CNN Prima News Úřad práce

Úřad práce

Výpis příspěvků ke štítku „Úřad práce“

Boj s nepracujícími migranty. Německo utrácí miliardy, starostové žádají okamžitou změnu

Německo se potýká s velkým nedostatkem pracovníků v mnoha oborech, na druhé straně měsíčně vyplácí 436 milionů eur (v přepočtu téměř 10,5 miliardy korun) ve formě podpor pro téměř 600 tisíc práceschopných migrantů ze Sýrie, Afghánistánu a Iráku, píše web týdeníku Focus. Starostové místních samospráv a politici opoziční CDU volají po okamžité změně.

Jurečka mi nabídl za rezignaci „držhubné“, tvrdí Najmon. Případem se začala zabývat policie

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) měl nabídnout bývalému řediteli Úřadu práce Viktoru Najmonovi „odstupné“ za to, že v tichosti odejde. Dokazuje to nahrávka, kterou zveřejnil web iDnes. Tu pořídil Najmon, kterého z funkce nakonec odvolal sám šéf resortu. Jurečka se zatím k záznamu nevyjádřil. Policie ČR na Twitteru potvrdila, že se případem zabývá.

Dienstbier: Čím méně je ve společnosti zbraní, tím lépe. Úřednici by nikdo nepomohl

„Čím méně zbraní ve společnosti, tím je větší bezpečnost,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý senátor Jiří Dienstbier (ČSSD). Podle něj je právo českých občanů chránit se v českých zákonech dostatečně zakotvené. S bývalým senátorem ale nesouhlasil prezident spolku Liga Libe Pavel Černý, který podotkl, že pojmem zbraň se nerozumí jen pistole, ale i další předměty.

Odborář Dufek: Že skončí tisíce živnostníků? Ať místo naříkání nastoupí jako dělníci

Pokud si budeme všichni stěžovat a nadávat na poměry, tak se naše společnost nikam nedostane. Není možné jenom poukazovat na svou složitou ekonomickou situaci, ale také podnikat kroky, díky nimž se člověk postaví na nohy. „Nakonec i osoby samostatně výdělečně činné si budou muset připustit, že ne všichni se vrátí ke svým vysněným metám, to jest k tomu, jak budou i nadále dobře podnikat v jejich oboru a jak se budou snažit dobře posloužit jejich hostům a zákazníkům,“ řekl Bohumír Dufek v rozhovoru pro web Asociace samostatných odborů.