reklama

Upír, který vysával dětem krev ze žil, uprchl z vazby. Rozzuření lidé ho ukamenovali

Muž v Keni, který se přiznal k vraždě 12 dětí a vysávání krve přímo z jejich žil, uprchl z vazby. Utéct se dvacetiletému Mastenovi Milimo Wanjalovi podařilo minulý týden, kdy se měl postavit před soud a čelit obvinění z vícenásobného zabití. Pobyt na svobodě si však dlouho neužil. Lidé ho na ulici poznali a rozzuřený dav ho ubil k smrti.

reklama

Podle agentury AP Wanjalu zabili nedaleko jeho domova den poté, co utekl z policejní cely v Nairobi. Uvedl to místní komisař Cornelius Nyaribai. Muže podle policie lidé poznali, když si přišel s místními zahrát fotbal. Někteří ho potom pronásledovali a ubili k smrti. „Zvítězil zákon džungle v podobě rozhněvaných vesničanů,“ uvedlo na Twitteru vedení keňské kriminální policie. Úřady zatkly tři policisty, kteří byli v době jeho útěku z policejní stanice ve službě. Informoval o tom web DailyMail.

Jak uvedla policie již dříve, své oběti měl tzv. upír ještě před zabitím omámit bílou látkou v práškové nebo tekuté podobě. Jak informovala místní média, Wanjalova pětiletá kariéra zabijáka započala, když bylo chlapci pouhých 16 let. Za první oběť svého „řádění“ si zvolil dvanáctiletou dívkou, kterou unesl v okrese Machakos jihovýchodně od Nairobi.

Nejméně dvě své oběti uškrtil, mnohá těla stále nebyla nalezena. „Vrah, který svého jednání nelituje, sdělil detektivům, že ze zabíjení měl ohromnou radost,“ informovala před soudním líčením policie.

Žádal výkupné

Policie také uvedla, že Wanjala se pokoušel za děti dostat výkupné. Od rodičů svých obětí požadoval 30 až 50 tisíc šilinků (zhruba 10 tisíc korun). Své oběti měl lákat na to, že se vydával za fotbalového trenéra. Mnozí z rodičů však nebyli schopni částku zaplatit.

Poté, co se mladík k vraždám přiznal, důstojníky dokonce na místo několika vražd přivedl. V některých případech šlo o husté keře v blízkosti kukuřičných plantáží, kde své oběti zabil a jejich těla pak hodil do otevřených kanalizačních potrubí.

Keňský deník The Standard informoval, že podezřelý byl recidivista, který předtím už nějaký čas za mřížemi strávil.

Tagy:
Afrika vražda Keňa upír soud děti krev Masten Milimo Wanjala

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket
Liberecký kraj

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Jo Nesbø: Jako autor si musím pokládat otázku, zda někoho neponoukám ke zločinům

Uznávaný a celosvětově oblíbený norský spisovatel Jo Nesbø se proslavil zejména svými detektivkami ze skandinávského prostředí. Ve svých knihách detailně popisuje mnohdy hrůzostrašné momenty, proto si pokládá otázku, zda někoho svými příběhy neponouká ke zločinům. „Každý autor, který píše fikci, nad tím musí přemýšlet,“ sdělil v pořadu Interview na CNN Prima NEWS..

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama