reklama

V úterý si užijeme slunečno a nadprůměrné teploty. Koncem týdne bude sněžit

Úterní počasí přinese na mnoha místech České republiky nadprůměrné teploty. Dnes stejně jako ve středu budou ráno na většině území provázet mlhy, které mohou být i mrznoucí. Denní teploty by pak měly opět přesahovat i deset stupňů na nulou. V pátek se má pak ochladit a přijde sněžení.

reklama

V úterý jsou ráno na většině území zpočátku mlhy, někde i mrznoucí, nebo nízká oblačnost, která se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ojediněle udrží po celý den, a to zejména v Polabí.

„Probudili jsme se do rána s četnými mlhami a teplotami převážně od 0 do -4 °C. Jen ve vyšších polohách a na horách je jasná obloha a na hřebenech hor jsou teploty vzduchu kolem +3 °C,“ napsal ČHMÚ na svém Facebooku.

👁‍🗨Probudili jsme se do rána s četnými mlhami a teplotami převážně od 0 do -4 °C. Jen ve vyšších polohách a na horách je...

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Monday, March 1, 2021

Nejvyšší denní teploty vystoupají k 8 až 12 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze se bude teplota pohybovat kolem 5 °C a v tisíci metrech na horách kolem 6 °C.

V noci na středu očekáváme jasno nebo skoro jasno, ojediněle, postupně opět na většině území mlhy, i mrznoucí nebo zataženo s nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty klesnou na 1 až -3 °C.

Jasno nebo skoro jasno bude pak i ve středu přes den. Z kraje dne budou na většině území nadále převažovat mlhy, i mrznoucí nebo nízká oblačnost, která se ojediněle udrží po celý den (stejně jako v úterý zejména v Polabí). Nejvyšší teploty dosáhnou 10 až 14 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 6 °C.

V pátek se má však podle meteorologů ochladit a na většině území očekáváme sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na jihovýchodě až 8 °C.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama