reklama

Terezie Tománková: Odchod z rozhovoru s prezidentem? To mě ani nenapadlo

Má za sebou asi nejtěžší víkend ve své moderátorské kariéře. Na výkon Terezie Tománkové v Partii s Milošem Zemanem má názor prakticky každý Čech. Prezident moderátorce v sobotu mimo jiné řekl, že si „sedí na uších“ a že „není ve formě“. „Nechtěla jsem tu situaci ani vyhrotit, ani eskalovat,“ vysvětluje moderátorka Terezie Tománková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

„Jste půvabná, ale stejně byste to nepochopila.“ I tohle vám řekl pan prezident. Lidé na sociálních sítích píšou: Já bych po deseti minutách rozhovoru odešla… Co vy na to?
To vůbec nepřipadalo v úvahu. Pro mě je zásadní, aby diváci dostali odpovědi na otázky, které považuje celé Česko za důležité. Přede mnou seděl prezident republiky, kterého zvolily téměř tři miliony lidí. A takto k tomu přistupuji. Nechtěla jsem tu situaci ani vyhrotit, ani eskalovat. Rozhodla jsem se, že ten rozhovor jednoduše dokončím.

Miloše Zemana jako respondenta znáte a zpovídáte ho dlouhá léta. V čem byl tenhle rozhovor jiný?
Byl to určitě nejtěžší rozhovor za dobu, co dělám Partii. Byl naplánovaný dlouho dopředu, přibližně měsíc. A v sobotu, tedy týden před prezidentskou Partií, přišla třeskutá zpráva, že byli ruští agenti zapojeni do kauzy Vrbětice. Celý týden všichni čekali na vyjádření prezidenta. Připravovala jsem se na všechny možnosti, nevěděla jsem, jaký názor bude Miloš Zeman zastávat. Tlak byl obrovský. A stupňoval se. Každých pět minut slyšíte ve zprávách, že všichni čekají na vyjádření prezidenta, které bude extrémně důležité – a to vyjádření bude ve vašem pořadu. Člověku to samozřejmě na klidu nepřidá, ale s tím se musím vyrovnat já sama. Jak čas běžel, začaly kritické hlasy sílit. I premiér Babiš říkal, že by bylo lepší, kdyby se pan prezident vyjádřil dřív. Ta příprava prostě byla extrémně náročná, měla vyvrcholit v zámku v Lánech.

Pohled Pavla Štrunce (šéfredaktora zpravodajství CNN Prima NEWS)

Terezii bych rád poděkoval za její přístup a profesionalitu při vedení moderace Partie s prezidentem Milošem Zemanem. Zachovat si chladnou hlavu a eleganci i v nekomfortních chvílích, které k moderování občas patří, není častokrát vůbec jednoduché. Sám mám s moderováním zkušenosti – a ptal bych se stejně jako Terezie. A kdo vyšel z této Partie jako vítěz či poražený? To nechme s dovolením posoudit naše diváky.

Byla v něčem specifická?
Vše se změnilo v sobotu v půl jedné. Tedy půl hodiny předtím, než se mělo konat natáčení samotného rozhovoru. Dozvěděli jsme se, že si pan prezident přeje přednést projev. To jsme nečekali. Pořad Partie není určený k politickým projevům. Je to diskusní pořad, tak jsou na něj diváci zvyklí, na tom není co měnit. A proto jsme projev v rámci Partie nezařadili. A okamžitě jsme ho nabídli i ostatním televizím a dalším médiím, což je takové nepsané pravidlo, jakýsi televizní úzus.

Vy jste o tom projevu dopředu vůbec nevěděla. Jak jste na to zareagovala?
Úplně nám to zbořilo přípravu. Víte, že všechno bude jinak. Cítíte, že rozhovor musí navazovat na projev. Ale nebyl čas. Pan prezident trval na tom, že rozhovor budeme dělat bezprostředně poté, co projev dokončí.

Redakce je zavalená květinami, lidé píšou dopisy, aby vám vyjádřili podporu. Potěšilo vás to?
Velmi… A šokovalo mě to. Nikdy v životě jsem nedostala tolik vzkazů, mailů a esemesek. Včera jsem na ně odpovídala do noci, na každý zvlášť. Považuji to za slušnost.

Na druhou stranu se objevily i názory, že jste měla být důraznější. Měla jste něco udělat jinak?
Samozřejmě. Po každé takové situaci sama vím, co jsem měla říct a neříct, udělat a neudělat. Jsem k sobě extrémně kritická. Jenže po bitvě je každý generál. Byla to mimořádná situace. A já jsem jednala tak, jako se snažím vždy – tedy s maximální profesionalitou.

Je vlastně neuvěřitelné, že v době zpravodajských multiplatforem a sociálních sítí ještě existuje něco takového – že celý národ čeká na prohlášení politika, který bude až za týden v televizi. To bylo naposledy snad v devadesátých letech. Existuje vůbec možnost, jak se připravit na takový rozhovor – a jak ho „vyhrát“?
Je pravda, že tohle je opravdu mimořádná zkušenost. Myslím, že jsem byla připravená dobře, ale ten neplánovaný projev výrazně zamíchal kartami… Celé to vznikalo ve specifických podmínkách. Teď už vím, že to je jedna z variant, které mohou nastat. Člověk se pořád učí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik!: Jaký covidový scénář nás podle odborníků čeká?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Co Čech, to politik!: Jaký covidový scénář nás podle odborníků čeká?

