reklama

Střídání ve školách je podle Klause mladšího na hlavu. Richterová by testovala ve firmách


Zdroj: Profimedia.cz

Systém rotační výuky na základních školách nedává podle poslance a někdejšího ředitele gymnázia PORG Václava Klause mladšího smysl. Podle něj nesouvisí s ústupem epidemie. Klaus to řekl ve speciálním vysílání o rozvolňování na CNN Prima NEWS. Hostem vysílání byla i pirátská poslankyně Olga Richterová, která prohlásila, že by se mělo více testovat ve firmách.

reklama

„Školy mají být otevřené a taková opatření, že se střídají, jsou na hlavu a nijak nesouvisí s ústupem epidemie,“ míní Klaus ml. Dodal, že školy by vůbec nezavřel. „Stovky sestřiček a lékařek chyběly v nemocnicích, protože musely hlídat děti,“ prohlásil.

K tématu

Režim ve školách se mění od pondělí 30. listopadu. Prezenční výuku měli dosud prvňáci, druháci, žáci speciálních škol a poslední ročníky středoškoláků. Ve středních školách fungovala ještě prezenční praktická výuka. Ostatní žáci se zatím od poloviny října kvůli epidemii covidu učili na dálku. Díky zlepšení situace ale v pondělí půjdou do škol i žáci devátých tříd a zbytek prvního stupně základních škol. Šesté až osmé třídy, stejně jako ročníky nižšího gymnázia, které odpovídají druhému stupni základních škol, se budou po týdnech střídat v distanční a prezenční výuce.

Richterová: Vláda má motivovat k testování zaměstnanců ve firmách

Hostem speciálního vysílání CNN Prima NEWS byla i pirátská poslankyně Olga Richterová. Uvedla, že vláda by měla zdůvodnit, proč nechala malé obchody zavřené tak dlouho a v supermarketech se mohlo prodávat veškeré zboží.

„Maloobchody nejsou prokazatelné riziko. Argument vlády byl, že chtěla snížit mobilitu lidí. To sice chápeme, ale to procento lidí, kteří se mohli v malých obchodech nakazit, je velmi malé a přitom ten ekonomický dopad je obrovský,“ konstatovala Richterová.

Pirátská poslankyně Olga Richterová by chtěla víc testování ve firmách.
Pirátská poslankyně Olga Richterová by chtěla víc testování ve firmách.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Řekla také, že ve vládních nařízeních zůstává spousta nejasností. „Například nedává smysl nosit roušky při aktivním sportu, není dotažen osud ski areálů,“ vyjmenovala.

Řešením, jak snížit počty nakažených, podle Richterové je, aby se více testovalo na pracovištích. „Mám obavu, aby pandemie nenabrala síly. Žádáme premiéra, aby firmy byly na pracovištích motivované testovat, a ne aby měly přístup – nechoďte na testy, abychom nemuseli všichni do karantény,“ prohlásila.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Jan Hamáček

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček působí jako naprostý zoufalec, který už ztratil i respekt a důvěru už policistů, míní analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová. Podobně hovoří i komentátor MF DNES Miroslav Korecký, podle kterého byl Hamáčkův neúspěšný pokus o vládní rošádu na ministerstvu zahraničí „neuvěřitelný amatérismus“. Novináři se na tom shodli ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ekologie

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Pětisetleté sucho nehrozí. Deštivý rok a zimní sníh dokázaly naplnit podzemní vody

Sucho v posledních letech patřilo mezi nejzásadnější témata v Česku. Roky 2014 až 2018 skutečně patřily z hlediska sucha ve střední Evropě mezi historicky nejzávažnější. Odborníci z portálu Intersucho ještě před rokem hovořili dokonce o pětisetletém suchu. Jenže poslední rok byl velmi deštivý a v zimě se velká část České republiky dočkala souvislé pokrývky sněhu, takže se kapacity podzemních vod naplnily a mírné sucho trápí již pouze vybrané regiony.

Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
reklama
reklama
Stop na 10 zápasů. Kúdela dostal trest za rasismus, Kamarův distanc je výrazně kratší

Fotbal

Domácí zpravodajství

Pokračování případu zavražděné Niny: Policisté znají motiv, viník ale nebude potrestán
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme na naději, říká poslanec Výborný
Další články
reklama
reklama