reklama

V Česku řádí fantom zmrzlinových stánků. Vykradl jich už několik v různých krajích

Nezajímá ho ani tak zmrzlina, jako peníze. A chodí si pro ně do zmrzlinových stánků. Neznámý pachatel jich vykradl už několik v různých krajích. Vybírá si zatím jen jednu firmu, a to tu, která má stánky před obchodními domy Kaufland.

reklama

Jeden z případů se stal před supermarketem v pardubické ulici S. K. Neumanna 5. června. Ze stánku tam vzal přes 18 tisíc korun. „Muž vnikl za použití násilí do stánku výdejovým okénkem a zajímala ho finanční hotovost z trezoru a z pokladny,” popsala mluvčí policie Pardubického kraje Andrea Muzikantová s tím, že další škoda vznikla na samotném stánku a jeho vybavení.

O deset dní později se pravděpodobně stejný pachatel vloupal podobným způsobem do stánku se zmrzlinou ve středočeském Benešově. „Vypáčil okno hrubým násilím, poměrně velkým, to okno zohýbal. Pak oknem vlezl dovnitř, vypáčil trezor,” upřesnil majitel sítě zmrzlinových stánků Jiří Vincenc. Tentokrát se ztratilo víc než 80 tisíc. Další případy se staly například v Písku nebo Prostějově.

Neznámý muž prozatím způsobil škodu přesahující 100 tisíc korun. „V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let,” dodala policejní mluvčí. Podezřelým je muž ve věku kolem zhruba 30 let se světlými nakrátko ostříhanými vlasy, který se maskoval kšiltovkou, rouškou a kapucí. Jakmile spatří, že ve stánku je bezpečnostní kamera, odkloní ji stranou. Policie žádá o pomoc veřejnost. „Pokud muže podle videa nebo fotografií poznáváte, obraťte se co nejdříve na nejbližší policejní služebnu, nebo volejte bezplatnou linku 158,” uzavřela Muzikantová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených
Očima reportéra

Jste fašisti, vypadněte. Na Cínovci se střetli bývalí pohraničníci s potomky zastřelených

Členové Klubu českého pohraničí, který vesměs sdružuje bývalé příslušníky pohraniční stráže, si na sobotní poledne naplánovali kontroverzní akci. V krušnohorském Cínovci odhalovali sochu vojáka se psem, která má uctít památku padlým ochráncům státních hranic. Vedle bývalých pohraničníků ovšem na místo dorazila také početná skupina jejich odpůrců. Konflikt visel ve vzduchu.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Z karibské bouře Sam už je hurikán třetí kategorie. Očekává se, že ještě zesílí

Aktualizováno

Tropická bouře Sam na začátku víkendu postupně zesílila na hurikán třetí kategorie na pětistupňové škále. Ukazují to hlášení amerického Národního střediska pro hurikány (NHC), které předpokládá, že živel ještě o něco zesílí. Zatím se však pohybuje daleko na otevřeném moři a nečeká se, že by v nejbližších dnech výrazněji zasáhl obydlené oblasti.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Zdechovský: Kauza Turów je o aroganci Polska. Léta byli agresivní, teď musí jednat

Spor mezi Českem a Polskem kvůli dolu Turów graduje. Kauza se už promítla i do vztahu občanů obou zemí na hranicích. „Vztahy Poláků a Čechů jsou výborné, ale tato kauza je o aroganci polské strany. Říkali, že to vyřeší, to se nestalo. Dnes bychom měli tlačit na to se dohodnout, lidé chtějí jen vodu,“ řekl v pořadu 360° europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

reklama