CNN Prima News synové

synové

Výpis příspěvků ke štítku „synové“

Mí synové bojují na Ukrajině, tvrdí Kadyrov. Zveřejnil i video dětí pálících z granátometu

20. října 2022 12:43

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov zveřejnil video, u něhož tvrdí, že se tři jeho děti zúčastnily bojových operací na Ukrajině, kterou Rusko vojensky napadlo. Upozornila na to dnes ruská služba BBC. Ta zároveň poznamenala, že úmluva OSN o právech dítěte, kterou Moskva ratifikovala, ukládá povinnost zemím přijmout veškerá opatření, aby se děti mladší 15 let přímo neúčastnily vojenských akcí.

Konec nadějí pro Michalákovou. Rozhodnutí o odebrání synů je pravomocné

10. května 2022 11:19
Aktualizováno

Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl ženinu stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Michaláková se nevzdává. Proti verdiktu soudu o odebrání synů se odvolala

20. dubna 2022 13:33

Češka Eva Michaláková se odvolala proti lednovému verdiktu Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), který v kauze odebrání jejích synů nepravomocně rozhodl ve prospěch Norska. Žádá o projednání případu u soudního Velkého senátu. Norská sociální služba Barnevernet odebrala české matce a otci syny na jaře 2011 kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání. Norské úřady ženu později zbavily rodičovských práv.

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

20. ledna 2022 10:30
Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

20. ledna 2022 06:15

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.