KHL

Výpis příspěvků ke štítku „KHL“

Mobilizace se zvrtává, děsí i KHL: Lži, povolávají také hráče, volá o pomoc kustod

28. září 2022 06:04

Vyhlášená částečná mobilizace vyděsila statisíce Rusů. Skupují last-minute letenky za přemrštěné částky, auty prchají do Gruzie, Kazachstánu nebo Mongolska, jeden muž se dokonce zoufale pokusil dostat do Estonska na paddleboardu. Tuší totiž, že se stav pohotovosti nemusí týkat jen osob s předchozími vojenskými zkušenostmi, jak avizoval Kreml. Což dokládá i vzkaz kustoda klubu Kunlun hrajícího hokejovou KHL.

Tragická volba slovenského hokejisty. NHL vzdal a šel do KHL, z ní ho teď vyhodili

22. září 2022 20:18

Velmi smutný hokejový příběh v uplynulých dnech a týdnech napsal hokejista Samuel Buček. Suverénní vítěz bodování minulé sezony slovenské extraligy si vysloužil kontrakt u organizace Seattle Kraken, a tedy možnost dostat se do NHL. Boj o místo v nejlepší soutěži světa ale vzdal a místo toho podepsal v ruské KHL, čímž leckoho pobouřil. Nyní byl z Nižněkamsku kvůli neuspokojivým výkonům vyhozen.

Slovenský hokej na pranýři. Rusové ho ale chválí a píšou: Češi by se měli učit a budou pykat

14. září 2022 17:29

Dlouho to vypadalo, že „bratrské“ státy budou i nadále zajedno. Ale český hokejový svaz se na rozdíl od toho slovenského rozhodl odstřihnout od reprezentace hráče, kteří po začátku ruské invaze na Ukrajině podepsali smlouvu v KHL. Pod Tatrami kvůli benevolentnímu přístupu asociace v jejím vedení skončil bývalý veleúspěšný útočník Michal Handzuš, jehož názor se liší od většiny výkonného výboru. Rusku se naopak dominující přesvědčení činovníků pochopitelně velmi libí.

Synu, do Ruska nechoď. Rodiče rozmluvili hokejistovi angažmá v KHL, musel platit miliony

2. září 2022 17:34

Ve Viťazu Podolsk se hokejistovi Danielu Audettovi dařilo dobře, tak si řekl, proč nepokračovat a nepodepsat novou smlouvu. Mělo to jeden háček. Rusko už v té době ničilo Ukrajinu a kanadský hráč tak čelil hněvu od mnoha lidí, že chce dále pracovat v propagandistické soutěži KHL. Kontrakt nakonec přece jen zrušil. Do duše totiž 26letému útočníkovi promluvili rodiče.

Reprezentace bez Jaškina a dalších? Hráči, kteří podepsali v Rusku, český dres neobléknou

25. srpna 2022 16:14

Čeští hokejisté, kteří po zahájení ruské invaze na Ukrajinu podepsali smlouvu v Kontinentální hokejové lize (KHL), si nebudou moct zahrát za národní tým. Ve čtvrtek o tom definitivně rozhodl výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), který se sešel poprvé od nástupu nového prezidenta svazu Aloise Hadamczika do funkce. Rozhodnutí zcela jistě odnesou útočníci Dmitrij Jaškin a Rudolf Červený. Jak to bude s obránci Liborem Šulákem a Michalem Jordánem, stále není jasné.

Češi v KHL: Jaškin bude kapitánem. „Céčko“ dostal v klubu, kterému fandí Putin

22. srpna 2022 17:36

Není tajemstvím, že ruský prezident Vladimir Putin je velkým hokejovým fanouškem. A jestli se nějaký klub řadí mezi jeho oblíbené, pak jím bude SKA Petrohrad z Kontinentální hokejové ligy. Ten patří blízkému příteli hlavy státu, oligarchovi Borisi Rotenbergovi, zatímco jeho syn ho trénuje. Kouč teď zvolil kapitánem týmu českého hokejistu Dmitrije Jaškina.

Jágr k Rusku mlčí, kvituje hokejová legenda a kritizuje Haška. Dres od Putina vracet nehodlá

9. srpna 2022 12:25

Podepisování smluv v KHL je pro mimoruské hokejisty kvůli válce na Ukrajině ožehavým tématem. Někdo hráče chápe, jiní nešetří kritikou. Kontroverzní názor naposledy vypustil do světa bývalý československý reprezentant a dvojnásobný olympijský medailista Jozef Golonka. „Dres od Putina nemám proč vracet. Jsem přesvědčen, že by se politika neměla míchat se sportem,“ řekl 84letý rodák z Bratislavy webu čas.sk.

Exsparťanovi Hudáčkovi angažmá v KHL nesmrdí. Válka s námi hokejisty nesouvisí, říká

29. července 2022 06:23

Pro fanoušky Sparty se hokejový brankář Július Hudáček v uplynulé sezoně stal málem hrdinou. Až ve finále se musel pražský klub poklonit Ocelářům Třinec. Pro známého slovenského showmana tím však angažmá v české metropoli skončilo a nyní se výrazně přiblížil nové výzvě. Za nepochopení mnoha lidí se velmi pravděpodobně vrátí do KHL.

Hašek je malý fašista, schytal hodně puků do hlavy, tepe legendu za její výroky Rusko

26. července 2022 17:15

Další spor na ose Dominik Hašek – Rusko. Brankářská legenda se opřela do kontroverzního přestupu útočníka Dmitrije Jaškina do Petrohradu, paradoxně viní především tuzemskou vládu. Kritiku šestinásobného nejlepšího gólmana hokejové NHL zaregistrovali i v zemi Vladimira Putina a příliš šampiona z Nagana nešetří. Padají i slova o malém fašistovi.

Dominátor sepsul Jaškina za návrat do KHL. České politiky Hašek viní z podpory fašismu

26. července 2022 12:36

Český reprezentační útočník Dmitrij Jaškin se po sezoně strávené v NHL vrací do Kontinentální hokejové ligy. Kontroverzní přestup zkritizoval Dominik Hašek. Legendární gólman však více než Jaškina viní české politiky. Ty osočil z toho, že nechá vlastní občany podporovat fašismus. Hokejista ruského původu podepsal roční smlouvu s Petrohradem. Jaškin je tak již třetím Čechem, který i přes probíhající ruskou invazi na Ukrajinu bude hrát ruskou soutěž.

Československá klika ve Vladivostoku se rozrůstá. Putinovu soutěž bude hrát Šulák dál

21. července 2022 14:40

Kdo mohl a považoval ruskou invazi na Ukrajinu za nepřijatelnou, vzal nohy na ramena. Hokejová KHL zažila exodus zahraničních hráčů, ne však zcela kompletní. Důkazem budiž tým Admiral Vladivostok, za který budou v příští sezoně hrát i jeden Slovák a dva Češi. Tím druhým je Libor Šulák – po boku Rudolfa Červeného pokračuje na místě, které dobře zná.