Tváře CNN Prima NEWS a rok s covidem: Jak ho prožily a co jim přinesl, nebo vzal?

Udržet emoce na uzdě, zvládnout nervozitu a umět pracovat v týmu. Nejen to jsou náročné úlohy moderátorů. Jak se s nimi vypořádávají tváře CNN Prima NEWS Terezie Tománková, Markéta Fialová a Libor Bouček? Jaký pro ně byl uplynulý rok? Čtěte ve speciálních rozhovorech.

Terezie Tománková: Pandemie zastínila vše ostatní

Moderátorka Terezie Tománková každou neděli vede na Primě a CNN Prima NEWS diskusní pořad Partie. Přiznává, že konfliktním a vypjatým situacím se při debatách s politiky občas nelze vyhnout. „Ale snažím se ke každému přistupovat rovně a nepředpojatě,“ říká.

Nejčastějším tématem pořadu Partie Terezie Tománkové byl v uplynulém roce covid. Jak náročný to byl rok? Je těžké probírat dění kolem epidemie týden co týden?

Rok to byl zvláštní a úžasný v jednom. Najednou tu bylo téma, které zastínilo téměř všechno ostatní, a tím se měnil i pořad Partie. Už rok se s našimi hosty, ať už jsou to politici, či odborníci, bavíme v podstatě jen o covidu, pandemii probíráme z nejrůznějších úhlů. Nedávno jsem přemýšlela, jak jsem pořady koncipovala dříve, když covid nebyl, o čem jsme vlastně hovořili, jaká jsme probírali témata… Partie, to jsou dvě hodiny otázek a odpovědí nad politikou, aktuálními tématy a problémy, které lidi trápí. A teď je to především covid.

V Partii zpovídáte především politiky. K tomu je potřeba být asertivní a důrazná. Jak se vám moderuje pořad, ve kterém se nebojíte jít do konfliktu?

Vlastně dobře. Partie je aktuální, tím pádem střety samozřejmě hrozí. Určitě se snažím ke každému přistupovat rovně a nepředpojatě, ale konfliktním situacím se prostě někdy nedá vyhnout. Mrzí mě ale, že si návyky z práce občas přenáším do svého soukromí. Naštěstí mě na to okolí vždycky upozorní. Třeba když se na jednu otázku zeptám desetkrát, pokaždé trochu jinak, můj muž mi řekne: „Ale já nejsem předseda strany, já nejsem politik. Když ti říkám, že nevím, tak to prostě nevím.“

Stalo se někdy Terezii, že před kamerou neudržela emoce? Jaké bylo její největší faux pas a koho by si přála vyzpovídat? Celý rozhovor najdete ve speciálním tištěném magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

Markéta Fialová: Chceme za diváky do terénu

Markéta Fialová je tváří regionálního zpravodajství CNN Prima NEWS. Působí také jako mentorka pro začínající moderátory. „Někdo má problém s výslovností, jiný s intonací, další nestačí s dechem. Každý se ale ptá, jak zvládnout stres před živým vysíláním,“ prozrazuje.

Se svým týmem už tři měsíce úspěšně rozjíždíte Zprávy z regionů. Jak byste je popsala?

Je to čisté každodenní zpravodajství i z těch nejzazších koutů republiky. Snažíme se zachytit dennodenní život. Diváci nám posílají svá videa a neustále posilujeme tým krajánků, od nichž dostáváme krásné záběry a poutavé reportáže, které jsou hlavně o lidech. Já věřím, že Zprávy z regionů jsou opravdu pro každého. Až to situace dovolí, chceme vyrábět speciály a vyjíždět z pražského studia ven do každého kouta republiky. Chceme co nejvíc jezdit za našimi diváky, plány máme velké.

Jak vzpomínáte na chvíle, kdy jste opět stanula po boku Karla Voříška v Hlavních zprávách?

S Karlem Voříškem je to vždy nezapomenutelné. A byla jsem moc ráda, že jsem si to mohla nyní zopakovat, když jsem zaskakovala za Kláru Doležalovou. Karel navíc umí být vtipný takovým velmi něžným způsobem. Když něco řekne v pravou chvíli a u mě to padne na úrodnou půdu, občas se mi stává, že nejsem schopná ve studiu promluvit, jak se v tu chvíli chci smát.

Takže jste se někdy při vysílání, jak se říká, odbourala?

Ano, ale vlastně mi to nebylo příjemné, protože to vnímám jako neprofesionalitu. Navíc v tu chvíli nemůžete ten interní humor sdílet s divákem. Ale to se stává opravdu jen výjimečně. Navíc diváci v tu chvíli nic nepoznají.

Bývá před vysíláním nervózní? A jaké dvě věci nejčastěji trápí začínající moderátory, kterým pomáhá se zdokonalit? Zjistěte to ve speciálním vydání tištěného magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

Libor Bouček: Do práce vstávám se synem

Pro moderátora Nového dne Libora Boučka byl uplynulý rok na CNN Prima NEWS velmi emotivní a produktivní. Nejenže dal se svým týmem úspěšně dohromady několikahodinovou ranní show, ale také se mu rozrostla rodina o syna Alberta. A v přímém přenosu Nového dne oslavil i čtyřicátiny.

Jaký pro vás byl uplynulý rok na CNN Prima NEWS?

Byl to rok, který mi dokázal, co všechno jde udělat s týmem lidí, kteří se umí nadchnout pro práci. Považuji za obrovský úspěch, že se to rozběhlo. Vyzkoušel jsem si úplně odlišnou práci od té zábavní, postavil jsem ranní blok podle nějakých znalostí, zadání a vkusu. Po pracovní stránce to byl rok hrozně náročný, ale strašně poučný.

Během toho roku jste oslavil čtyřicátiny a narodil se vám syn, takže s tím budete mít spojené asi i krásné životní okamžiky…

Ano, zažil jsem tady dvě věci, které jsou úplně unikátní, neopakovatelné. Já jsem tady během živého vysílání oslavil v prosinci své čtyřicátiny, a byť to nesnáším, dostal jsem překvapení, které mě naprosto odbouralo, najednou jsem fakt nevěděl, co říkat. A v pátek 19. února jsem se spojil s naším týmem a bavili jsme se o tom, jak se mi narodil syn. To jsou momenty, které vůbec nepatří do moderátorského řemesla, ale jsou ryze osobní. Odehrávaly se ale tady, takže je s prací budu mít navždy spojené.

Jak mu narození syna změnilo život? A co má na své práci, i přes velmi brzké vstávání, nejraději? Čtěte odpovědi nejen na tyto otázky ve speciálním vydání tištěného magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

Tagy: