zkrátí interval mezi dávkami
Napadení mladíka na koupališti v Dubí: Dva muži jdou za mříže. Další dostali podmínku
Bojoval, když se ostatní vzdali. Hrdinu Mašína nacisté krutě mučili, ale nezlomili
Karlos Vémola si pořídil dalšího medvěda. Terminátorův nový mazlík budí hrůzu
Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“
reklama
reklama
Sledujte přímý přenos z Gazy: Napětí eskaluje, Izraelci hodlají přitvrdit

Izrael

Domácí zpravodajství

Pozor na očkování. Spěchat by neměli lidé s akutním infekčním onemocněním
První předpověď na léto: Sucho nehrozí, jaké budou teploty?
ODS v Praze brojí proti mýtu. To chtěl přitom zavést už její exprimátor Pavel Bém
Další články
reklama
reklama