reklama

Trocha alkoholu po očkování nevadí, míní Prymula. Problémem je nadměrná konzumace

Někteří odborníci radí, aby se lidé před očkováním proti covidu i po něm vyhýbali alkoholu. Podle epidemiologa a exministra zdravotnictví Romana Prymuly střídmé pití zase tolik nevadí. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) varuje hlavně před nadměrnou konzumací.

reklama

„Doporučení k neužívání alkoholu v období očkování vakcínami proti COVID-19 je obdobné jako u ostatních očkování. Obecně se tedy doporučuje vyvarovat se fyzicky náročných činností a stejně tak i nadměrné konzumaci alkoholu několik dní před i po očkování,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí SÚKL Klára Brunclíková.

K tématu

Dodala, že nadměrná konzumace alkoholu neprospívá funkcím imunitního systému a právě proto se doporučuje vyhnout se větším dávkám alkoholu, aby se nesnižovala účinnost vakcíny.

Podobně to vidí Prymula. K otázce pití alkoholu je podle něj potřeba přistupovat umírněně. „Pokud předešlý den budete střídmě konzumovat, tak můžete jít na očkování,“ řekl Prymula v pondělí v 360° Pavlíny Wolfové. Podotkl, že den či dva dny po očkování by s pitím alkoholu postupoval střídmě.

Jiný názor mají odborníci ze zahraničí. Podle některých by se lidé alkoholu před očkováním a po něm měli vyhýbat úplně. Může totiž výrazně snížit imunitní reakci těla a podle lékařů hrozí, že očkování nebude mít potřebnou účinnost.

K tématu

Další hlavní zprávy

MS v hokeji 2021

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Nominace všech týmů na MS v hokeji. Která soupiska budí největší respekt?

Šestnáctka trenérů v posledních dnech a týdnech umíchala finální produkt, který vyšle na mistrovství světa v hokeji startující už v pátek 21. května v Lotyšsku. Podívejte se v článku CNN Prima NEWS na to, kteří hráči se dostali do finální nominace pro šampionát v Rize. Jednotlivé sestavy mohou v průběhu vrcholné akce nabýt na síle podle toho, jak se bude vyvíjet situace v zámořské NHL.

I nejvíce nakažený okres roztočil pípy, výčepní z Opavska očkování moc nevěří
Ve vězení strávili 31 let za vraždu, kterou nespáchali. Dostanou miliardové odškodné
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Další vlna rozvolňování. Co všechno se příští pondělí změní?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Brutálně zavraždil cyklistku sekerou a nožem na okraji Olomouce. Odsedí si 25 let
Chladno a deště až do konce května. V Česku se oteplí teprve koncem měsíce
Další články
reklama
reklama