CNN Prima News synové

synové

Výpis příspěvků ke štítku „synové“

Vondráčková představila nový klip. Obula podpatky, s nimiž by na veřejnost nikdy nevyrazila

Rekordérka. Tak se jmenuje nový singl zpěvačky Lucie Vondráčkové. Název jako kdyby odpovídal i jejímu pracovnímu nasazení. Zpěvaččino léto totiž bylo ve znamení příprav. Kromě finalizace alba si stihla zahrát v divadle. Zároveň vychovává své dva kluky, kteří vyžadují mnoho času. Podívejte se na videoklip písně z nové desky, jenž je plný hravosti a barev.

Třípatrový dort i speciální hosté. Mynářová oslavila 40. narozeniny, popřál jí i Zeman

Manželka bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře – Alexandra – ve čtvrtek oslavila 40. narozeniny. Na pražském Žižkově jí vše nejlepší přáli nejbližší, přátelé i kolegové jejího manžela. Osobně dorazil také exprezident Miloš Zeman. Sláva to byla velkolepá, moderátorka krájela třípatrový dort a domů se odcházelo až kolem půlnoci.

Poslední slova Ladislava Trojana: Jsem smířen, přiznal. Věřil, že se syn Ivan nerozvede

V neděli ve věku 90 let zemřel slavný herec Ladislav Trojan, otec herce Ivana Trojana a režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Do srdcí diváků se zapsal hlavně díky seriálu Tři chlapi v chalupě, v němž s Lubomírem Lipským a Janem Skopečkem ztělesnil svéráznou rodinu Potůčkových. Deník Aha! teď připomněl rozhovor, který s hereckým bardem vedl. V něm Trojan přiznal, že už mu zdraví příliš nesloužilo.

Mí synové bojují na Ukrajině, tvrdí Kadyrov. Zveřejnil i video dětí pálících z granátometu

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov zveřejnil video, u něhož tvrdí, že se tři jeho děti zúčastnily bojových operací na Ukrajině, kterou Rusko vojensky napadlo. Upozornila na to dnes ruská služba BBC. Ta zároveň poznamenala, že úmluva OSN o právech dítěte, kterou Moskva ratifikovala, ukládá povinnost zemím přijmout veškerá opatření, aby se děti mladší 15 let přímo neúčastnily vojenských akcí.

Konec nadějí pro Michalákovou. Rozhodnutí o odebrání synů je pravomocné

Aktualizováno

Velký senát Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se nebude zabývat případem odebrání synů Češky Evy Michalákové. Soud v pondělí zamítl ženinu stížnost proti lednovému rozhodnutí, podle kterého Norsko neporušilo právo matky a dětí na respektování rodinného života. Verdikt tak nabyl právní moci, sdělil mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka.

Michaláková se nevzdává. Proti verdiktu soudu o odebrání synů se odvolala

Češka Eva Michaláková se odvolala proti lednovému verdiktu Evropského soudu pro lidská práva (ESLP), který v kauze odebrání jejích synů nepravomocně rozhodl ve prospěch Norska. Žádá o projednání případu u soudního Velkého senátu. Norská sociální služba Barnevernet odebrala české matce a otci syny na jaře 2011 kvůli podezření na zneužívání, zanedbávání a týrání. Norské úřady ženu později zbavily rodičovských práv.

Konec nadějí pro Michalákovou: Své dva syny vídat nesmí, potvrdil soud ve Štrasburku

Aktualizováno

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve čtvrtek rozhodl ve prospěch Norska v případu Češky Evy Michalákové, které norská sociální služba Barnevernet před více než deseti lety odebrala syny Denise a Davida a umístila je do pěstounské péče. Podle soudu ve Štrasburku Norsko v případu odebrání dětí manželům Michalákovým neporušilo příslušný článek Evropské úmluvy o ochraně lidských práv.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.