reklama

Stačí vymalovat a uklidit. Učitelé ze ZŠ Vraný budou od pondělí učit na vlastní pěst

Děti z Vraného na Slánsku budou mít individuální výuku. Tu jim zajistí učitelé, kteří nebyli vpuštěni 1. září do budovy místní školy, protože odmítali roušky. Starosta obce Vraný si trvá na svém, že i bez nich to malá místní škola zvládne.

reklama

Prvního září bylo před školou ve Vraném pořádně rušno. Zřizovatel školy, tedy radnice vyhodila ředitelku školy a s ní odešly i některé učitelky. Bezmála dvacítka rodičů byla solidární a své děti do školy nepustila. To vše, jak už víte, kvůli vyhraněným názorům na roušky. A co bude s dětmi teď?

Učitelé a vyhozená ředitelka nenechali nic náhodě. Rozhodli se, že děti budou učit o pár kilometrů dál individuálně. „Jestliže někdo tuto variantu zvolí, tak já bych proti tomu vůbec nic neměl. Nemusejí nikam dojíždět,“ říká Václav Sýkora, otec jednoho z žáků.

Starosta obce Vraný Miroslav Zázvorka před kamerou nevystoupil. Podle něj škola i po odchodu téměř poloviny žáků funguje dál. „Ředitelka, učitelky ani my se už k tomu nechceme vyjadřovat z důvodu toho, aby byl klid. V obci na takový ruch nejsme zvyklí, děti z toho byly vykulené,“ říká.

Nový učitelský sbor už o pár kilometrů dál připravuje vše potřebné. „Lavice máme rozjednané, poskytne nám je jedna kamarádka. Lidé zkrátka pomáhají, jak se to rozkřiklo. Nabízejí různou pomoc. Hlavně musíme vymalovat, uklidit a pak sem nastěhujeme lavice,“ popisuje učitelka Štěpánka Vítová.

Individuální výuka má začít v pondělí. Prváky a druháky povede učitelka ve Vraném a třetí, čtvrté a páté třídy povede ředitelka v Lukově. „V plné míře to nahrazuje školu. Musí být nahlášeni v nějaké kmenové škole a tam budou jezdit děti na přezkušování dvakrát do roka,“ dodává učitelka.

Zbytek dětí, které nechtěly být v základní škole ve Vraném a nechtějí být ani na individuální výuce, pak přešly například do základní školy v nedaleké obci Zlonice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie
Koronavirus

Maminka mohla žít, kdyby nás neřídil chaotik. Spolek připomíná Babišovi oběti pandemie

Krátce před říjnovými volbami se vzedmula další vlna odporu vůči premiéru Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Nyní s kampaní proti současnému předsedovi vlády přišel spolek Neschopnost zabíjí, který připomíná kroky vlády v době pandemie koronaviru. Kritizuje Babišovo chaotické chování, zhroucení Chytré karantény, špatnou komunikaci či nesmyslná opatření. K tomu spolek přichází s příběhy lidí, kteří kvůli koronaviru přišli o své blízké. Redakce CNN Prima NEWS požádala o vyjádření i premiéra, na nějž kampaň míří. Ten však na žádost nereagoval.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Drsná rvačka v nechvalně známém Molenbeeku: Muž zmlátil pět policistů, vzdal se zásahovce

Incident, který se jen tak nevidí, se odehrál v nechvalně proslulé bruselské čtvrti Molenbeek. Během kontroly špatně parkujícího vozidla se policisté dostali do konfliktu s agresivním řidičem. Muž pět strážců zákona zranil, z toho tři vážně. Fyzicky dobře vybaveného násilníka musela zpacifikovat až zásahová jednotka. A důvod jeho řádění? Prý neštěstí v lásce.

Co předcházelo sebevraždě hokejisty Prokopa? Partnerka udělala rázný krok a odjela

Co přesně stálo za odchodem mladého hokejisty Tomáše Prokopa? Nad tím si láme hlavu řada jeho známých, kolegů. Jak potvrdil mluvčí klubu Motor České Budějovice, šlo o nešťastnou lásku. Že spolu už netvoří pár dokazují i sociální sítě jeho přítelkyně Adély, která smrt bývalého partnera těžce nese. Mohl být motivem jeho sebevraždy opravdu rozchod?

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama