reklama

Střídání ve školách je podle Klause mladšího na hlavu. Richterová by testovala ve firmách


Zdroj: Profimedia.cz

Systém rotační výuky na základních školách nedává podle poslance a někdejšího ředitele gymnázia PORG Václava Klause mladšího smysl. Podle něj nesouvisí s ústupem epidemie. Klaus to řekl ve speciálním vysílání o rozvolňování na CNN Prima NEWS. Hostem vysílání byla i pirátská poslankyně Olga Richterová, která prohlásila, že by se mělo více testovat ve firmách.

reklama

„Školy mají být otevřené a taková opatření, že se střídají, jsou na hlavu a nijak nesouvisí s ústupem epidemie,“ míní Klaus ml. Dodal, že školy by vůbec nezavřel. „Stovky sestřiček a lékařek chyběly v nemocnicích, protože musely hlídat děti,“ prohlásil.

K tématu

Režim ve školách se mění od pondělí 30. listopadu. Prezenční výuku měli dosud prvňáci, druháci, žáci speciálních škol a poslední ročníky středoškoláků. Ve středních školách fungovala ještě prezenční praktická výuka. Ostatní žáci se zatím od poloviny října kvůli epidemii covidu učili na dálku. Díky zlepšení situace ale v pondělí půjdou do škol i žáci devátých tříd a zbytek prvního stupně základních škol. Šesté až osmé třídy, stejně jako ročníky nižšího gymnázia, které odpovídají druhému stupni základních škol, se budou po týdnech střídat v distanční a prezenční výuce.

Richterová: Vláda má motivovat k testování zaměstnanců ve firmách

Hostem speciálního vysílání CNN Prima NEWS byla i pirátská poslankyně Olga Richterová. Uvedla, že vláda by měla zdůvodnit, proč nechala malé obchody zavřené tak dlouho a v supermarketech se mohlo prodávat veškeré zboží.

„Maloobchody nejsou prokazatelné riziko. Argument vlády byl, že chtěla snížit mobilitu lidí. To sice chápeme, ale to procento lidí, kteří se mohli v malých obchodech nakazit, je velmi malé a přitom ten ekonomický dopad je obrovský,“ konstatovala Richterová.

Pirátská poslankyně Olga Richterová by chtěla víc testování ve firmách.
Pirátská poslankyně Olga Richterová by chtěla víc testování ve firmách.

Řekla také, že ve vládních nařízeních zůstává spousta nejasností. „Například nedává smysl nosit roušky při aktivním sportu, není dotažen osud ski areálů,“ vyjmenovala.

Řešením, jak snížit počty nakažených, podle Richterové je, aby se více testovalo na pracovištích. „Mám obavu, aby pandemie nenabrala síly. Žádáme premiéra, aby firmy byly na pracovištích motivované testovat, a ne aby měly přístup – nechoďte na testy, abychom nemuseli všichni do karantény,“ prohlásila.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí

Podklouzly mi nohy. Jsem starší člověk a nemám být tak rychlá, teď už to vím. Také tomu trošku přispělo počasí, řekla CNN Prima NEWS herečka Jiřina Bohdalová. Ta v sobotu odpoledne dorazila do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Stalo se tak poté, co na zmrzlém chodníku ztratila rovnováhu. Nebyla jediná, pražští záchranáři měli plné ruce práce a během dne vyráželi k desítkám případů.

Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
PŘEHLEDNĚ: Mutací koronaviru začíná přibývat. Odkud pochází a které jsou nakažlivější
Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Lopraisova omluva nezabrala. Nejsme kusy masa, vzkazují šestnáctileté dívky
Němci sáňkují u bývalého koncentračního tábora. Nepřijatelné, zuří ředitel památníku
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu
reklama
reklama
Po vakcíně zemřelo v Norsku 23 lidí. Pro vážně nemocné může být fatální, tvrdí institut

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama