reklama

Tváře CNN Prima NEWS a rok s covidem: Jak ho prožily a co jim přinesl, nebo vzal?

Markéta Fialová, Terezie Tománková, Libor Bouček
Zdroj: CNN Prima NEWS

Udržet emoce na uzdě, zvládnout nervozitu a umět pracovat v týmu. Nejen to jsou náročné úlohy moderátorů. Jak se s nimi vypořádávají tváře CNN Prima NEWS Terezie Tománková, Markéta Fialová a Libor Bouček? Jaký pro ně byl uplynulý rok? Čtěte ve speciálních rozhovorech.

reklama

Terezie Tománková: Pandemie zastínila vše ostatní

Moderátorka Terezie Tománková každou neděli vede na Primě a CNN Prima NEWS diskusní pořad Partie. Přiznává, že konfliktním a vypjatým situacím se při debatách s politiky občas nelze vyhnout. „Ale snažím se ke každému přistupovat rovně a nepředpojatě,“ říká.

Nejčastějším tématem pořadu Partie Terezie Tománkové byl v uplynulém roce covid. Jak náročný to byl rok? Je těžké probírat dění kolem epidemie týden co týden?

Rok to byl zvláštní a úžasný v jednom. Najednou tu bylo téma, které zastínilo téměř všechno ostatní, a tím se měnil i pořad Partie. Už rok se s našimi hosty, ať už jsou to politici, či odborníci, bavíme v podstatě jen o covidu, pandemii probíráme z nejrůznějších úhlů. Nedávno jsem přemýšlela, jak jsem pořady koncipovala dříve, když covid nebyl, o čem jsme vlastně hovořili, jaká jsme probírali témata… Partie, to jsou dvě hodiny otázek a odpovědí nad politikou, aktuálními tématy a problémy, které lidi trápí. A teď je to především covid.

Rok 1 CNN Prima NEWS
Rok 1 CNN Prima NEWS
Zdroj: CNN Prima NEWS

V Partii zpovídáte především politiky. K tomu je potřeba být asertivní a důrazná. Jak se vám moderuje pořad, ve kterém se nebojíte jít do konfliktu?

Vlastně dobře. Partie je aktuální, tím pádem střety samozřejmě hrozí. Určitě se snažím ke každému přistupovat rovně a nepředpojatě, ale konfliktním situacím se prostě někdy nedá vyhnout. Mrzí mě ale, že si návyky z práce občas přenáším do svého soukromí. Naštěstí mě na to okolí vždycky upozorní. Třeba když se na jednu otázku zeptám desetkrát, pokaždé trochu jinak, můj muž mi řekne: „Ale já nejsem předseda strany, já nejsem politik. Když ti říkám, že nevím, tak to prostě nevím.“

Stalo se někdy Terezii, že před kamerou neudržela emoce? Jaké bylo její největší faux pas a koho by si přála vyzpovídat? Celý rozhovor najdete ve speciálním tištěném magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

K tématu

Markéta Fialová: Chceme za diváky do terénu

Markéta Fialová je tváří regionálního zpravodajství CNN Prima NEWS. Působí také jako mentorka pro začínající moderátory. „Někdo má problém s výslovností, jiný s intonací, další nestačí s dechem. Každý se ale ptá, jak zvládnout stres před živým vysíláním,“ prozrazuje.

Se svým týmem už tři měsíce úspěšně rozjíždíte Zprávy z regionů. Jak byste je popsala?

Je to čisté každodenní zpravodajství i z těch nejzazších koutů republiky. Snažíme se zachytit dennodenní život. Diváci nám posílají svá videa a neustále posilujeme tým krajánků, od nichž dostáváme krásné záběry a poutavé reportáže, které jsou hlavně o lidech. Já věřím, že Zprávy z regionů jsou opravdu pro každého. Až to situace dovolí, chceme vyrábět speciály a vyjíždět z pražského studia ven do každého kouta republiky. Chceme co nejvíc jezdit za našimi diváky, plány máme velké.

Jak vzpomínáte na chvíle, kdy jste opět stanula po boku Karla Voříška v Hlavních zprávách?

S Karlem Voříškem je to vždy nezapomenutelné. A byla jsem moc ráda, že jsem si to mohla nyní zopakovat, když jsem zaskakovala za Kláru Doležalovou. Karel navíc umí být vtipný takovým velmi něžným způsobem. Když něco řekne v pravou chvíli a u mě to padne na úrodnou půdu, občas se mi stává, že nejsem schopná ve studiu promluvit, jak se v tu chvíli chci smát.

Takže jste se někdy při vysílání, jak se říká, odbourala?

Ano, ale vlastně mi to nebylo příjemné, protože to vnímám jako neprofesionalitu. Navíc v tu chvíli nemůžete ten interní humor sdílet s divákem. Ale to se stává opravdu jen výjimečně. Navíc diváci v tu chvíli nic nepoznají.

Bývá před vysíláním nervózní? A jaké dvě věci nejčastěji trápí začínající moderátory, kterým pomáhá se zdokonalit? Zjistěte to ve speciálním vydání tištěného magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

K tématu

Libor Bouček: Do práce vstávám se synem

Pro moderátora Nového dne Libora Boučka byl uplynulý rok na CNN Prima NEWS velmi emotivní a produktivní. Nejenže dal se svým týmem úspěšně dohromady několikahodinovou ranní show, ale také se mu rozrostla rodina o syna Alberta. A v přímém přenosu Nového dne oslavil i čtyřicátiny.

Jaký pro vás byl uplynulý rok na CNN Prima NEWS?

Byl to rok, který mi dokázal, co všechno jde udělat s týmem lidí, kteří se umí nadchnout pro práci. Považuji za obrovský úspěch, že se to rozběhlo. Vyzkoušel jsem si úplně odlišnou práci od té zábavní, postavil jsem ranní blok podle nějakých znalostí, zadání a vkusu. Po pracovní stránce to byl rok hrozně náročný, ale strašně poučný.

Během toho roku jste oslavil čtyřicátiny a narodil se vám syn, takže s tím budete mít spojené asi i krásné životní okamžiky…

Ano, zažil jsem tady dvě věci, které jsou úplně unikátní, neopakovatelné. Já jsem tady během živého vysílání oslavil v prosinci své čtyřicátiny, a byť to nesnáším, dostal jsem překvapení, které mě naprosto odbouralo, najednou jsem fakt nevěděl, co říkat. A v pátek 19. února jsem se spojil s naším týmem a bavili jsme se o tom, jak se mi narodil syn. To jsou momenty, které vůbec nepatří do moderátorského řemesla, ale jsou ryze osobní. Odehrávaly se ale tady, takže je s prací budu mít navždy spojené.

Jak mu narození syna změnilo život? A co má na své práci, i přes velmi brzké vstávání, nejraději? Čtěte odpovědi nejen na tyto otázky ve speciálním vydání tištěného magazínu CNN Prima NEWS Rok 1.

Rok 1 CNN Prima NEWS
Rok 1 CNN Prima NEWS
Zdroj: CNN Prima NEWS

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Vydatný déšť a silné bouřky, které Česko poprvé zasáhly ve středu a opakovaly se ve čtvrtek a v noci na pátek, zvedly hladiny řek. Na třetí stupeň povodňové aktivity dosáhla Úslava v Prádle na jižním Plzeňsku a na řadě dalších míst v západních, středních a jižních Čechách, na jihu a severu Moravy a Slezska řeky překročily podle údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) druhý, případně první povodňový stupeň.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček
Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama