tým

Výpis příspěvků ke štítku „tým“

Dáváme se dohromady, říkají zranění Češi po nehodě na Ukrajině. Černochové děkují za pomoc

Do válkou zmítané Ukrajiny vozili pomoc, osudné se jim ale stalo vozidlo v protisměru. Čeští humanitární pracovníci z projektu Team 4 Ukraine (T4U) vyvázli z vážné autonehody se zraněními, následně se o jejich přesun do Prahy postaral armádní letoun, který je vyzvedl v Polsku. Nyní se zotavují v Ústřední vojenské nemocnici. „Mohu potvrdit, že jsem jeden ze zraněných. Teď se budu dávat dohromady, abych mohl v životě fungovat jako před nehodou. Určitě to ale nebude hned,“ napsal Jan „Sully“ Heřmánek za T4U. Rovněž poděkoval ministerstvu zahraničí i ministryni obrany Janě Černochové (ODS) za pomoc s převozem domů.

Angličtí fotbalisté truchlí: Zemřel 17letý talentovaný mladík, na hřišti se mu udělalo zle

S nečekanou ztrátou se vyrovnává fotbalový klub Wycombe Wanderers z třetí nejvyšší anglické ligy. Nadějný 17letý sportovec Adam Ankers zemřel v pondělí poté, co se po zápase za tamní akademii dostal do nemocnice, protože se mu udělalo špatně. Otec talentovaného fotbalisty a skalního příznivce anglického celku uvedl na sociálních sítích, že rodina je zdrcená. Se zesnulým spoluhráčem se rozloučili i zástupci týmu. O smutné zprávě píše web DailyMail.

Klapkův splněný sen: Český mladík odehrál první zápas v NHL, v hledišti mu fandili rodiče

Český hokejový útočník Adam Klapka se dočkal svého debutu v zámořské nejvyšší lize NHL. V zápase proti celku Edmonton Oilers vyjel na led v dresu Calgary Flames a celkově strávil ve hře přibližně šest minut. Ač byl odchovanec pražské Slavie připraven nastoupit k utkání s Torontem v noci na pátek, do hry nebyl nasazen. Dosud působil v AHL v soupisce calgarské farmy Wranglers. V přípravě již za áčko několikrát nastoupil a připsal si i asistenci.

Vlhová emotivním vzkazem dojala fanoušky. Záběry jejího hrůzného pádu obletěly svět

Udělám vše pro to, abych se vrátila co nejdřív zpět a ještě silnější, vzkázala všem svým příznivcům prostřednictvím Instagramu slovenská lyžařka Petra Vlhová, která si při pádu během sobotního obřího slalomu Světového poháru v Jasné poranila vazy v koleni. Její trenér Mauro Pini následně potvrdil, že sezóna pro naději slovenského sjezdového lyžování skončila. Záběry jejího děsivého pádu zatím obletěly celý sportovní svět.

Většina vyproštěných jsou děti. Čeští záchranáři v Turecku popsali obrovský psychický tlak

Český USAR tým pomáhá v Turecku už pátým dnem. Na místo zemětřesení dorazil ještě v pondělí večer. Zatím zachránil dvě ženy a asistoval při záchraně další. Velkými pomocníky jsou i jejich čtyřnozí kolegové. Obrovský psychický tlak je ale znát, ze sutin vyprošťují většinou mrtvá těla. Němci navíc své působení v oblasti kvůli bezpečnosti ukončili. To samé chtěli udělat i Rakušané, nakonec ale dostali ochranku od tamní armády, a tak se do akce vrátili.

Zákulisí USAR týmu: S odletem se čekalo na pokyn Turecka. Proč je nutná policejní ochrana?

Jak se USAR tým, který aktuálně v Turecku pátrá po přeživších, skládal dohromady? Jakým překážkám záchranáři čelili a proč potřebují policejní ochranu? Tyto otázky zodpověděli mluvčí hasičů Martin Kavka a Jakub Kozák. V podcastu, který hasiči připravili vzhledem k mimořádné události v Turecku, vysvětlili, jakým způsobem může Česko při katastrofě pomoci a vyvrátili i některé mýty.

Hledání hrobů v okolí Kyjeva je náročné. Řadu lidí střelili do týla, popisuje reportér

V Kyjevské oblasti pracují vyšetřovací týmy, které shromažďují důkazy o ruských válečných zločinech. Reportér CNN Prima NEWS Patrik Kaizr měl možnost experty pozorovat přímo při práci. „Jejich práce je velmi náročná. Pokud najdou hroby, těla se odváží k forenzním lékařům, kde se zkoumají příčiny smrti. Víme, že někteří lidé byli střeleni do týla,“ informoval z místa Kaizr.

Odměna za zlato z Pekingu vystačí Ledecké na dva měsíce závodění. Koho si v týmu hýčká?

Za olympijské zlato dostane Ester Ledecká 2,4 milionu korun, odměny jsou dopředu dané. Za fenomenální třetí zlato může samozřejmě vděčit především sama sobě, ale bez asistence rozsáhlého týmu by se na absolutní vrchol stoupalo jen těžko. Na službách „svých“ mužů tak nijak nešetří. Měsíční náklady na chod týmu se rovnají zhruba polovině odměny za snowboardový triumf v olympijském Pekingu.

Válek představil nový tým, který má řešit pandemii. Jsou v něm i vojáci nebo kněz

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) představil odborný tým, který mu bude pomáhat s řešením pandemie. Dál bude spoléhat na centrální řídící tým, jehož součástí jsou zástupci armády, i na data Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). Anticovid tým odborníků vedený vakcinologem Romanem Chlíbkem, který koalice Spolu vytvořila už před volbami, se přeměnil v Národní institut pro zvládání pandemie (NIZP).

Založil tým, který dopadl bin Ládina. Zemřel legendární „slovenský Chuck Norris“

V americké armádě a námořnictvu je legendou. Roku 1980 Richard Marcinko, muž se slovenskými kořeny, založil světoznámou jednotku SEAL Team 6, která v roce 2011 dopadla a zabila Usámu bin Ládina. Na kontě měl řadu akcí, ať už válečných, nebo záchranných. I proto si u našich východních sousedů vysloužil přirovnání k Chucku Norrisovi, pro kterého nic nebylo nemožné. O vánočních svátcích však jeho rodina sdílela smutnou zprávu. Marcinko 25. prosince zemřel, bylo mu 81 let.