CNN Prima News úspora

úspora

Výpis příspěvků ke štítku „úspora“

Rušení malých škol a propouštění nepedagogů? Vláda hledá úspory, instituce se bouří

14. listopadu 2022 10:48

Malých škol je moc a jsou drahé, alespoň podle ministra financí Zbyňka Stanjury (ODS). Jestli se některé budou rušit nebo slučovat, bude vláda teprve posuzovat. Stanjura chce také vypracovat analýzu, zda ve školství není příliš mnoho neučitelských pracovníků. Malé i velké školy to ale kritizují. Tvrdí, že už teď fungují na dřeň.

Růstu daní se nevyhneme, míní experti. Nastínili také strop drahoty a jak bude klesat

16. října 2022 14:01

V září meziroční inflace v Česku dosáhla 18 procent. Podle ekonoma Jana Bureše se však s koncem roku dá očekávat její další navýšení, atakovat by měla až 20 procent. V pořadu Co na to vaše peněženka však zdůraznil, že důležitější bude, jak rychle inflace půjde dolů. S predikcí přišla také bývalá zástupkyně Česka ve Světové bance Jana Matesová.

Jak se šetří v zahraničí? Děti fasují teplé oblečení, restaurace se vrací „do doby kamenné“

1. října 2022 23:06

Šetříme na všech frontách. To je heslo dnešní Francie. Kohoutky radiátorů a termostaty se nastavují na úsporné režimy. Pro dlouhodobý pobyt ve školách či kancelářích je to doporučených 19 stupňů, a tak některé radnice nakupují pro školáky teplé oblečení. V Belgii zase restauratéři zkoušejí, jak ušetřit v kuchyni.

Lidé se bouří proti snižování teploty na pracovištích. Internet zahltila lavina vtipů

27. září 2022 22:29

Práce v kanceláři při osmnácti stupních a mnohahodinová pracovní doba za pokladnou při šestnácti stupních. Takové podmínky by mohly zaměstnance potkat podle nového vládního nařízení. To v rámci úspor snižuje minimální teplotní limity o několik stupňů. Podle odborníků má takové snížení teplot přinést podstatné úspory. Personál supermarketů jejich nadšení nesdílí.

Ztlumte topení a kupte si župan. Ušetřit pomůže i jeden stupeň směrem dolů, radí experti

13. července 2022 18:38

Dopady inflace a vysokých cen energií pocítí všichni. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Petr Bartoň a finanční poradce Oldřich Beránek. Uvedli několik rad, kterými by se nejen domácnosti měly řídit. „Otočte termostatem a kupte župany. Je to skutečně levnější,“ zdůraznil Bartoň. Beránek doplnil, že i jeden stupeň, který domácnosti při vytápění stáhnou, může při hledání úspor pomoci.

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

19. ledna 2022 10:25
Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

Vyplatí se OSVČ paušální daň? Analytik radí, na co si dát pozor

7. ledna 2021 12:55

Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které loni vydělaly do jednoho milionu korun, se mohou pro letošní rok nově přihlásit k placení paušální daně. Čas pro přihlášení vyprší už v pondělí 11. ledna. Živnostník, který na novinku přistoupí, by měl měsíčně platit jeden poplatek zahrnující zdravotní a sociální pojistné i daň z příjmu. O novém režimu promluvil v pořadu Nový den CNN Prima NEWS analytik Richard Bechník.