reklama

Střídání ve školách je podle Klause mladšího na hlavu. Richterová by testovala ve firmách

Systém rotační výuky na základních školách nedává podle poslance a někdejšího ředitele gymnázia PORG Václava Klause mladšího smysl. Podle něj nesouvisí s ústupem epidemie. Klaus to řekl ve speciálním vysílání o rozvolňování na CNN Prima NEWS. Hostem vysílání byla i pirátská poslankyně Olga Richterová, která prohlásila, že by se mělo více testovat ve firmách.

reklama

„Školy mají být otevřené a taková opatření, že se střídají, jsou na hlavu a nijak nesouvisí s ústupem epidemie,“ míní Klaus ml. Dodal, že školy by vůbec nezavřel. „Stovky sestřiček a lékařek chyběly v nemocnicích, protože musely hlídat děti,“ prohlásil.

Režim ve školách se mění od pondělí 30. listopadu. Prezenční výuku měli dosud prvňáci, druháci, žáci speciálních škol a poslední ročníky středoškoláků. Ve středních školách fungovala ještě prezenční praktická výuka. Ostatní žáci se zatím od poloviny října kvůli epidemii covidu učili na dálku. Díky zlepšení situace ale v pondělí půjdou do škol i žáci devátých tříd a zbytek prvního stupně základních škol. Šesté až osmé třídy, stejně jako ročníky nižšího gymnázia, které odpovídají druhému stupni základních škol, se budou po týdnech střídat v distanční a prezenční výuce.

Richterová: Vláda má motivovat k testování zaměstnanců ve firmách

Hostem speciálního vysílání CNN Prima NEWS byla i pirátská poslankyně Olga Richterová. Uvedla, že vláda by měla zdůvodnit, proč nechala malé obchody zavřené tak dlouho a v supermarketech se mohlo prodávat veškeré zboží.

„Maloobchody nejsou prokazatelné riziko. Argument vlády byl, že chtěla snížit mobilitu lidí. To sice chápeme, ale to procento lidí, kteří se mohli v malých obchodech nakazit, je velmi malé a přitom ten ekonomický dopad je obrovský,“ konstatovala Richterová.

Řekla také, že ve vládních nařízeních zůstává spousta nejasností. „Například nedává smysl nosit roušky při aktivním sportu, není dotažen osud ski areálů,“ vyjmenovala.

Řešením, jak snížit počty nakažených, podle Richterové je, aby se více testovalo na pracovištích. „Mám obavu, aby pandemie nenabrala síly. Žádáme premiéra, aby firmy byly na pracovištích motivované testovat, a ne aby měly přístup – nechoďte na testy, abychom nemuseli všichni do karantény,“ prohlásila.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama