CNN Prima News Tomáš Macura

Tomáš Macura

Výpis příspěvků ke štítku „Tomáš Macura“

Vondrák oznámil odchod. Moravskoslezský kraj povede Krkoška, rozhodli zastupitelé

Moravskoslezským hejtmanem ve čtvrtek zastupitelé zvolili náměstka pro regionální rozvoj a turistický ruch Jana Krkošku (ANO). Ve funkci nahradil Iva Vondráka (zvolen za ANO), který na začátku jednání zastupitelstva rezignoval. Vondrák kraj vedl od roku 2016. Po složení funkce označil za smutné, že 30 let po revoluci nemůže člověk říct svůj názor. Krkošku podpořilo 44 zastupitelů, proti jich bylo pět a hlasování se zdrželo 13 zastupitelů.

Katastrofa, tepe ANO Rakušana za rušení pošt. Vildumetzová mu vmetla nepoměr v „jeho“ Kolíně

Katastrofa a diletantismus. I tak politici z hnutí ANO hodnotí rozhodnutí ministerstva vnitra o budoucím zrušení poboček České pošty. Ta kvůli úsporám sníží počet poboček k 1. červenci o 300 na 2 900. Návrh vládního nařízení, které to umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. Proti návrhu se vymezili někteří politici, kteří ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ostře kritizují.

Nic se nemění, vzkázal Vondrák. Po odchodu z ANO zůstává hejtmanem, má podporu zastupitelů

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák má i po odchodu z hnutí nadále podporu krajského klubu zastupitelů ANO. Po pondělním jednání klubu to potvrdil krajský šéf ANO Josef Bělica. Vondrák k tomu dodal, že ani necítí žádné napětí uvnitř krajského ANO. Návrh na změnu na postu hejtmana nebude podávat nikdo ze zastupitelů ANO a podle jeho informací ani koaliční partneři či opozice. Podle prvního místopředsedy hnutí Karla Havlíčka by Vondrák měl zhodnotit, zda mu přijde férové zůstávat ve funkcích.

OBRAZEM: Vondrák, Krnáčová, Pilný. Podívejte se, které známé tváře opustily Babišovo ANO

Odpadlíci z ANO přibývají, posledním je zatím moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který následoval ostravského primátora Tomáše Macuru. Nejsou však zdaleka jediní, kdo Babišovu stranu opustil. Jmenujme namátkou Adrianu Krnáčovou, Ivana Pilného nebo Martina Komárka. Kdo jsou další známé tváře, které v ANO bouchly dveřmi, a proč se s hnutím rozkmotřily?

Eurokomisařka Jourová je jednou nohou na odchodu z ANO. Hnutí nemá kde brát, říká politolog

Poté, co v posledním měsíci ANO opustily dvě výrazné tváře, překvapila svým vyjádřením i eurokomisařka Věra Jourová. V rozhovoru pro web Lidovky uvedla, že si „musí rozmyslet, jak se v hnutí cítí.“ Po konci mandátu by totiž chtěla své zkušenosti zužitkovat v české politice, do unijní exekutivy se ale dostala díky nominaci ANO. Podle politologa Lukáše Jelínka těmito slovy naznačila, že je jednou nohou na odchodu z hnutí.

Další odchod. Hnutí ANO opustil moravskoslezský hejtman Vondrák, v čele kraje chce setrvat

Moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák opustil v pátek hnutí ANO. Řekl to po jednání krajského předsednictva. Hejtmanem chce zůstat, podporu zastupitelů cítí. Vondrák patřil k výrazným kritikům politiky svého hnutí, během prezidentských voleb otevřeně podporoval generála Petra Pavla, kterému dal přednost před předsedou hnutí Andrejem Babišem. V pozici hejtmana, kterou zastává od roku 2016, by ale chtěl Vondrák vydržet do konce funkčního období. Volby do krajských zastupitelstev se konají příští rok na podzim. Podporu zastupitelů cítí, tlak vedení ANO na opuštění pozice hejtmana vnímá.

Macura končí v ANO. Nemohu se smířit se směřováním hnutí, uvedl ostravský primátor

Ostravský primátor Tomáš Macura oznámil, že se k pondělí rozhodl ukončit své členství v hnutí ANO. Vzhledem k tomu, že byl právě za ANO zvolen do čela města, na zastupitelském klubu nabídne funkci primátora k dispozici. Macura v pondělí na Twitteru uvedl, že se nemůže smířit se směřováním hnutí, které je zcela odlišné od doby, kdy do něj vstupoval. Současně podle svého vyjádření ztratil víru, že by na tom mohl ještě něco změnit, a proto se rozhodl své členství ukončit.

Komentátoři: Politika je droga. Popsali, proč Babiš nedokáže „sedět doma v papučích“

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) nedokáže jen tak odejít z politiky a v klidu ji sledovat pouze z tepla domova, proto se rozhodl svých veřejných funkcí nevzdat. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli komentátoři Ondřej Leinert a Miroslav Korecký. Zároveň je podle jejich názoru logické, že si předseda ANO hledá svého nástupce, a nepřímo vybídl prvního místopředsedu hnutí Karla Havlíčka a předsedkyni poslaneckého klubu Alenu Schillerovou, aby se o nástupnictví poprali.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Zrádce, pustil se Síkela do Babiše. Nemůže být náš prezident, přitvrdil primátor za ANO

Andrej Babiš (ANO) je nejen lhář, ale i zrádce. Toto ostré vyjádření napsal o expremiérovi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Reagoval na Babišův výrok, že by nedostál závazku vůči NATO a neposlal vojenskou pomoc, pokud by někdo zaútočil na Polsko nebo pobaltské státy. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) označil Babiše za bezpečnostní riziko, který by „zradil spojence“. Kritika zazněla i zevnitř opozičního hnutí – ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) napsal, že „Andrej Babiš nemůže být prezident“.