test

Výpis příspěvků ke štítku „test“

TEST: Jak byste si vedli v přijímačkách na gymnázia? Letošní zkoušky mají žáci za sebou

Jednotnou přijímací zkoušku 2024 mají žáci pátých, sedmých a devátých tříd za sebou. Ve středu 17. dubna byl poslední testový den, kdy děti v řádných termínech usedly do lavic s cílem dostat se na vysněnou školu. Některé žadatele však přijímačky z matematiky a českého jazyka ještě čekají. Jedná se o ty, kteří se například ze zdravotních důvodů nemohli testů zúčastnit. Už nyní řada žáků tuší, nakolik uspěli, oficiální výsledky se však dozví až 15. května. Jak byste si vedli v přijímačkách na gymnázia? Otestujte své znalosti.

TEST: Zkuste si druhé kolo přijímaček. Bylo zadání snazší? Žáci se neshodnou

První kolo jednotné přijímací zkoušky 2024 mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, s jistotou zjistí až 15. května, už nyní však na sociálních sítích debatují o tom, který z testů byl složitější. Mnozí si v pátek stěžovali na komplikovanou matematiku plnou geometrie, po pondělním druhém pokusu si jsou svými výsledky jistější. Naopak češtinu napodruhé někteří hodnotí jako záludnější. Vyzkoušejte si testovací otázky a posuďte sami.

TEST: Zvládli byste letošní přijímačky? Cermat sklízí kritiku, na dětech se měl „vyřádit“

První řádný termín jednotné přijímací zkoušky mají žáci devátých tříd za sebou. Zda úspěšně, či nikoliv, se dozví 15. května. Zadání testů z českého jazyka a nepříliš oblíbené matematiky jsou již zveřejněna na webu Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat). Bylo letošní zadání skutečně tak těžké, jak řada žáků uvádí? Otestujte se.

TEST: Přijímačky na střední se blíží. Obstáli byste? Vyzkoušejte své znalosti z matematiky

Desítky tisíc žáků devátých tříd již 12. a 15. dubna usednou do lavic s jasným cílem: uspět v jednotné přijímací zkoušce na střední školu. Jedno z nejstresovějších období, kdy se připravovaly na jedno zadání z matematiky a českého jazyka, bude u konce. Ačkoliv nejsou zadání letošních testů ještě známá, dá se očekávat každoroční kritika některých zapeklitých úloh. Jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z matematiky na zadáních z předchozích let.

TEST: Přijímačky na střední školu jsou tu. Obstáli byste? Vyzkoušejte své znalosti z češtiny

Už 12. a 15. dubna usednou desítky tisíc žáků devátých tříd do lavic s jasným cílem: uspět v jednotné přijímací zkoušce na střední školu. Jedno z nejstresovějších období, kdy se děti dlouhé týdny připravují na testy z matematiky a češtiny, bude u konce. Ačkoliv nejsou zadání letošních testů známá, dá se očekávat každoroční kritika některých zapeklitých úloh. Jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z českého jazyka na zadáních z předchozích let.

Den přijímaček PŘEHLEDNĚ: Co když dítě onemocní, kolik má času a kdy zjistí výsledky

Po novém systému podávání přihlášek přicházejí přijímací zkoušky. Už 12. dubna usednou první žáci devátých tříd do školních lavic s cílem dostat se na střední školu, druhý řádný termín je vypsán o tři dny později. Jak zkouškový den probíhá? Co vše mohou studenti a cizinci u Cermat testů používat a čím mohou ovlivnit finální bodování? Průběh přijímací zkoušky včetně následných důležitých termínů a případného odvolání pro vás připravila redakce CNN Prima NEWS.

Přijímačky se blíží, jak zmírnit stres? Roli hrají rodiče i čtyři faktory, uvádějí experti

Již 12. dubna mnozí žáci usednou do lavic s myšlenkou na budoucnost: čekají je přijímací zkoušky na střední školy. Někteří rodiče se bojí, aby se jejich dítě vůbec někam dostalo. Jiní je tlačí na prestižní školy, protože právě ty podle nich zaručují úspěšnost v dalším životě. Vůbec to tak ale nemusí být. Úspěch v přijímačkách z velké míry ovlivňuje schopnost dítěte zvládnout stres, ale i to, jak se k celé situaci staví sami rodiče. Pro CNN Prima NEWS to uvedli psychologové Václav Mertin a Šárka Miková. Připojili také tipy, jak se na velký den připravit.

TEST: BMW 520d vyvolává vzpomínky na zlaté časy dieselů. Sport od něj ale nechtějte

Na rozdíl od většiny automobilové konfekce si německá prémiová trojka stále vydržuje tradiční modely s karosérií sedan. Zákazníci je totiž zjevně stále chtějí a nechybělo mnoho, aby se nové BMW řady 5 stalo evropským autem roku. Nestalo, ale své kvality mohlo ukázat v našem testu, a to hned v ostře sledované taxikářsko-manažerské naftové verzi 520d.

Škola děti na přijímačky nenaučí, říkají odborníci. Přípravky jsou milionový byznys

Byznys jménem přijímačky. Tak mluví o přípravě na střední školy odborníci z oblasti školství i někteří politici. Podle nich se už zájemci o studium nerozdělují na chytré a chytřejší, ale spíše na ty, kteří si mohou dovolit drahé doučování, a na ty, kteří nemohou. Přijímací zkoušky jsou totiž postaveny jiným způsobem, než na jaký jsou studenti ze škol zvyklí. Přípravné kurzy se přitom mnohdy pohybují v řádu vyšších tisíců.

TEST: Obstáli byste u přijímaček na střední školu? Ověřte si své znalosti z matematiky

Od 1. února si žáci devátých tříd mohou podávat přihlášky k jednotné přijímací zkoušce. Letos by se o místa na vysněných středních školách a gymnáziích mělo ucházet více než 106 tisíc studentů, vyplývá z dat ministerstva školství. Každý rok se po složení zkoušek objevuje kritika na složitost a obtížnost některých úloh – jsou ale testovací otázky skutečně tak těžké? Otestujte své znalosti z matematiky na zadání z loňského roku jak pro čtyřleté obory, tak pro šestiletá a osmiletá gymnázia.