KHL

Výpis příspěvků ke štítku „KHL“

Ohrožujete moji rodinu, vzkázal Hašek do Ruska Šulákovi. Jelito a bezmozek, přidal Hrdina

Hokejová kariéra Libora Šuláka vytváří hodnoty v zemi nepřítele, který je používá proti nám a našim spojencům, vytkl Dominik Hašek mladému obránci působícímu v KHL. Život rodiny brankářské legendy je prý kvůli Šulákově práci ve větším nebezpečí. Na hráče Avangardu Omsk se snesla po rozhovoru s ruskými médii vlna kritiky za jeho výrok, že mu v Rusku nikdo nic špatného nedělá a vše mu vyhovuje. Přidal se k ní i Miroslav Kalousek či bývalý hráč NHL Jiří Hrdina, který ho nazval jelitem a bezmozkem.

V Rusku mi vše vyhovuje, hlásí hokejista Šulák a touží po MS doma. Zpochybnil Haškovu hlavu

Nikdo mi tady nic špatného nedělá a vše mi vyhovuje. V rozhovoru pro web Match TV to uvedl český hokejista Libor Šulák, který v současnosti nastupuje v dresu ruského Avangardu Omsk v KHL. V interview vedeném v ruštině zároveň řekl, že by v příštím roce rád hrál na domácím šampionátu, což mu vedení reprezentace vzhledem k jeho působišti plánuje znemožnit. Vyjádřil se i ke kritice ze strany legendárního brankáře Dominika Haška.

Podporuje zločince. Hašek se pustil do Fetisova kvůli rozhovoru pro CNN Prima NEWS

Dva hvězdní hokejisté jsou v ostrém sporu kvůli válce na Ukrajině. Legendární brankář Dominik Hašek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS reaguje na slova slavného obránce, nyní poslance ruské Státní dumy, Vjačeslava Fetisova rovněž v interview pro náš web. Ruský sportovec prý svými postoji nese spoluzodpovědnost za statisíce mrtvých. Hašek také mluví o svém někdejším angažmá v Kontinentální lize či o chystaném projevu v Evropském parlamentu.

Čech Jaškin v čele propagandy oblíbeného Putinova klubu. Petrohrad vytáhl armádní dresy

Politika do sportu nepatří, argumentují nejčastěji odpůrci vyloučení ruských sportovců, včetně samotných Rusů, z mezinárodních soutěží. Pak se ale těžko vysvětluje, když si oblíbený klub Vladimira Putina SKA Petrohrad bez jednoho dne rok od začátku války na Ukrajině přichystal pro zápas v KHL speciální vojenskou sadu. A v tomto propagandistickém oděvu táhl tým s kapitánským céčkem na hrudi Čech Dmitrij Jaškin.

Hřešili méně, pykali více. Čeští hráči v říšských klubech versus současní rebelové v KHL

Někteří českoslovenští hokejisté si za druhé světové války střihli několik utkání za kluby spadající pod Hitlerovo nacistické Německo. Po osvobození za svá krátká angažmá, která nesouvisela s jejich politickým přesvědčením, pykali. „Pokud tak uděláte v zemi, kde nemáte moc jiných možností, je to úplně něco jiného, než když se dneska svobodně rozhodnete odejít do Ruska,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS hokejový historik Tomáš Kučera.

Mobilizace se zvrtává, děsí i KHL: Lži, povolávají také hráče, volá o pomoc kustod

Vyhlášená částečná mobilizace vyděsila statisíce Rusů. Skupují last-minute letenky za přemrštěné částky, auty prchají do Gruzie, Kazachstánu nebo Mongolska, jeden muž se dokonce zoufale pokusil dostat do Estonska na paddleboardu. Tuší totiž, že se stav pohotovosti nemusí týkat jen osob s předchozími vojenskými zkušenostmi, jak avizoval Kreml. Což dokládá i vzkaz kustoda klubu Kunlun hrajícího hokejovou KHL.

Tragická volba slovenského hokejisty. NHL vzdal a šel do KHL, z ní ho teď vyhodili

Velmi smutný hokejový příběh v uplynulých dnech a týdnech napsal hokejista Samuel Buček. Suverénní vítěz bodování minulé sezony slovenské extraligy si vysloužil kontrakt u organizace Seattle Kraken, a tedy možnost dostat se do NHL. Boj o místo v nejlepší soutěži světa ale vzdal a místo toho podepsal v ruské KHL, čímž leckoho pobouřil. Nyní byl z Nižněkamsku kvůli neuspokojivým výkonům vyhozen.

Slovenský hokej na pranýři. Rusové ho ale chválí a píšou: Češi by se měli učit a budou pykat

Dlouho to vypadalo, že „bratrské“ státy budou i nadále zajedno. Ale český hokejový svaz se na rozdíl od toho slovenského rozhodl odstřihnout od reprezentace hráče, kteří po začátku ruské invaze na Ukrajině podepsali smlouvu v KHL. Pod Tatrami kvůli benevolentnímu přístupu asociace v jejím vedení skončil bývalý veleúspěšný útočník Michal Handzuš, jehož názor se liší od většiny výkonného výboru. Rusku se naopak dominující přesvědčení činovníků pochopitelně velmi libí.

Synu, do Ruska nechoď. Rodiče rozmluvili hokejistovi angažmá v KHL, musel platit miliony

Ve Viťazu Podolsk se hokejistovi Danielu Audettovi dařilo dobře, tak si řekl, proč nepokračovat a nepodepsat novou smlouvu. Mělo to jeden háček. Rusko už v té době ničilo Ukrajinu a kanadský hráč tak čelil hněvu od mnoha lidí, že chce dále pracovat v propagandistické soutěži KHL. Kontrakt nakonec přece jen zrušil. Do duše totiž 26letému útočníkovi promluvili rodiče.