CNN Prima News uvolnění opatření

uvolnění opatření

Výpis příspěvků ke štítku „uvolnění opatření“

Sledujte ZÁZNAM: Blatný o rozvolňování opatření, Plaga představil plán pro školy

1. dubna 2021 11:05

Epidemie v Česku mírně zpomaluje. Denní přírůstky nových případů koronaviru v mezitýdenním srovnání klesají. Lidé tak doufají, že by se část opatření proti šíření nemoci COVID-19 mohla v nadcházejících týdnech rozvolnit. Padnout by mohlo například uzavření okresů. Epidemickou situaci v zemi ve čtvrtek zhodnotí ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Tiskovou konferenci můžete sledovat živě v tomto článku od 11:30 hodin.

PŘEHLEDNĚ: Kadeřnictví, hospody, obchody i bazény. Ve čtvrtek se otevře všechno

29. listopadu 2020 10:34

Otevření bazénů, wellness nebo fitness center. Česko od čtvrtka čeká přesun do třetího stupně systému PES, což znamená další uvolnění vládních opatření proti šíření koronaviru. Kromě bazénů nebo fitness center znovu zahajují provoz například herny nebo tetovací salóny. Vláda nová opatření ohlásila na nedělní tiskové konferenci.

Izrael povoluje v drsných opatřeních. Po měsíci mohou lidé vyjít dál než kilometr od domu

18. října 2020 15:53

Izrael v neděli díky poklesu nových případů nákazy koronavirem po měsíci uvolnil část tvrdých opatření proti šíření nákazy. Otevřely se jesle a školky, národní parky a pláže. Lidé se mohou nově vzdálit dále než kilometr od domu. Otevřeno mohou mít malé podniky a restaurace budou moci prodávat jídlo s sebou. Informuje o tom agentura AFP. Uvolnění se netýká některých míst, kde žijí ultraortodoxní židé, kde je nemocnost stále vysoká.

Přehledně: Česko uvolňuje opatření, co vše se mění?

1. července 2020 05:45

Od středy platí další rozvolnění opatření v boji proti šíření koronaviru. Lidé tak budou moci odložit roušku ve všech venkovních i vnitřních prostorech, povinnost mít zakrytá ústa i nos ale nadále zůstává v Praze a Moravskoslezském kraji. Nově také smějí lidé do barů a restaurací i mezi 23. a 6. hodinou.

Úprava mimořádných opatření umožní žákům dojít si pro vysvědčení společně

16. června 2020 08:01

Pro vysvědčení si na konci školního roku budou moci přijít všichni žáci najednou. Umožní to úprava mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Ministr školství Robert Plaga (ANO) také CNN Prima NEWS potvrdil, že vysvědčení z druhého pololetí žáků osmých tříd nebude rozhodující pro přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy.

Baleáry jako test. Během dvou týdnů na ně přijede až jedenáct tisíc Němců

15. června 2020 16:22

V pondělí se otevřely hranice Baleárských ostrovů, a němečtí turisté tak mohou vycestovat třeba na Mallorcu. Pevninské Španělsko však ještě ponechává své hranice turistům uzavřené. Baleáry mají nejprve otestovat, jestli se vyplatí obnovit turistiku po celém Španělsku i přes to, že se ve světě stále šíří koronavirus. Pevninské Španělsko by po tomto testu mělo své hranice otevřít také.

Německo ukončilo kontroly na svých hranicích zavedené kvůli koronaviru

15. června 2020 11:54

Německo o půlnoci ukončilo veškeré kontroly na svých hranicích zavedené v souvislosti s pandemií koronaviru. Do spolkové republiky se tak znovu volně dostanou občané všech sousedních zemí včetně Česka. Spolková republika od pondělí také zrušila varování před cestováním do všech sousedních i zhruba dvou desítek dalších evropských zemí.