Výbuch obřího akvária v Berlíně. Ulice zaplavilo milion litrů vody, o domov přišlo 1 500 ryb

V centru Berlína prasklo obří hotelové akvárium a uniká z něj voda, uvedli hasiči. Podle dopravního podniku se voda rozlila po okolí a byla uzavřena důležitá dopravní tepna, ulice Karla Liebknechta.

Situace na místě je nepřehledná, záchranáři zjišťují, zda někdo nebyl zraněn a zda se voda dostala do podzemních garáží, píše agentura DPA. „Na vozovce je mimořádné množství vody,“ varoval dopravní podnik. Počasí v Berlíně je v pátek ráno mrazivé.

Obří akvárium bylo součástí hotelového komplexu nedaleko náměstí Alexanderplatz. Policie jeho okolí uzavřela. Internetový portál televize ntv uvádí, že v pátek kolem 05:45 se ozvala hlasitá rána a na ulici vyletěla část fasády hotelu. Výbuch byl tak silný, že ho zaznamenaly dva seismografy v Berlíně. Na záběrech uživatelů sociálních sítí jsou vidět trosky akvária v rozsáhlé hale a jak mezi nimi procházejí záchranáři se svítilnami na přilbách. Na místě zasahují záchranáři s pátracími psy.

V akváriu žilo asi 1 500 tropických ryb, bylo v něm zastoupeno okolo 100 druhů. Majitel této vyhledávané turistické atrakce na internetu uvádí, že jde o „největší volně stojící akvárium válcovitého tvaru na světě“. V uplynulých dvou a půl letech bylo v rekonstrukci, při níž byla například vyměněna silikonová těsnění. Otevřeno bylo teprve letos v létě. Šlo o nádrž z plexiskla o výšce 16 metrů a průměru 11,5 metru. Naplněna byla milionem litrů slané vody a návštěvníci se mohli svézt výtahem uvnitř válce. Kvůli havárii hasiči evakuovali z hotelu asi 350 lidí.

Tagy: