Pokračuje pátrání po 74leté ženě z Oskavy. Seniorka se pohřešuje od pondělí

Obce Šumvald, Uničov, Oskavu nebo Dolní Loučku zasáhly v pondělí v brzkých ranních hodinách bleskové povodně. Silný proud vylitých řek strhával stromy, auta, ale i občany. Mezi nimi také 74letou seniorku, která šla zkontrolovat hladinu potoka, ale utrhl se pod ní břeh. Od té doby je nezvěstná.

Seniorku se stále nedaří najít. Do pátrání se zapojily desítky hasičů, policistů i policejních potápěčů. V středu znovu prohledali osm kilometrů okolí řeky Oskavy. Jednotky nasadily také těžkou techniku, která prohledává koryta řek mezi Oskavou a Dolní Livinou, kam by ženu proud teoreticky mohl zanést. Ženu hledají i pomocí vrtulníku. Pátrací akce pokračuje i ve středu, komplikuje ji ale stále silný proud v řece a rozbahněný terén.

Pondělní záplavy mají také jednu oběť, kterou se stala 48letá žena z  Břevence na Olomoucku. Starosta Šumvaldu, jedné z nejvíce zasažených obcí, Josef Šenk sdělil, že škody, které povodně způsobily, zatím odhaduje na čtvrt miliardy korun. Olomoucký kraj proto pro postižené obce zařizuje sbírku. Zničená jsou auta, domy i mosty. Na postižených místech pokračují likvidační akce.

Tagy: