reklama
CNN Prima News Tomáš Macura

Tomáš Macura

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Macura“

Jak ve středověku. Ostrava pranýřuje polskou vládu za brutální rozhánění protestů žen

Na demonstrace proti zákazu potratů reaguje polská policie stále agresivněji, útočí pepřovými spreji a s pomocí štítů zatlačuje ženy do „kotlů“, aby je zastrašila. Česká vláda dění příliš nekomentuje, městská galerie PLATO v Ostravě se ale postavila za protestující a nazvala Polsko „středověkou konzervou“. Primátorem Ostravy je přitom Tomáš Macura z vládní strany ANO.

Naši poslanci netušili o čem hlasují, pustil se do kolegů z ANO primátor Macura

Výpadek 130 miliard pro pokladny státu, krajů, měst a obcí. Takový je předpokládaný dopad daňových změn, které hlasy ANO, ODS a SPD schválila Sněmovna a čekají na projednání Senátem. Jak se s tímto krokem smiřují krajští politici? A kde budou muset škrtat? Na to se v pořadu CNN Prima NEWS 360° ptala moderátorka Pavlína Wolfová hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) a primátora Ostravy Tomáše Macury (ANO).

Zvěrstvo, odmítla Ostrava kanál Odra–Dunaj. Na průplavu si vylámal zuby už Hitler

Ostravské zastupitelstvo jen výjimečně hlasuje jednomyslně. Tento týden ale vzácnou shodu napříč stranami vyvolal vládou plánovaný průplav Odra–Dunaj, který Ostrava rázně odmítla. „Fantasmagorie, zvěrstvo, megalomanie, ekologická katastrofa,“ zaznělo mimo jiné při jednání zastupitelstva. A připomínala se také historie průplavu, kvůli němuž už padla jedna vláda a na stavbě si vylámal zuby i Adolf Hitler.

reklama