Hosty čtvrtečního pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS budou tři kontroverzní osoby koronavirové pandemie. Pozvání do debaty s moderátorem Petrem Suchoněm přijal biochemik a rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima, biolog Jaroslav Flegr a bývalý olympionik a lékař Lukáš Pollert. Co podle nich Česko ještě čeká? Speciální předvolební vysílání startuje v 18:00.

PŘEHLEDNĚ: Tisíce nežádoucích účinků po očkování. Na co si Češi nejčastěji stěžují?

Za poslední dva týdny přibylo v Česku jediné podezření na úmrtí v souvislosti s očkováním proti nemoci COVID-19, celková bilance tak stoupla na 113. Od poslední aktualizace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nahlásilo podezření na nežádoucích účinky po vakcinaci dalších 143 lidí. Jejich počet tak od začátku očkování v Česku stoupl na 8 304. Co patří mezi nejčastěji hlášené zdravotní komplikace?

Nesnažte se mě najít. Snoubenec zavražděné blogerky sdílel tajemný vzkaz

Případ snoubenců Gabby Petitové a Briana Laundrieho je čím dál tajemnější. Poté, co pátrací skupina v neděli nalezla tělo mladé blogerky, se lidé začali ptát, jakou roli v její smrti sehrál Laundrie, který se pohřešuje od 14. září. Jak nyní ukazují jeho příspěvky na sociální síti, 23letý muž byl pravděpodobně fascinován smrtí. Policie po něm nadále pátrá.

Okamurův mluvčí Hamáček a kulomety na hranicích. Politici perlili v superdebatě

Středeční Speciál 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS byl plný emocí, hádek a osobních urážek či konfliktů. Šéf SPD Tomio Okamura například vpálil předsedovi ČSSD Janu Hamáčkovi, že by ho jako svého mluvčího nebral ani zadarmo. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček by proti migraci bojoval potápěním lodí a šéf Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO opakoval, že Česko není pro uprchlíky cílovou zemí. Připravili jsme pro vás přehled nejsilnějších výroků čtyř zúčastněných politiků.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

VOLBY 2021: Trikolora bez Klausů. Hnutí táhnou i miliardář Valenta či ekonom Ševčík

Již před dvěma lety založil poslanec Václav Klaus ml. po odchodu z ODS nové hnutí Trikolora. Syn bývalého prezidenta Václava Klause s ním měl v plánu uspět ve sněmovních volbách, které se konají už příští měsíc. Klaus ml. však z vedení strany před časem odešel a do voleb nezasáhne. Trikolora společně se Svobodnými a Soukromníky, se kterými si vyjednala spolupráci, tak musí vsadit na jiné tváře. Které to jsou?

Záhadná smrt průvodčího na Břeclavsku: Vypadl z vlaku. Případem se zabývá policie

Břeclavští kriminalisté vyšetřují tragickou událost, ke které došlo na trase mezi Břeclaví a Bořím lesem. Ve středu dopoledne tam z osobního vlaku vypadl šestapadesátiletý průvodčí. Zda šlo jen o nešťastnou náhodu, vyšetřují policisté. Dveře se totiž v této soupravě zavírají centrálně a proti otevření jsou zablokované ještě před odjezdem vlaku ze stanice a během celé jízdy.

Bobošíková: Chování Volného je lepší než Vondráček a jeho hraní na kytaru ve Sněmovně

Bývalá europoslankyně a kandidátka na prezidentku Jana Bobošíková v letošních volbách kandiduje za Volný blok, jehož hlavní tváří je kontroverzní poslanec Lubomír Volný. Jeho chování v Poslanecké sněmovně, kde už dvakrát odmítl odejít z řečniště a odkud ho musela násilím vyvést ochranka, považuje za sympatické. Naproti tomu kritizuje vystoupení šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) s kytarou přímo v sále Sněmovny. Bobošíková to řekla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Zvolila jsem zavedený postup, hájí se lékařka. Adámek po operaci mandlí leží v kómatu

Děti, které měly komplikace po operaci mandlí v Pardubické nemocnici, byly standardně ošetřovány v ORL ambulanci, řekla ve čtvrtek před soudem lékařka dětského oddělení nemocnice obžalovaná v případu malého Adámka, který v květnu 2017 zůstal kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu. Její výpověď je v rozporu se středeční výpovědí primáře oddělení, podle něhož neměla nechat pacienta doprovázeného matkou z oddělení odejít.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Politolog Kubáček: Okamura je politický chameleon. Vytahuje témata, jak se mu hodí

Předseda SPD Tomio Okamura vytahuje určitá témata jen podle toho, jak se mu to v daný okamžik nejvíce hodí, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Vzhledem k tomu označil Okamuru za „klasického politického chameleona“. Další odborník Stanislav Balík zmínil, že Okamura se nesnaží zlákat průměrné voliče, ale spíše ty, kteří jsou vyhranění.

reklama