reklama

V Česku řádí fantom zmrzlinových stánků. Vykradl jich už několik v různých krajích

Nezajímá ho ani tak zmrzlina, jako peníze. A chodí si pro ně do zmrzlinových stánků. Neznámý pachatel jich vykradl už několik v různých krajích. Vybírá si zatím jen jednu firmu, a to tu, která má stánky před obchodními domy Kaufland.

reklama

Jeden z případů se stal před supermarketem v pardubické ulici S. K. Neumanna 5. června. Ze stánku tam vzal přes 18 tisíc korun. „Muž vnikl za použití násilí do stánku výdejovým okénkem a zajímala ho finanční hotovost z trezoru a z pokladny,” popsala mluvčí policie Pardubického kraje Andrea Muzikantová s tím, že další škoda vznikla na samotném stánku a jeho vybavení.

O deset dní později se pravděpodobně stejný pachatel vloupal podobným způsobem do stánku se zmrzlinou ve středočeském Benešově. „Vypáčil okno hrubým násilím, poměrně velkým, to okno zohýbal. Pak oknem vlezl dovnitř, vypáčil trezor,” upřesnil majitel sítě zmrzlinových stánků Jiří Vincenc. Tentokrát se ztratilo víc než 80 tisíc. Další případy se staly například v Písku nebo Prostějově.

Neznámý muž prozatím způsobil škodu přesahující 100 tisíc korun. „V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody až na pět let,” dodala policejní mluvčí. Podezřelým je muž ve věku kolem zhruba 30 let se světlými nakrátko ostříhanými vlasy, který se maskoval kšiltovkou, rouškou a kapucí. Jakmile spatří, že ve stánku je bezpečnostní kamera, odkloní ji stranou. Policie žádá o pomoc veřejnost. „Pokud muže podle videa nebo fotografií poznáváte, obraťte se co nejdříve na nejbližší policejní služebnu, nebo volejte bezplatnou linku 158,” uzavřela Muzikantová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama