CNN Prima News uvolnění opatření

uvolnění opatření

Výpis příspěvků ke štítku „uvolnění opatření“

Sledujte ZÁZNAM: Blatný o rozvolňování opatření, Plaga představil plán pro školy

Epidemie v Česku mírně zpomaluje. Denní přírůstky nových případů koronaviru v mezitýdenním srovnání klesají. Lidé tak doufají, že by se část opatření proti šíření nemoci COVID-19 mohla v nadcházejících týdnech rozvolnit. Padnout by mohlo například uzavření okresů. Epidemickou situaci v zemi ve čtvrtek zhodnotí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku od 11:30 hodin.

Izrael povoluje v drsných opatřeních. Po měsíci mohou lidé vyjít dál než kilometr od domu

Izrael v neděli díky poklesu nových případů nákazy koronavirem po měsíci uvolnil část tvrdých opatření proti šíření nákazy. Otevřely se jesle a školky, národní parky a pláže. Lidé se mohou nově vzdálit dále než kilometr od domu. Otevřeno mohou mít malé podniky a restaurace budou moci prodávat jídlo s sebou. Informuje o tom agentura AFP. Uvolnění se netýká některých míst, kde žijí ultraortodoxní židé, kde je nemocnost stále vysoká.

Přehledně: Česko uvolňuje opatření, co vše se mění?

Od středy platí další rozvolnění opatření v boji proti šíření koronaviru. Lidé tak budou moci odložit roušku ve všech venkovních i vnitřních prostorech, povinnost mít zakrytá ústa i nos ale nadále zůstává v Praze a Moravskoslezském kraji. Nově také smějí lidé do barů a restaurací i mezi 23. a 6. hodinou.

Baleáry jako test. Během dvou týdnů na ně přijede až jedenáct tisíc Němců

V pondělí se otevřely hranice Baleárských ostrovů, a němečtí turisté tak mohou vycestovat třeba na Mallorcu. Pevninské Španělsko však ještě ponechává své hranice turistům uzavřené. Baleáry mají nejprve otestovat, jestli se vyplatí obnovit turistiku po celém Španělsku i přes to, že se ve světě stále šíří koronavirus. Pevninské Španělsko by po tomto testu mělo své hranice otevřít také.