Prima ZOOM přináší unikátní online přenos dalších sloních novorozenců

Prima ZOOM přináší unikátní online přenos dalších sloních novorozenců

Prima ZOOM byla u toho, když se před čtyřmi roky narodilo první sloní mládě v pražské zoo. A diváci mu dokonce mohli vybrat jméno – Max. Ve spolupráci se Zoo Praha vám nyní opět přinášíme možnost sledovat nová sloní miminka živě. Od května můžete na webu Prima ZOOM sledovat unikátní živý přenos z Údolí slonů, díky kterému vám neuniknou žádné zajímavosti ze života nově narozených slůňat.

V pátek 27. března a v sobotu 9. května se v Zoo Praha narodila mláďata slona indického. Jedná se o samičky, které měly porodní váhu 92 a 124 kilogramů. Obě slůňata a slonice Tamara s Janitou jsou v pořádku. Otcem obou slůňat je samec Ankhor. Obě letošní slůňata se chovatelům podařilo zvážit společně s jejich matkami. Starší z obou samiček, kterou přivedla na svět slonice Tamara v březnu, aktuálně váží 138 kilogramů. Na váze přibývá pravidelně, zhruba jedno kilo denně; při porodu ovšem vážila o 32 kilogramů méně než slůně, které porodila o několik týdnů později samice Janita. Optimální porodní váha je u slonů mezi 90 a 100 kilogramy.

Online přenos z pavilonu slonů: www.primaslune.cz

Minulý stream slůněte dosáhl na 600 tisíc zobrazení. Jaká bude sledovanost tentokrát, se dvěma slůňaty? Navíc další zajímavý videoobsah naleznou diváci v televizi po zmáčknutí červeného tlačítka na Prima ZOOM ve speciální HbbTV aplikaci.

Zoo Praha chová slony od roku 1933 a sloní skupina nyní, po narození mláďat, čítá již devět členů. Obývají Údolí slonů, otevřené v březnu 2013, a to díky podpoře hl. m. Prahy i příspěvkům od tisíců lidí. Historicky první slůně, které se v pražské zoo narodilo, a také tam bylo počato, přišlo na svět 5. dubna 2016 a dostalo jméno Maxmilián (Max). Jeho matkou je Janita. Rudolf (Rudi) se narodil o půl roku později Tamaře.

Spoustu dalších zajímavostí najdete na www.prima-zoom.cz nebo www.zoopraha.cz.