CNN Prima News Šumvald

Šumvald

Výpis příspěvků ke štítku „Šumvald“

Policie našla tělo seniorky ze Šumperska, která byla pohřešována od záplav

25. června 2020 08:35

Policie ve středu našla zřejmě tělo ženy z Oskavy na Šumpersku, která byla pohřešovaná v souvislosti s bleskovými záplavami na začátku června. Seniorka byla nezvěstná od 7. června, policie organizovala rozsáhlou pátrací akci. Jde o druhou oběť v Olomouckém kraji. Přívalové deště a následná povodeň má na svědomí i smrt sedmačtyřicetileté ženy z Břevence, místní části Šumvaldu v okrese Olomouc. V celé zemi si červnové záplavy vyžádaly nejméně devět lidských životů.

Následky povodní v Šumvaldu: Stovky zasažených domů, škoda dosahuje půl miliardy

13. června 2020 11:37

Ničivá povodeň zasáhla v Šumvaldu na Olomoucku a v jeho v místní části Břevenec téměř 280 objektů. Na obecním majetku jsou škody i nadále odhadovány na 250 milionů korun a stejnou částkou je zatím vyčíslena i škoda na majetku obyvatel. Do obce se dnes ve velkém počtu sjíždějí dobrovolníci, i nadále zde zasahují také hasiči.

Úklid po povodních je náročný. A pohřešovanou seniorku hledají už i potápěči

10. června 2020 14:25
Aktualizováno

Bleskové záplavy, které v noci z neděle na pondělí zasáhly část Šumperska a Olomoucka, podle prvotních odhadů způsobily na majetku vodohospodářů škody nejméně 50 milionů korun. Do pátrací akce po čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku se ve středu zapojili i policejní potápěči. Dvě desítky policistů znovu prohledávají zhruba osmikilometrový úsek.

Den poté: Lidé v postižených obcích odklízejí, co velká voda zničila

9. června 2020 06:01
Aktualizováno

Řeky na Olomoucku a Šumpersku se vrátily k běžnému průtoku. V zasaženém regionu místní odklízí z domů nánosy bahna nebo třeba zničený nábytek. Nikde v České republice neplatí žádný ze tří stupňů povodňové aktivity, vyplývá to z údajů Českého hydrometeorologického ústavu. Aktuální situaci sleduje štáb CNN Prima NEWS.

Čtvrt miliardy korun. Na tolik zatím odhaduje povodňové škody starosta Šumvaldu

8. června 2020 23:34

Během noci z neděle na pondělí se přes Uničovsko přehnala ničivá povodeň, která si zatím připsala jednu oběť a nadále se pohřešuje čtyřiasedmdesátiletá žena. Starosta povodněmi nejvíce zasaženého Šumvaldu předběžně odhaduje škody v obci na čtvrt miliardy korun. Zasaženo bylo 150 až 200 budov. Obec se podle něj z přírodní katastrofy může dostávat i několik let.

Škody zajistěte a nafoťte, radí pojišťovny poškozeným povodněmi

8. června 2020 22:46

Obce Šumvald, Uničov, Oskava nebo Dlouhá Loučka na Olomoucku zasáhly v pondělí v brzkých ranních hodinách povodně. Až opadne voda, přijde na řadu jednání s pojišťovnami. Tedy alespoň pro ty, kteří pojistku mají. Co přesně mají lidé dělat, aby se dočkali plnění co nejrychleji? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS o tom mluvila tisková mluvčí České asociace pojišťoven Veronika Nová.