reklama
CNN Prima News Usáma bin Ládin

Usáma bin Ládin

Výpis příspěvků ke štítku „Usáma bin Ládin“

Děti obětí 11. září vypráví: Táta zachránil Bílý dům, když se vzbouřil teroristům

11. září 2021 18:55

Při teroristických útocích 11. září 2001 v USA zemřely téměř tři tisíce lidí. Mnoho lidí z celého světa před 20 lety ztratilo své blízké a příbuzné. Řada dětí již znovu neviděla své rodiče. Právě o těch, kteří 11. září zažili jako nejmenší a přišli o své tatínky či maminky, vychází nyní kniha. V ní děti zemřelých popisují, jak se s jejich smrtí posléze vyrovnávaly.

Tisíce lidí si připomínají oběti teroru. Čtou se jména zemřelých, Biden volá po jednotě

11. září 2021 16:12

Celý svět si v sobotu připomíná 20. výročí teroristických útoků z 11. září 2001. V americkém New Yorku –⁠ přímo v místě, kde stálo Světové obchodní centrum zvané Dvojčata, jsou přítomny tisíce lidí. Na vzpomínkové akci se čtou jména všech obětí, kterých celkově byly téměř tři tisíce. Události se mimo jiné účastní i americký prezident Joe Biden. Ten Američany již před tím vyzval k jednotě.

Je slabý a neschopný. Neteř bin Ládina se opřela do Bidena, obdivuje Trumpa

18. června 2021 09:16

Neteř Usámy bin Ládina svolala v pátek do Ženevy, kde se koná summit prvních mužů USA a Ruska, demonstraci. Noor bin Ládinová nazvala při té příležitosti prezidenta USA Joea Bidena „křehkým, slabým a neschopný“. USA prý tajně řídí „někdo jiný“, sdělila webu Daily Mail. 34letá příbuzná zakladatele teroristické organizace Al-Káida se netají svým obdivem k Bidenovu předchůdci Donaldu Trumpovi.

Konec bin Ládina: Před devíti lety Američané zlikvidovali nejhledanějšího muže světa

2. května 2020 10:00

Dnes je to přesně devět let, kdy americká jednotka Navy SEALS usmrtila Usámu bin Ládina. Někdejší šéf teroristické organizace Al-Káida, který naplánoval teroristické útoky na USA z 11. září 2001, se dlouho úspěšně skrýval. Past sklapla až o téměř 10 let později v Pákistánu. Kdo ve skutečnosti byl svého času nejhledanější muž světa?

reklama