CNN Prima News Tomáš Cihlář

Tomáš Cihlář

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Cihlář“

Prověřená neziskovka Lata programy pro mládež, z. ú.

Lata podporuje mladé lidi a rodiny v překonávání náročných životních situací a pomáhá jim najít vlastní cestu. Naší mottem je „Mladá generace, která to dá“. Tohle odvážné heslo pro nás znamená, že mladí lidé dokáží čelit výzvám, které jim život přináší a vyrůstají v rodině, která jim věří. Významnou součástí naší práce je prevence, především předcházení případným krizovým situacím.

Remdesivir nemá na pacienty s COVID-19 žádný vliv, tvrdí WHO. ČR koupila tisíce dávek

Klinické testy v rámci programů Světové zdravotnické organizace (WHO) tvrdí, že podávání látky remdesivir nemá žádný či jen malý vliv na délku hospitalizace a na šanci na přežití pacientů s nemocí COVID-19. K obdobným závěrům studie WHO došla i u látek hydroxychlorochin, lopinavir a interferon beta. Na studii upozornil deník Financial Times. Podle výrobce remdesiviru, americké společnosti Gilead, nejsou data z klinických testů WHO v souladu s předchozími údaji.

Lékový úřad Evropské unie schválil remdesivir jako lék na koronavirus

Evropská léková agentura (EMA) ve čtvrtek po zrychleném hodnocení přínosů a rizik doporučila, aby byl přípravek remdesivir podmínečně schválen k léčbě pacientů s nemocí COVID-19. Jeden z výborů úřadu přípravek americké společnosti Gilead Sciences doporučil pro pacienty starší 12 let se zápalem plic, kteří potřebují dodatečné dávky kyslíku. Proti COVID-19 zatím neexistuje žádný oficiálně schválený lék ani vakcína.

Uzdravení po koronaviru: Pacienta léčeného remdesivirem propustí brzy domů

Pacient s jedním z nejvážnějších průběhů nemoci COVID-19 v Česku, který se jako první léčil ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze (VFN) experimentálním lékem remdesivir, má jít v nejbližších dnech do domácí péče, uvedla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková. Experimentální lék remdesivir muž dostával nitrožilně po dobu deseti dnů, a to na přelomu března a dubna.

Remdesivir dostal zelenou. Úřady v USA schválily nouzové používání léku

Úřady ve Spojených státech dnes povolily nouzové a omezené používání léku Remdesivir, po němž se někteří pacienti s COVID-19 rychleji uzdravili. O rozhodnutí Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) informoval prezident Donald Trump. Remdesivir vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře a agentura AP připomíná, že jde o první lék, jenž zřejmě pomáhá lidem nakaženým koronavirem. Stále však ještě podle AP potřebuje formální schválení.

Lék proti koronaviru remdesivir v prvním testu propadl

Experimentální antivirotikum remdesivir selhalo při své první klinické studii léčby nemoci COVID-19 mezi náhodně vybranými pacienty. Závěry studie prováděné v Číně jsou podle firmy Gilead neprůkazné, protože byla ukončena předčasně. Lék, který vyvinul tým pod vedením Čecha Tomáše Cihláře, se testuje i v České republice.