reklama

UCI

Výpis příspěvků ke štítku „UCI“

Zastrašuje soupeře, chová se nevhodně. Sagan schytal na Giru d’Italia bizarní trest

28. května 2021 16:21

Slovenský cyklista Peter Sagan dostal za neupřesněný incident ve čtvrteční 18. etapě Gira d’Italia pokutu 1 000 švýcarských franků (23 000 korun) a přijde o 50 bodů v žebříčku Mezinárodní cyklistické unie UCI. Jury závodu v pátek oznámila, že trojnásobného mistra světa potrestala za „zastrašování a nevhodné chování k dalším jezdcům“, o body v souboji o fialový dres pro nejlepšího sprintera ale nepřišel.

Výhrůžky smrtí, oprátka pro dítě. Cyklista Groenewegen popsal těžké časy po karambolu

27. ledna 2021 16:07

5. srpna 2020, první etapa závodu Kolem Polska. Pro mnoho cyklistů byla tato akce vůbec první po koronavirové pauze. To platilo i v případě Nizozemců Fabia Jakobsena a Dylana Groenewegena. Oba dva se onoho dne řítili k cílové čáře rychlostí takřka 80 kilometrů za hodinu. Druhý prvního natlačil k postranní bariéře a vznikly hororové záběry, které obletěly svět. Jakobsen posléze zažíval přetěžké chvíle vzhledem ke svému fyzickému stavu, zatímco „pachatel“ trpěl z hlediska psychiky.

Letos bez cyklistického MS. Šampionát zatrhla švýcarská koronavirová opatření

12. srpna 2020 16:52

Vypadá to, že slavné Grand Tour se v roce 2020 uskuteční, světový šampionát však nikoliv. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) oznámila, že letošní silniční mistrovství ve Švýcarsku není možné uspořádat. Může za to prodloužení koronavirových opatření, o kterém ve středu rozhodla tamní vláda. V zemi se tak nadále nemohou konat masové akce nad tisíc osob.

reklama