Muž v Brně odtáhl ženu do křoví, kde ji škrtil a znásilňoval. Soud ho poslal za mříže

Devětadvacetiletý Vasyl Bojčuk stráví 8,5 roku za mřížemi za znásilnění mladé ženy. Cizinec na svoji oběť zaútočil před třemi lety v Brně. Ženu odtáhl do křoví a brutálně ji znásilňoval desítky minut.

Všechno se odehrálo jednoho lednového večera 2019 v Brně-Líšni. Devětadvacetiletý cizinec si podle soudu počkal, až žena vystoupí z autobusu a když odmítla jeho sexuální návrhy, odvlekl ji do blízkého parku, kde ji opakovaně škrtil a znásilňoval.

Nechal toho až ve chvíli, kdy žena začala předstírat bezvědomí. Policisté agresora dopadli o několik týdnů později, když přepadl další ženu v Šumperku. Tu okradl. Jeho brněnská oběť má dodnes vážné psychické problémy.

Cizinec se po celou dobu jednání pokoušel soud přesvědčit o tom, že celý akt probíhal dobrovolně. Soudci tomu ale neuvěřili. Krajský soud ho poslal na 8,5 roku za mříže a odvolací soud dnes trest jen drobně upravil.

„Rozsudek soudu prvního stupně považuje Vrchní soud v Olomouci za správný jak co do výroku o vině, tak co do výroku o trestu. Pouze došlo ke korekci ve výroku o náhradě škody vůči poškozené, který byl zvýšen,“ uvedl pro CNN Prima NEWS mluvčí Vrchní soudu Stanislav Cik.

Boychuk ženě musí zaplatit odškodné přibližně milion a 200 tisíc korun. „Paní poškozená určitě uvítá to, že celá ta věc již byla pravomocně skončená a každopádně uvítá to, že odvolací soud zohlednil důvody, které nás vedly k odvolání proti výroku o náhradě škody a nemajetkové újmy soudu prvního stupně s tím, že zohlednil především trauma, které si poškozená v důsledku toho skutku prožila,“ uzavřel zmocněnec znásilněné ženy Milan Balásek.

Rozsudek už je pravomocný. Boychuk proti němu může podat už jen mimořádné dovolání k Nejvyššímu soudu.

Tagy: