CNN Prima News úspora

úspora

Výpis příspěvků ke štítku „úspora“

Tři kostky cukru v pražských Modřanech: Nová radnice neslouží jen úředníkům

Vyřídit si úřední záležitosti je pro většinu lidí pořádná otrava. S trochou nadsázky se ale dá říct, že městské části Praha 12 se podařilo vyřizování formalit poměrně osladit. A to díky novým budovám. Ty jsou jen tři, původně jich přitom bylo sedm. A navíc připomínají dávný symbol pražských Modřan –⁠ kostky cukru. Ovšem co se architektury týče, jsou mimořádně sofistikované a efektivní.

Vláda jedná s přídechem amatérismu, řekl Kovanda. Varoval před stářím o vodě a chlebu

Zpřísnění předčasných důchodu a zpomalení řádných lednových valorizací? Kosmetika. Vláda se zalekla, činí překotná opatření šitá horkou jehlou. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS se na tom shodli ekonom Lukáš Kovanda a bývalý výkonný guvernér České národní banky Pavel Kysilka. Kovanda navíc podotkl, že se jedná o úpravy činěné s přídechem amatérismu. Budoucím seniorům poradil, aby se na stát nespoléhali.

Noviny v nižší sazbě i zachování benefitů. Vláda došla k finální podobě ozdravného balíčku

Vládní strany se dohodly na některých úpravách ozdravného balíčku, které mají neutrální dopad na rozsah konsolidace. Po středečním jednání koalice to oznámil premiér Petr Fiala (ODS). Koalice například zachová daňové zvýhodnění zaměstnaneckých benefitů s omezením do výše poloviny průměrné mzdy v předcházejícím období. Vláda navíc přistoupila k jediné změně DPH oproti původnímu návrhu. V koalici je podle premiéra naprostá shoda na postupu při dalším projednávání balíčku ve Sněmovně. Detailní soupis navržených změn poskytne ve čtvrtek ministerstvo financí, doplnil Fiala.

5 tipů, jak jednoduše snížit náklady na energie

Chcete snížit spotřebu energií v domácnosti a ušetřit? Podle marketingového ředitele LAMA ENERGY GROUP Jakuba Tobiáše to může být poměrně jednoduché. Například už jen tím, že snížíte o pár stupňů teplotu v bytě nebo začnete vypínat spotřebiče ze zásuvky. To vám dlouhodobě dokáže ušetřit nemalé peníze.

Korecký o úsporném balíčku: Bude to bitva. Pokud se změní jedna část, může se rozpadnout celý

Jednání Sněmovny o vládním ozdravném balíčku bude zajímavé pro politické fajnšmekry – bude to bitva. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor MF DNES Miroslav Korecký. Mínil, že kabinet Petra Fialy (ODS) konsolidační balíček v prvním čtení protlačí – ať to bude trvat tři dny, nebo týdny. Analytička Týdeníku Echo Lenka Zlámalová oponovala s tím, že fiskální politika není téma pro fajnšmekry. Upozornila, že v dotacích přijdou o peníze zcela konkrétní firmy a šetřit se bude také na platech.

Stále nové balíčky? Stanjura věští z koule, míní Nerudová. Matesová navrhla karanténu výdajů

Byť ekonomové disponují nástroji a simulačními modely, tak ministr Zbyněk Stanjura (ODS) věští z křišťálové koule. Nejprve představil konsolidační balíček, o dva týdny později pak další. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová. Její kolegyně a bývalá zástupkyně Česka při Světové bance Jana Matesová uvedla, že jednotlivé resorty nemohou své výdaje zmrazit, ale mohou je dát takzvaně do karantény.

Neumí počítat. Odborářský balíček nechápu, jde proti zaměstnancům, řekl ministr Hladík

Odbory ani Josef Středula neumí počítat. Vůbec nechápu jejich návrhy, některé jdou i proti zaměstnancům. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS takto hodnotil koncept odborářského úsporného balíčku ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL). Návrh by údajně mohl ušetřit až 163 miliard. Hladík přesto zdůraznil, že se vláda nebrání relevantní diskuzi.

Nižší DPH se v cenách potravin projeví. Slučme je do jedné sazby s nápoji, vyzval analytik

Snížená daňová sazba 12 procent na potraviny jejich nákupy zlevní, zvláště pokud ho uděláte větší, řekl agrární analytik Petr Havel v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS. Změna podle něj narovná konkurenceschopnost, kdy české potraviny budou na podobné cenové úrovni jako ty zahraniční. Osobně je však toho názoru, že by do snížené sazby měly patřit také nápoje.