Česko si užije teplý slunečný víkend. V pondělí hrozí i třicítky, pak se výrazně ochladí

Počasí (15.9.2023 7:10)

Teploty budou v následujících dnech opět stoupat. Na začátku příštího týdne by mělo být až 30 stupňů Celsia. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V pátek by mělo být jasno až polojasno, během dne i oblačno. Ráno se mohou podle meteorologů z ČHMÚ objevit i mlhy. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 20 až 24 stupni Celsia.

ČTĚTE TAKÉ: Prudké bouře řádily na Moravě: Velká voda ničila sklepy a garáže, silnice zaplavilo bahno

Teploty o víkendu by měly postupně stoupat. V sobotu bude podle expertů mezi 23 až 27 stupni Celsia, o den později teplota ještě o jeden stupeň stoupne. Oba dny by mělo být jasno až polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. I o víkendu meteorologové varují před vznikem ranních mlh.

Nejtepleji by mělo být na začátku příštího týdne, a to hned v pondělí – 25 až 29 stupňů Celsia. Obloha bude skoro jasná až polojasná, při zvětšené oblačnosti by se měly ojediněle objevit  přeháňky.

Aktuální situaci nejen ve svém kraji sledujte prostřednictvím radaru:

Pozn.: K zobrazení aktuální situace rozklikněte na radaru v pravém horním rohu příslušnou kategorii. V případě bouřek místo Radar, blesky rozklikněte kategorii Déšť, bouře a následně Bouře. Na časové ose ve spodní části si pak zvolte den a hodinu, která vás zajímá.

V následujících dnech příštího týdne by teploty měly začít postupně klesat. Ve středu nejvyšší průměrná denní teplota dosáhne 22 stupňů.

Tagy: