reklama
CNN Prima News únik informací

únik informací

Výpis příspěvků ke štítku „únik informací“

Komentátoři: S únikem informací má problém celé Česko. Z BIS je děravá služba

23. srpna 2021 12:10

Komentátoři Petr Kolář a Petr Hartman se ve vysílání CNN Prima NEWS pustili do Bezpečnostní informační služby (BIS). Prezident Miloš Zeman o víkendu prohlásil, že ho vysoce postavený důstojník BIS před několika lety informoval, že jeho blízcí spolupracovníci jsou odposloucháváni. „Co je to za tajnou službu? Je to spíše děravá služba,“ kritizoval Kolář.

Skandál v USA: Vládní epidemiolog měl zamlčovat informace o vzniku covidu v Číně

7. června 2021 19:44

Americký epidemiolog a poradce prezidenta Joea Bidena, doktor Anthony Fauci, se dostal pod tlak. Server Buzfeed zveřejnil část jeho mailové korespondence s prezidentem neziskové organizace EcoHeath Peterem Daszakem. Organizace v minulosti poslala miliony dolarů na výzkum koronaviru u netopýrů. Daszak v mailech Faucimu děkoval za potlačení teorie o původu koronaviru z čínských laboratoří.

Trestní oznámení na Švejdara podala Imex Group. Kvůli únikům informací plánuje další

6. května 2021 09:17

Trestní oznámení, které kvůli kauze Vrbětice padlo na policejního prezidenta Jana Švejdara, podala společnost Imex Group. Podnět na Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) dal za firmu, které v roce 2014 vybuchly dva sklady munice, právník Radek Ondruš. Trestní oznámení souvisí s poskytováním informací prezidentovi republiky, firma by ve čtvrtek měla kvůli únikům informací podat další trestní oznámení, sdělil Ondruš Ekonomickému deníku.

Unikly Facebooku i vaše e-maily a telefonní čísla? Můžete to zjistit dřív než hacker

10. dubna 2021 17:17

Více než milion Čechů se v současnosti strachuje, že jsou jejich osobní údaje součástí velkého úniku dat Facebooku, která se minulý týden dostala na internet. Mezi odcizenými daty jsou názvy účtů, e-maily a telefonní čísla. Pomocí webových stránek se dá naštěstí snadno zjistit, které údaje jsou kompromitované, a uživatelé by tak měli situaci rychle řešit.

Co hrozí lidem, kterým unikla data z Facebooku? Krádeže identity i peněz, říká expert

4. dubna 2021 18:40

Facebook řeší závažný únik údajů více než půl miliardy uživatelů po celém světě. Data unikla již před lety, ale právě nyní se objevila na internetu. Nedobrovolné zveřejnění citlivých dat se má týkat téměř 1,4 milionu Čechů. Podle experta na kyberbezpečnost a vysokoškolského pedagoga Vladimíra Smejkala lidem, které únik dat Facebooku postihl, hrozí celá řada nebezpečí, například krádež identity či peněz.

Státní zástupci dávají interní informace některým médiím, tvrdí ministryně Benešová

5. ledna 2021 14:29

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) obviňuje státní zástupce z úniků informací do médií v kauze soudce Zdeňka Sováka. Benešová žádá v dopise pražskou vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou o prověření úniků, uvedl v úterý web Česká justice. Ministryně v dopise uvádí, že úniky informací nejsou na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ), které v Sovákově kauze vykonává dozor, ojedinělým jevem. VSZ se proti kritice ohradilo. Ministryně nezná skutečný stav věci, sdělila Bradáčová.

Z Pentagonu unikly zprávy a fotografie údajně zachycující UFO

5. prosince 2020 19:14

Z tajné pracovní skupiny Pentagonu unikly dvě zprávy a fotografie, které měly obsahovat informace o spatření UFO. Zprávy hovoří o zahlédnutí neznámých létajících objektů v roce 2018 a 2019. V obou případech měli piloti amerických stíhaček ve vzduchu zahlédnout něco nerozeznatelného. Informoval o tom web The Debrief.

Banky nevědomky pomáhají prát peníze, odhalují uniklé dokumenty. Týká se to i českých

20. září 2020 20:48

Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl portál BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Některé z dokumentů se týkají i bank působících v Česku.

Šlachta: Hamáček by o mém vyšetřování ani neměl vědět. Těším se, s čím policie přijde

20. srpna 2020 15:51

Bývalý šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta pro CNN Prima NEWS řekl, že se až z médií dozvěděl o tom, že ho prověřuje policie. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který informaci zveřejnil, by na ni podle Šlachty vůbec neměl mít nárok. Na vyšetřování se prý bývalý policista těší, považuje ho za politicky motivované.

reklama